Skocz do zawartości
  • 1

Zakup fajerwerków w czechach...


FireMan

Pytanie

Witajcie
W związku z ciągłymi wzrostami cen fajerwerków w kraju oraz durnymi przepisami na fajerwerki <NWP> na myśl przyszedł mi zakup fajerwerków w innym kraju(nie , nie w Chinach).

Po długich rozmysłach wybór padł na Czechy - zakupy w koronach zawsze są znacznie tańsze , a jeśli Czesi zalegalizowali pewną roślinę którą dobrze znają Holendrzy , to myślę , że przepisy dotyczące fajerwerków też mogą być znacznie "łagodniejsze" niż w Polsce.

Szukając coś na ten temat natrafiłem na kilka ciekawych sklepów z tymi artykułami , m.in. :
http://www.pyrotechnika.cz/
http://www.marthypyro.cz/eshop-zabavni-pyrotechnika?vmcchk=1

Teraz mam takie pytanie - jakie są przepisy na ten temat(czy ktoś może wie) oraz czy taki zakup może mieć sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

fajerwerki legalnie w zagranicznym sklepie można kupować tylko wtedy jeśli się odpowiednie baterie wybierze. Nie możesz brać takich baterii, że dla Czechów są NWP, a w Polsce jest WP. Bo to będzie nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
fajerwerki legalnie w zagranicznym sklepie można kupować tylko wtedy jeśli się odpowiednie baterie wybierze. Nie możesz brać takich baterii, że dla Czechów są NWP, a w Polsce jest WP. Bo to będzie nielegalne.


No i właśnie o to mi chodzi :mrgreen:

Przykładowo bateria w Czechach 2" to normalka(oby) , a u nas tylko WP na zezwolenie , więc kupując ją tam legalnie przywożę ją do Polski i odpalam o godzinie 00 xD

Poza tym jesteśmy w Schengen , więc przewóz przez "granice" nie stanowi żadnego problemu(nie ma kontroli...).

Poza tym po Tobie spodziewałem się odpowiedzi na temat legalności zakupu , a wcale o to nie pytałem(żeby mieć jakikolwiek problem z tym związany , wiadomość ta musiała by się roznieść , a wątpie żeby się tak stało).

Chce kupić coś mocniejszego ,bo znudziło mi się już strzelanie co roku achillesami , a jak wygląda ten temat za granica , nie mam praktycznie zielonego pojęcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odwiedziłem pierwszą z podanych stron. Wszystko ok, ale zastanawia mnie jedno. Przecież tam jest DROŻEJ! Po co wyjeżdżać za granicę, łamać prawo ( ! ) przewożąc materiały pirotechniczne ( nawet mając specjalne zezwolenia jest z tym kłopot ), więcej płacić i kupować fajerwerki które nie wiadomo jakie mają efekty!? Jak dla mnie to czysta głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Licząc , że korona to koszt około 17 groszy , ceny są podobne do tych w Polsce.
Ale to są sklepy internetowe , które zazwyczaj są droższe , a nigdy nie wiem co dostane na miejscu.
Co do efektów to myślę , że na miejscu sklep powinien dysponować jakimiś filmami...

A jeśli chodzi o sam wyjazd nie napisałem , że na pewno pojadę , tylko że zastanawiam się nad zakupami zagranicą i wybór narazie padł na Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polska obecnie ma najniższe ceny w Europie Środkowej i Zachodniej. Wyjazd do Czech to totolotek i szczerze mówiąc bez znajomości nie liczyłbym na to, że cokolwiek ciekawego tam znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...