Skocz do zawartości

09.05.2009 - Warszawa - Dzień Europy na Bemowie


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaz Sztucznych Ogni - Dzień Europy na Bemowie - 09.05.2009

Okazja - Dzień Europy 2009
Miejsce - dziedziniec ratusza dzielnicy Bemowo w W-wie
Godzina - 23.50
Wykonawca - firma GOLDEGEN
Długość pokazu - 7 minut
Link do obejrzenia filmu na YouTube -



Komentarz - Jak można było się spodziewać, Panowie z Goldregenu zaprezentowali bardzo dobry pokaz pirotechniczny. Wszystko zaczęło się podobnie jak w roku ubiegłym od Ody do radości. Piękny obraz w rytm spokojnej muzyki stworzyły bomby z efektem opadającej brokatowej fali. Na mnie jak zawsze wrażenie zrobiły niebieskie peonie z palmą w środku. Odę do radości zakończyły piękne Golden Wave oraz zielono-czerwone migoczące peonie.
Kolejna część pokazu to bardziej dynamiczny podkład. Już na początku można było zobaczyć niesamowite bomby o efekcie Hal Red Half Blue Peony with Sunflower. Jeśli ktoś je widział w rzeczywistości to wie, że są one świetne i wielka szkoda, że poszły tylko 2 sztuki. Przyznam, że dość zaskoczyła mnie obecność rzymskich ogni w pokazie. Byłem przyzwyczajony, że w tym miejscu inne firmy ograniczają się jedynie do bomb. Ale uważam, że wykorzystanie komet było fajne, bo wyśmienicie podbudowały one napięcie przed "mocniejszym uderzeniem". Właśnie zaraz po tych kometach pojawiły się rzymskie ognie Titanium Crackling Crossette, które narobiły wielkiego hałasu i nadały pokazowi większej dramaturgii. Ciekawym i rzadko spotykanym efektem były świetliste punkciki długo opadające prawie na głowy oglądających. Pod koniec pokazu można było ujrzeć piękne bomby Crown to Colour with Palm Core. Wg mnie to jeden z najpiękniejszych efektów pokazu. A sam finał to oczywiście wielka ilość złotych i brokatowych szelek, które stworzyły niezapomniany obraz.
Wszystko to, rzecz jasna eksplodowało w rytm muzyki. Tak więc synchronizacja była bardzo dobra a całość widowiska oglądało się z wielką przyjemnością. Oby na Bemowie więcej takich pokazów.

Moja ocena - 10/10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik i szczerze powiem nie wiem czym kompresujesz pliki, ale kolory strasznie blado na yt wyglądają. Jak oglądałem go o 8 rano nie było jeszcze wersji HQ może dlatego.
Co do samego pokazu ja jak zwykle postaram się go ocenić rzeczowo. Zrobię to najpierw opisowo. Po pierwsze od razu widać, że można zaliczyć pod względem ilości użytego materiału orz czasu trwania do wyższej krajowej półki. Efekty bardzo ładne, ale jednak dosyć już opatrzone. Co do synchronizacji jak zwykle w przypadku GR nie ma za bardzo do czego się przyczepić po prostu jak na nasze polskie podwórko obecnie jest to najwyższy poziom. Odnośnie użycia komet i rzymskich to wyraźne nawiązanie do pokazów Nakaja Art. Swoją drogą w tym roku pokazy GR i NA bardzo do siebie się upodobniły bo NA zmniejszyła ilość wyrzutni na rzecz bomb. Jeśli chodzi o muzykę pierwsza część została niejako narzucona przez okazję i szczerze powiem bardziej mi się podobała powiedzmy od części dowolnej. Spokojne eksplozje dużych kalibrów pozwalały nacieszyć oko pięknem efektu. O samych użytych bombach nie będę pisała po prostu nie zaobserwowałem jakiś większych nowości o unikatowym efekcie. Stare dobre Jorge i tyle. No może brakowało mi trochę kolorów, ale to prawdopodobnie wina filmu więc ta uwaga nie ma znaczenia jeśli chodzi o moją ocenę. Jedyne czego na prawdę mi brakowała to aktywna sekcja naziemna w postaci baterii no ale zostało to też trochę wymuszone lokalizacją.
A teraz czas na ocenę punktową:
- Synchronizacja z muzyką 9,5/10 (zawsze może być lepiej)
- Dobór podkładu 9/10
- Dobór efektów 8,5/10 (tak jak pisałem nieco za mało kolorów i bark baterii oraz nowości)
- Techniczne przygotowanie pokazu -/- (nie mogę ocenić bo nie widziałem ale byłoby pewnie w okolicy 10)
- Ogólne wrażenie artystyczne 9 (właściwie bardzo mocne 9)

Edit#
A

pokaz Nakaja Art również z Bemowa z ostatniego weekendu kwietnia po otwarciu sezonu motorowego. Bardzo zbliżony czas trwania i budżet chyba też. Z moich uwag pokaz bardziej różnorodny i kolorowy. Aktywne sekcje naziemne użyto wielu efektów, których Nakaja nie stosowała do tej pory. jedyna co psuje ogólne wrażenie to niezbyt dopracowane synchro. Tutaj również daję ocenę 9/10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się w piersi że nie skorzystałem z okazji i nie zostałem w Wawie na ten weekend. Widać że na okazje związane z UE miasto stołeczne kasy nie oszczędza - i dobrze :smile: Szkoda tylko że takiej formy obchodów nie stosuje się też w innych miastach.

Pokaz bardzo ładny. Panowie z Goldregenu zmienili trochę wizerunek swoich arcydzieł. Zmiany dotyczą chociażby podkładu muzycznego oraz użycia efektów kometowych. Brakuje mi tutaj jeszcze zgranych z muzyką single shotów, baterii i będzie super. Dobrze że w pokazie zostały użyte sprawdzone efekty bomb. Różnorodność efektów była nadal bardzo duża. Miłym akcentem było kilka serii salute na koniec. Przy takiej wielkości widowiska można sobie na to pozwolić. Nie spodziewałem się white lantern w.parachute. Świetny pomysł! Budowało to odpowiednie napięcie. W wachlarzu z rzymskich ogni zauważyłem jedną sztukę pomarańczową, a resztę fioletową. Nie obniża to jednak ogólnego wrażenia po obejrzeniu pokazu.

i. Różnorodność efektów - 9-/10 - brakuje mi jak powiedziałem single shotów i baterii.
ii. Synchronizacja z podkładem - 10/10 - bez zastrzeżeń
iii. Oryginalność pokazu - 9/10 - jak powiedziałem brak s.s. i baterii
iv. Efekt ogólny - 9+/10

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, Jak film został zrobiony. Nie wiem co tym razem zrobiłeś (jak kompresowałeś) bo twoje poprzednie filmy były o wiele lepsze od tego, hmm. Może postaraj się wrzucić oryginał gdzieś do ściągnięcia :razz:

Co do pokazu, to jak zawsze co roku na tą okazję jest naprawdę okazały. Efekty, synchronizacja, z muzyką, muzyka idealnie dobrane, a szczególnie efekty mnie zachwyciły. Niektóre były naprawdę piękne. Widać, że firmy powoli zaczynają używać nowych efektów bo poprzednie chyba już się trochę nudzą :wink: . Oczywiście wychodzi to z dobrym skutkiem.

Ogólna ocena 9/10

Czekamy na kolejne pokazy :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...