Jump to content

Pyromusicale 2009 (Berlin/Niemcy)


velibrum

Recommended Posts

set5-logo-EN.jpg

Pyro Musikale 2009 ( Niemcy )

Hans-Georg Kehse - współtwórca festiwalu Pyronale, szef Pyro-Art uruchamia nowe przedsięwzięcie w Berlinie. Pyro Musikale są reklamowane hasłem World's biggest festival of music and fireworks co powinno uświadomić nam skalę tego wydarzenia. Program 3-dniowej imprezy jest niezwykle bogaty. Zobaczymy aż 7 gigantycznych widowisk pirotechnicznych oraz niezwykłą niespodziankę o której za chwilę.

Uczestnicy Pyro Musikale 2009 to:

Pirotecnica Scarpato - Włochy

Tamaya Fireworks - Japan Tamaya Fajerwerki - Japonia

Apogee Fireworks - Canada Apogee Fireworks - Kanada

Pirotecnia Europla - Hiszpania

Grupo Luso Pirotecnia - Portugal Grupo Luso Pirotecnia - Portugalia

Dancing Fireworks - China Dancing Fajerwerki - Chiny

oraz poza konkursem "Mega Pyromusical" w reżyserii Hansa-Georga Kehse i Pyro-Art.

Pokazy będą miały po 20 min ( !!! ), a "Mega Pyromusical" 10 min, więc szykuje nam się 130 minut pirotechniki na światowym poziomie.

Część podkładu muzycznego będzie wykonywana na żywo przez orkiestrę symfoniczną. Na wyniki będą mieli wpływ również widzowie, poprzez głosowanie SMS.
Będzie też super gwiazda z którą trwają teraz negocjacje. Impreza odbywać się będzie 9-11 Lipca na lotnisku Tempolhof w Berlinie. Wejściówki są płatne:
Srtaanplaats: 9.90 euro
Zitplaats: 27.70 euro


A teraz chyba najciekawsze info :mrgreen:

Pierwszego dnia odbędzie się prezentacja Hanabi fireworks z Japonii. Wystrzelonych zostanie 40 ładunków o ogromnych kalibrach. Największe bomby będą miały 600 mm - 24"!!! Myślę że jest to jedyna taka szansa aby zobaczyć tak gigantyczne szelki w akcji. Dla porównania dodam że w Polsce jako największe kalibry strzela się 150 mm - 6" ( oczywiście są wyjątki ).

Zastanówcie się czy nie warto przejechać się do Berlina aby zobaczyć takie giganty w akcji :wink: Takiej okazji prędko mieć nie będziecie ( chyba że pojedziecie do Japonii :lol: )

Jeśli ktoś jest zainteresowany wyjazdem to dajcie znać, w razie potrzeby dam więcej informacji

strona festiwalu - http://www.pyromusikale.de/

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Zapowiada się niezwykłe wydarzenie. Widzę, że po rozwodzie z Pyronale H. G. Khese nie rezygnuje i powołuje do życia jeszcze bardziej spektakularne przedsięwzięcie. Powiem nawiasem, że pokaz japońskich bomb to jeden z moich pomysłów na PM 2010, niestety ze względu na warunki terenowe mogły by być to max. 14 - 16" szelki. 24" w Polsce to najwyżej na jakimś poligonie mogliby spokojnie odpalić, albo w szczerym polu. W sumie pod Krk na Pobiedniku też dałoby radę.
Ja ze swoje strony dodam, że stawiam iż najlepszy będzie pokaz finałowy. Mając w pamięci finał Pyronale 2006 nie mam co do tego wątpliwości. Szkoda, że to jest w Berlinie, bo koszty noclegów są tam bardzo wysokie.

Link to comment
Share on other sites

14 i 16" w zupełności by wystarczyło :mrgreen: przekonuj Pawła jak możesz, bo jak się zgodzi. To wtedy chyba pół miasta się tam zlezie. Bo lepszej okazji na takie kolosy nie zobaczą. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Przy tym kalibrze to nie trzeba z domu wychodzić. Wystarczyło by spojrzeć w stronę Błoń bo takie szelki i z 2-3 km robią niesamowite wrażenie. A co do samego hanabi wystarczyłoby ze 100 japońskich szelek 12" (na ten kaliber są realne szanse z tego co mi wiadomo). Ważne aby były to szelki japońskie bo te są najpiękniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Szelki z półwyspu apenińskiego są równie piękne co te z Japonii. http://www.youtube.com/watch?v=wZ-sukZ0mG0 - tylko 14", a jakie robi wrażenie :grin:

Zapomniałem napisać, że będą nie tylko bomby japońskie, ale też włoskie, hiszpańskie i portugalskie. Tak więc szelka Pirotecnia Toste opisana powyżej zapewne też się tam pojawi. Widok 4 metrowych rur o średnicy 60 cm musi robić wrażenie. Ciekawe jaką dadzą strefę bezpieczeństwa :lol: Żeby lotniska im nie zabrakło ...

Bilety do sekcji siedzącej są już całkowicie wyprzedane. Zostały tylko te z sekcji dla video-amatorów ze statywami. Więc jak widać ludzie już się szykują na to niezwykłe wydarzenie.

Link to comment
Share on other sites

Veli nie napisałeś jeszcze kilku innych rzeczy: m. in. że Pyro-Art zaprezentuje 2 10. min. pokazy w czwartek i sobotę oraz, że będzie prezentowany największy na świecie obraz pirotechniczny o wymiarach 250 x 700 m, który podobno ma być widoczny z kosmosu...

A tutaj filmik z zamknięcia ZIO w Nagano 1998 r. film Tutaj widać dlaczego uważam, że bomby japońskie są najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mpi bo szelki produkuje się od wieków. Same efekty szelek japońskich myślę nie uległy wielkim zmianą w ciągu ostatnich 30 - 40 lat. Jedyne co ciągle ewoluuje to techniki odpalania i przygotowywania pokazów zsynchronizowanych z muzyka. Wiadomo ciągle wymyśla się też nowe efekty, ale dotyczy to mniejszych kalibrów. Hanabi shells są od wielu lat podobne bo są robione przez starych mistrzów, a zrobić bombę ponad 16" to jest na prawdę nie lada wyczyn.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Już są filmy z czwartku!

Hanabi - 2 x 600 mm

I pokaz Pyro-Art

Po tym pokazie widać prawdziwą moc tego wydarzenia. Rozmach tej imprezy jest ogromny. Myślę że pod wieloma względami ten festiwal przebije do niedawna największy w Europie - Nuits de feu. Już dzisiaj występy Pirotecnica Scarpato, Luso Pirotecnia i Tamaya Kitahara Fireworks Team.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...