Skocz do zawartości

Czy to to samo?


xHESTIABUMx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział ale najwyżej przesuniecie. No więc tak: mój znajomy pracuje w hurtowni i mówi że jak jest jorge tropic hestia itd. to to jest wszystko to samo tylko że w innych etykietach to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mają część powtarzających się artykułów. Szczególnie wśród tych mniejszych. Pewnie znajdzie się też jakaś bateria 19 strzałowa z Hestii o tym samym efekcie co któryś z New Generation z Jorge. Jednak obstawiam, że 70% artykułów importerów nie występuje u jakiegokolwiek innego w Polsce (różniących się chociaż trochę efektem lub liczbą strzałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy nie do końca ma rację...

Tak jak wspomniał Mantis, jeśli chodzi o małe produkty, to możliwa jest powtarzalność. Pomijam wyrzutnie, bo tutaj zdarza się to rzadziej, ale na przykład petardy - tutaj czasem idzie trafić na niemal identyczną sztukę, tyle że w innej poligrafii. Nie ma się co dziwić, w końcu firmy i tak wszystko importują to z Chin, a jak natrafią na tą samą fabrykę, to jest to możliwe.

Podobna rzecz ma się w przypadku artykułów profesjonalnych. Bomby, szelki, czy jak tam kto chce sobie je nazwać - na ogół powtarzają się pod względem efektów w różnych firmach. Tylko akurat w tym przypadku jest tak, że na ogół większość szelek jest "tradycyjnych" i nie ma większych różnic. Schodki zaczynają się głównie przy ładunkach cylindrycznych, włoskich i hiszpańskich pociskach. Profesjonalne wyrzutnie również są podobne, ale tak jak mówiłem - wynika to z "standardowości" różnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba wodna to jest taki bajerek, że strzelasz fajerkami do wody i tutaj nie wiem bo słyszałem 2 wersje. Albo zachodzi reakcja z wodą i wybucha albo strzelają już palącymi się fajerkami (z zapalonym lontem).

Co do podobnych artykułów. To tylko mała część z nich będzie podobna lub identyczna. np. takim przykładem jest bateria amazing galaxy ma ją śmieszek i surex :wink: nie spomne o rzymskich T62367 które mają praktycznie wszystkie firmy. Tak więc to tylko maluśki odsetek.

Może jeszcze się zdarzyć druga rzecz tzn. dwa artykuły o identycznych efektach ale o innych etykietach np. hot stars i new age

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział inaczej.
Chińczycy podrabiają sami siebie(a nawet własne podróbki).
Nie raz pojawia sie telewizor , telefon , konsola , której chiśka wersja pojawia się kilka tygodni po premierze oginału(oczywiście gorszej jakości i jedyną wspólna cechą jest wygląd produktów).
Po jakimś czasie zaś pojawia się podróbka...podróbki.
Czyli to samo , skopiowane i "dobajerowane" po raz kolejny.
W Chinach jest tyle fabryk(tyczy sie to też fajerwerków) , że jeden podrabia drugiego i sprzedaje swoje produkty po niższej/wyższej cenie , które sa ulepszoną/schrzanioną wersją orginału.

I na tym korzystają m.in. importerzy , bo gdy jeden sprowadza fajerwerki z danej fabryki , to drugi podrabia te same produkty i oferuję innemu importerowi to samo , tylko ze zmienioną koncepcją.
Przykładowo - Jorge kupi wyrzutnie i nada jej poligrafie NG13 , a jak sąsiednia fabryka zobaczy , że ktoś się tym interesuję , wyprodukują to samo , tylko po niższej cenie i zaoferują to Hesti.
Hestia się zgodzi , nada poligrafie i nazwe Exclusive Line Pustynna Burza i mamy 2 różne jakościowo produkty , po 2 różnych cenach , a jeden jest kopią drugiego(to tylko przykład , ale takie rzeczy sie dzieją naprawdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hestia ma gorsze rakiety i wyrzutnie niż jorge. W tego sylwestra pociągnąłem za ten plastik z rakiety wyciągając z worka i całkiem go zdjąłem a pod nim było bardzo mało ładunku. Bardziej opłaca sie kupować rakiety jorge'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up masz rację. Rakiety z hestii mają bardzo gruby papierowy korpus co daje wrażenie że jest duża a tam naprawdę ilość ładunku jest mniejsza niż w thunderach z jorga. Rozbierałem obie więc wiem. Jeśli mi nie wierzycie to sami sprawdzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...