Skocz do zawartości

17.08.2008 - Cyców - Dni Cycowa


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Okazja – Dni Miasta
Miejsce – Cyców
Wykonawca – Efekt
Godzina – 21,30
Czas – widać na filmie
Link do obejrzenia na You Tube: http://pl.youtube.com/watch?v=Gu_pJskqc9E

Pokaz należał do tych "niskobudżetowych", ale pomimo tego było co oglądać.
Rozpoczęło się od baterii o efekcie gęstego złotego cracklingu. Później były baterie importowane przez firmę Efekt, które można było jeszcze nieraz oglądać. Nie zabrakło ładnych szelek. Było kilka "green ringów", palm z cracklingiem, peoni oraz finał podczas którego strzelano ładunki o kalibrze 125 mm. Ciekawym rozwiązaniem były rzymskie ognie ustawione na dwóch statywach w kształcie litery V. Ich efekt można zobaczyć w 1,20 minucie filmu.

Polecam kliknąć w " watch in high quality ".
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4, 3, 2, 1, 0 ...

Typowy, schematyczny pokazik. Aż świeciło standardem. Dobrze, że można było uraczyć się widokiem efektów wystrzeliwanych w układzie wachlarzowym (FAN). Ograniczony budżet pokazu odbił się na chaosie wystrzałów. Brakło zsynchronizowania przy finale. Jak dla mnie te opadające wierzby powinny być wystrzelone na raz.

Festiwal świetnie uchwycony przez kamerzystę. Brawa dla sprawnej ręki Velibruma.

Ocena bezkrytycznego fana pirotechniki: 10/10
Ocena obiektywna: 6/10
Ocena bezkrytycznego krytyka: 3/10

P.S
Trochę śmieszna nazwa miejscowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie średni pokazik. Tak jak mantis mówił taki tradycyjny. Zwykłe baterie na początku a później szelki (na szczęście nie było ich tak mało) Co do efektów to takie także tradycyjne. Używane w większości pokazów. Finał nie był taki zły, ale brakowało mi tu strzelenia kilku szelek na raz a nie pojedynczo tak jak strzelali. No i to słabe zgranie z muzyką bo oni dalej strzelali a muzyki brak :mrgreen:

oceniam na 5/10

PS: Jak dla mnie velibrum za blisko stoi na pokazach, cały czas :grin:
PS2: najbardziej w pamięci z całego tego pokazu utkwiły mi piękne grube czerwone komety :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pokaz, ciekawe były te rzymiaki i rakiety-kółeczka, jednak przez część pokazu było parę odstępów i średni finał. Prędkość na początku też nie najlepsza.
7+/10 (plus za ciekawe rozwiązania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jak dla mnie velibrum za blisko stoi na pokazach, cały czas :grin:
W prawdzie miejscami ucina ramiona rozprysków, ale za to efekty wydają się większe. W ogóle respekt, bo nie potrafię kamerować. Wszystko muszę sam ujrzeć. Nie przez jakiś obiektyw. W końcu od uwieczniana filmów jest brat. Jednak głównie chodzi mi o to, by obraz nie był zruszany, czy zamazany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi - Tutaj niestety nie mogłem stanąć dalej bo dalej były zabudowania.
Bobek - W pokazie nie było rakiet. Pewnie chodziło Ci o wyrzutnie kątową z 3,19.

Te grube komety jak wspominałem to rzymskie ognie ustawione na dwóch takich statywach ( niestety jakość taka bo z komórki )
dsc02265rx0.th.jpg

Pozostałe fotki:

dsc02262ad7.th.jpg
( jeden z finałowych 5" ładunków )

dsc02250zy9.th.jpg
( takich torcików było nawet sporo )

A teraz 4-stopniowa eksplozja szelki Red Peony

1:
dsc02241xo0.th.jpg

2:
dsc02242qs9.th.jpg

3:
dsc02243sr5.th.jpg

4:
dsc02244fo6.th.jpg

dsc02236ea3.th.jpg
( wspomniane wyżej torciki z bombką 3" Green Ring w tle :smile: )

PS: W promieniu 40 km od Lublina na 80% nie umknie mi żaden pokaz :mrgreen:
W tą niedzielę prawdopodobnie pokaz w Wólce Rokickiej ( będę, tylko muszę mieć więcej info o pokazie )
W następną niedzielę Radawiec i FajerwerkiAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mieszkam koło cycowa i byłem na 2 pokazach. I naprawde były ładne. Tylko że muzyka co roku ta sama :neutral: :neutral:

[ Dodano: 2009-01-08, 15:45 ]
A może zna ktoś tytuł drugiej piosenki Jeśli tak to będę wdzięczny . :twisted:

[ Dodano: 2009-01-08, 15:47 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=YT7YH4tKwEg <--- To jest link tego samego pokazu ale lepsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...