Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

[Film i Zdjęcia] Amator pokaz


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będę zamieszczał przygotowania do mojego pokazu, który odbędzie się 26 lipca.
Temat będę cały czas edytował

Zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6faa8f93de81d0f2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cdd4685dea95c41.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8412a45af8b6f632.html

Film:
http://pl.youtube.com/watch?v=dUQbEMBLP5Y



A więc tak: Jako pierwsze pójdą 3 wulkany Etna. Następnie odpalę na raz trzy Macrocosmosy które będą w układzie Fan. Zrobiłem już specjalny podest na nie- jutro dam zdjęcia. Później BB Wenus Thunder Rain Lily Magnolia z Blue neon (nie oczekiwanie znalazł się w pokazie bo dostałem go gratis- ale im więcej tym lepiej nie??) i na wielki finał Condor.
Wszystko będzie przymocowane do palety i połączone lontem. BĘDĄ ZDJĘCIA!!!
Nagrywał będę aparatem cyfrowym.

PS Co najlepiej użyć do łączenia lontów??



Zdjęcia przedstawiają wyrzutnie połączone ze sobą i podest na 3 Macrocosmosy. Chcę zauważyć że tam jest 8 zdjęć a nie jedno, żeby ktoś nie pisał że jakieś brednie pisze.

http://firawerkoman.fotosik.pl/albumy/478556.html


A więc teraz trochę opisu... Zaczęło sie nawet nieźle choć prawy wulkan nie chciał przez chwilę sypać iskrami, następnie trzy Macrocosmosy- wiedziałem że będzie bardzo trudno ze zgraniem sie żeby nie powiedzieć ze nie możliwe no ale opłacało się komety ładnie latały a rozpryski zajęły dużą część nieba. Nawet fajnie to wyszło bo wulkany już kończyły jak zaczynały Macrocosmosy. Pomiędzy Wenus a Macrocosmosami była chwila przerwy ale to nic. Wenus bardzo ładnie strzelał, no i Thunder Rain taki mały kaliber a tak ładnie strzela. Następnie szybkostrzelność się nasilała bo poszły prawie razem Blue Neon i Lily Magnolia. Niestety nie wiem która kiedy strzelała bo się pomieszały, ale były obydwie piękne polecam w 100%. No i wielki finał w którym został odpalony Condor- porostu przepięknie. Wszystkim się spodobało. Miałem 12 osobową publikę kutra mnie podziwiała. Na końcu tego opisu powiem Wam że to był pokaz dla mojej babci i dziadka w 50 rocznicę ślubu.


Film muszę trochę z edytować i wstawić na Youtube. Sa też zdjęcia z pokazu ale też muszę wszystko uporządkować i wkleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć czym zamierzasz to sfilmować?? :mrgreen:

i druga sprawa w jakiej kolejności i jak będzie to strzelało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Co najlepiej użyć do łączenia lontów??



Nitką, cienkim drucikiem (takim cieniutkim prawie jak nitka jeśli masz), taśma papierowa, visco sobie poradzi :grin:

tylko pamiętaj by lonty zachodziły na siebie, a wiąż po środku ich przecięcia.

dobrym pomysłem mogą być też opaski samozaciskowe, takie najcieńsze, szybko i pewnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się udać i pewnie wyjdzie fajny pokaz. Dobre wyrzutnie wybrałeś.
Nie wiem czy dobrze będzie wyglądać takie połączenie z tymi wyrzutniami Triplexa ale zobaczymy. Moim zdaniem lepiej byłoby tego neona dać osobno.
Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najszybszą i najlepszą metodą do łączenia lontów będą te opaski zaciskowe, połączysz wszystko w minute :mrgreen: . No i nie jest też to drogie na allegro za 100sztuk 2,50zł

Na własnym pokazie tego użyje. :mrgreen:

Co do twojego planu pokazu dobry finał obrałeś, lecz o wiele lepiej wypadną w trybie Fan te Macrocosmosy jak dasz je przed Condorem. Zacznij od 3 wulkanów potem Thunder Rain, Uran, Magnolia z Blue Neon, Następnie 3 macrocosmosy w trybie Fan i zakończ Condorem. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własnym pokazie tego użyje. :mrgreen:



Wiesz, wszelkie prawa zastrzeżone. Na filmie ma być jak wół wielkimi literami "Pomysł połączeń wg pomysłu kochanego moda Nostrusia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie twój pomysł. Tylko firmy wcześniej tego też używały :grin: tak na serio ten twój post był niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na serio ten twój post był niepotrzebny.


to mi ostrzeżenie daj :mrgreen:

Tyle co ja piszę....

W gruncie rzeczy twój też był nie potrzebny... hehehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i tak jak mówiłem lepiej by trochę wyszło jeśli macrocosmosy były by przed condorem. Bo strzelały pięknie, szkoda niestety, że kamerzysta nie pokazał rozprysków w pełnej okazałości. :???: tylko komety było widać :grin: jak widać równie piękne. a Ogólnie co do pokazu to oceniam na 8/10 brakowało mu takiego porządnego akcentu na finał typu JW90, ale i tak było super. Wielkie Brawa. Czym łączyłeś lonty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpiemu nie chodziło o to że połączyłeś lonty lontem, tylko czy użyłeś tych opasek samozaciskowych. Ale po zdjęciach można poznać że była to taśma.

Co do pokazu to pozytywnie zaskoczyły mnie macrocosmosy, bardzo ładnie strzelił uran. Thunder rain, wyrzutnie z triplexa i condor jakoś mi nie przypadły do gustu.
W sumie to teraz nie wiem czy nie zrezygnować z condora. Bardzo słabo wyszedł na filmie.

Ogólnie to fajny pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super ci to wszytko wyszlo tylko szkoda ze nie bylo widac macrocosmosow :( ale reszta byla nawet dobrze ze soba zgrana oceniam na 8/10 i nie wiem jak ci sie to udalo bo jak ja lonty laczylem tasma papierowa to mi nie wszytkie lonty sie zapalaly ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie rozśmieszaj mnie :lol: tego nie można nazwać pokazem :lol: to wyglądało tylko na amatorskie strzelanie. Mogłeś się postarać o lepsze fajerwerki, jak już chciałeś zrobić ten pokaz.

Oceniam na 1/10

PS: Żadne zdjęcie nie działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, wiem że amatorskie :wink:
A fajerwerków nie miałem dużo, praktycznie nic, a z nudów to zrobiłem.
Foty nie działają, nie wiem czemu :razz:
Ale na przyszłość postaram się o lepsze efekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 wszystko zapewne lepiej by wyglądało gdyby było kręcone jakimś aparatem czy kamerą, ale oczywiście nie każdy ma.
W Twoim pokazie najlepiej wyszły rzymskie ognie w niektórych momentach ładnie po 3 leciały w układzie |/ :) Ogólnie efekty nie powalające ale z nudów można se pokombinowac coś :P
Mi zdięcia działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi zdjęcia też nie dzialają :neutral: a wiec tak jak ogladalem film to prawie spadlem z krzesla te tasmy ostrzegawczee do okola haha :lol: a co do reszty no coz tak jak inni juz napisali jest to zwykle amatorskie strzelanie a nie pokaz Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mpi powiem na złość, że ZDJĘCIA DZIAŁAJĄ (przynajmniej mi) i jak widziałem po zdjęciach to trochę z tym roboty było, nie było dużo fajerwerków ale sam fakt, ze masz tą konsolkę i te zapalniki czy coś to akurat jest fajne :D też chciałbym mieć takie zapalniki elektryczne no ale cóż....

Słaba jakość filmu ale coś tam było widać bardzo mi sie podobały te zdjęcia, to wyglądało tak jak przygotowania do pokazu. :wink:
Fajne tuby do szelek i ogólnie za całokształt 8/10 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi zdjęcia też nie dzialają :neutral: a wiec tak jak ogladalem film to prawie spadlem z krzesla te tasmy ostrzegawczee do okola haha :lol: a co do reszty no coz tak jak inni juz napisali jest to zwykle amatorskie strzelanie a nie pokaz Pozdro.

A taśmy ostrzegawcze to po to żeby ktoś nie podłaził :twisted:
Pioter :arrow: Akurat konsolka moja nie jest :razz:

Co do fot... hmm chyba jakiś błąd serwera, nie kasowałem ich. Potem zaaktualizuje je, i dam działające linki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...