Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc!!


michalus22

Pytanie

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No pewnie. W porównaniu do artykułów spożywczych, to fajerwerki nie mają daty ważności. Spotkałem się nawet z poglądem, że "im starsze, tym lepsze". Niestety jest to tylko niepotwierdzony mit. Istnieje jednak wątpliwość. Z wiekiem substancje chemiczne zaczynają się utleniać, co pociąga za sobą osłabienie reakcji. Jeśli ma ktoś szczegóły na ten temat, to chętnie je obejrzę. Myślę, że Twoje wyrzutnie mogą spokojnie się wylegiwać przez dwa, a nawet trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No pewnie. W porównaniu do artykułów spożywczych, to fajerwerki nie mają daty ważności.


Niektóre mają :)
Już nie pamiętam gdzie, ale raz mpiwowski pisał, że na jednej z baterii Tropica miał datę ważności. W końcu saletra wchodzi w skład mieszanki, a jak wiadomo ma ona datę spożycia. Ja osobiście nie spotkałem się z datą ważności na fajerwerkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli fajerwerki będę długo leżały to mogą się stać niebezpieczne (mówię tutaj 4-5 lat nie rok). Bo ich składniki się utleniają i mogą nie strzelać tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ją odpowiednio zabezpieczysz to się nic nie stanie... Chyba, że jest otworzona to lepiej nie ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

właśnie odpaliłem artykuł który miał około 4-5 lat. Myślałem że jest to petarda, ale po odpaleniu okazało się że jest to fontanna. Wszystko odpaliło tak jak powinno :wink:
Tak więc myślę że jak fajerwerki przeleżą jeden rok to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzymałem rok w szafei Super Show 6 - strzelała jak powinna :cool: . W takich marketach jak Tesco to wydaje mi się, że oni tego czego nie sprzedadzą magazynują na następny okres przed sylwestrowy. Tak było z wielkimi mieszanymi zestawami exclusive których praktycznie nikt nie kupował nawet po przeczenie u mnie w pobliskim markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Felix

Ja odpaliłem Cyrcoblitza z Super Power i odleciał ale nie wybuchł (miał 2 lata)
Rzymski ogień METEOR z jorge , wypalił miał 2 lata również
wyrzutnie po roku (ninja) odpaliły , fontanna green dragon (rok miała) odpaliła
petardy z przed 1-2 lat odpaliły wszystkie :) w tym roku około 20 wyrzutni bedzie u
mnie czekać na sylwka :D petardy , rzymiaki i inne jeszcze tez i mam nadzieje
ze wszystko odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popieram przedmówców. Jak nie będziesz tego trzymał w wilgotnej piwnicy to powinno być OK. Sam ma takie obserwacje, że od 3 lat w OBI w Krakowie sprzedają te same fajerwerki i z tego co mi wiadomo to dobrze działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O TAK ! Musisz trzymać w miejcu gdzie niema wildoci ... najlepiej przechpwywać w ciepłym miejscu . Polecam karton .

P.S. Mój kolega mówił , że mu the beściak zaparował bo go do nelonowego worka dał . Niewiem czy to prawda z 3 powodów .
- akurat miał the beściaka :roll:
- jak mógła para być w worku jeśli niema tam ni wody ni żadnych płynów ?
- jak by wyrzutne do worka nelonowego wsadził to by przecież worek się zarwał :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...