Skocz do zawartości

[Korsarz96] Światełko do nieba, czyli stuff 2024


Korsarz96

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, wszystkim, w tym roku będę organizował "mini" pokaz dla mojej kochanej publiczności, przyjaciół i sąsiadów, z racji podeszłego wieku i  doświadczenia w pirotechnice, nie zamierzam się bawić w kostki poniżej 30mm, z dwoma wyjątkami ale o tym za chwilę.
Na początek mamy pierwsze zamówienie w tym roku, zamierzam kolekcjonować stuff przez cały rok, kiedy tylko nadarzy się okazja na promkach i kiedy fundusze na to pozwolą. Nie posiadam żadnego systemu odpalającego, więc pokaz niestety albo stety będę łączył lontem, co z tego wyjdzie zobaczymy.
Chciałbym przedstawić tutaj z grubsza plan jak takowy pokaz ma wyglądać, jeśli macie propozycje, obiekcje, porady chętnie wezmę pod uwagę także śmiało komentujcie, krytykujcie, oceniajcie. 

Na pierwszy strzał leci:
-Boxer od Gaoo środkowa część pokazu 
-Orka od jorge aby pokaz zacząć i przykuć uwagę wszystkich wokół.
-Red peony gratis, rakieta Cyborg resztka z zeszłego roku (zabawy przed sylwestrowe) 

Co do pokazu i planów zakupowych: 
Po Orce chciałbym wrzucić (kolejno)
- JW4078 Nightmare (i tutaj kończymy kaliber <30mm)
- URANIUM CLE4320 x2 bądź THERMONUCLEAR CLE4319 x2 
- Boxer Gaoo XXL25-01
- Przed kątowym finałem chciałem wrzucić coś w stylu Tajfuna od jorge, dynamiczną kostke 36/49 strz o kal.30mm jeszcze się zastanawiam, możecie doradzić, nie chodzi mi o sam rodzaj efektu ale o strzelanie typowo seriami, ostatecznie myślę nad Red Sonia od pyroco też by pasowała.
- I kończyłbym pokaz kątówką lub dwiema, padło na dwie opcje otóż : JW832 Godzilla lub/i JW641 Division (jeśli macie propozycje jak inaczej zakończyć, podobnie ładne kostki to śmiało piszcie)
 Takie są plany, marzenia i chęci na dzień dzisiejszy, głęboko wierzę że mi się powiedzie, Pozdrawiam !


 

1zamowienie 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Korsarz96 napisał:

kończyłbym pokaz kątówką lub dwiema, padło na dwie opcje otóż : JW832 Godzilla lub/i JW641 Division (jeśli macie propozycje jak inaczej zakończyć, podobnie ładne kostki to śmiało piszcie)

JW832 Godzilla jest tańsza i popularniejsza od JW641 Division i to by stanowiło podpowiedź.

4 godziny temu, Korsarz96 napisał:

Nie posiadam żadnego systemu odpalającego, więc pokaz niestety albo stety będę łączył lontem, co z tego wyjdzie zobaczymy.
Chciałbym przedstawić tutaj z grubsza plan jak takowy pokaz ma wyglądać, jeśli macie propozycje, obiekcje, porady chętnie wezmę pod uwagę także śmiało kome

W czasach, gdy kupowałem system, kosztował on około 100 zł na Aliexpress. Na allegro też jest w tej cenie, ale uważałbym na jakieś dziwne oferty, bo czasami zamiast "system" jest podpisane "lampki choinkowe" - kraj wysyłki UK, ale nazwa sprzedawcy jakaś chińska.

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-system-odpalania-fajerwerkow-14661720377

image.png

Można dorwać taniej niż za 100 zł, ale tylko z dwoma systemami, najlepiej szukać z trzeba systemami, które łącznie mają 12 kanałów, czyli tyle ile jest wyświetlone na pilocie. Jeśli nie ufasz wysyłce z daleka (np. Chiny), to można szukać droższych, ale z wysyłką z Polski, ewentualnie można odkupić od forumowiczów, bo czasami takie systemy są wystawiane.

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-system-odpalania-fajerwerkow-14912872739

image.png

Nie oznacza to, że namawiam Cię na system, bo pokaz na jednym loncie też jest rozwiązaniem. Ostatnio odpalałem pojedynczo, aby było mniej zabawy z kabelkami i złączkami, chociaż bardziej doświadczeni forumowicze w większości robią pokazy na systemach lub na jednym loncie. Kombinacja: system + sekwencje łączone jednym lontem, to też jest jakieś rozwiązanie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 96 w nicku to jest Twoja data urodzin to ten Twój podeszły wiek raczej nie jest taki podeszły :) :D 

Division ma za mały kaliber na finał, ja bym jednak próbował dać Division na pierwszy finał a na drugi finał godzilla lub cle4170, na finał również dobrze się nadaje CLE4117 (polecam salwa pocisków 50mm brokatowej korony robi swoje)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 12:24, Moloch napisał(a):

Jak 96 w nicku to jest Twoja data urodzin to ten Twój podeszły wiek raczej nie jest taki podeszły :) :D 

28 wiosna w tym roku, stary dziad xD 

 

W dniu 19.01.2024 o 12:24, Moloch napisał(a):

Division ma za mały kaliber na finał, ja bym jednak próbował dać Division na pierwszy finał a na drugi finał godzilla lub cle4170, na finał również dobrze się nadaje CLE4117 (polecam salwa pocisków 50mm brokatowej korony robi swoje)

Narazie to są plany, planów, mniej więcej chce się trzymać pewnej kwoty, kalibru, układu, ale jakie kostki to jeszcze kwestia dogadania w grę wchodzi wiele opcji temat będzie aktualizowany ^.^ Przejże propozycję kostek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2024 o 14:50, mantis napisał(a):

Nie oznacza to, że namawiam Cię na system, bo pokaz na jednym loncie też jest rozwiązaniem. Ostatnio odpalałem pojedynczo, aby było mniej zabawy z kabelkami i złączkami, chociaż bardziej doświadczeni forumowicze w większości robią pokazy na systemach lub na jednym loncie. Kombinacja: system + sekwencje łączone jednym lontem, to też jest jakieś rozwiązanie. 

Myślę że system sobie podaruje, na lontach już robiłem, wszystkie kostki mają rezerwy, problemu z łączeniem nie będę miał ale dziękuje za info ! 

 AKTUALIZACJA : 

Doszła pierwsza paczuszka czekam na ostatnią i styczeń uważam za zakończony. (za dwa dni kolejne foto) :

image.png.0f74e39f80b7e2ce936cb4690dc57675.pngimage.png.51cbf4d128cb0c9346f732090b695347.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży kompocik od Alberta. Chciałbym poznać opinię o towarach z tej linii Funke - czy rzeczywiście mamy tam do czynienia z efektami premium: z intensywnymi kolorami i równomiernie rozkładającymi się na niebie efektami? Czy warto dopłacić do premium?

W każdym razie, na nagraniach prezentuje się to świetnie, a poligrafie w kostkach Alberta również prezentują klasę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mantis napisał(a):

Duży kompocik od Alberta. Chciałbym poznać opinię o towarach z tej linii Funke - czy rzeczywiście mamy tam do czynienia z efektami premium: z intensywnymi kolorami i równomiernie rozkładającymi się na niebie efektami? Czy warto dopłacić do premium?

W każdym razie, na nagraniach prezentuje się to świetnie, a poligrafie w kostkach Alberta również prezentują klasę.

Grafika jak mówisz 11/10 ten róż z niebieskim jest urzekający, nie wiedziałem nawet, że to premium, wybór padł na nią przez dynamikę, rodzaj układu no i głownie przez ogromne ładne miny, ciężko na necie znaleźć nagranie które łapie kostkę w całej okazałości (jedynie film od producenta co jak niektórzy twierdzą "podkolorowany" przez chińczyków) zobaczymy, myślę, że nie pożałuje wyboru, w roku chciałbym jeszcze dopaść Raptor Princess również od Alberta niestety nie udało mi się jej teraz zdobyć.. Możesz liczyć na moją recenzję zaraz po sylwestrze pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

-Ostatnia paczuszka już u mnie, zakupy na styczeń uważam za zakończone, miał być tajfun a w tej cenie dopadłem Genesis myślę, że dobra podmianka.

-Za namową i doradztwem dobrze nam znanego użytkownika Mantis, zamiast division mamy Godzille.

-Stuff prezentuje się pięknie i będzie to najlepszy sylwek jaki robiłem dotychczas, grubo, na bogato.

-Zapraszam do oceniania i komentowania dzięki wszystkim za porady i info o sklepach.

image.png.ed14c6c05927521eabbbce9c36f6e2cb.pngimage.png.9373e4290b3cad13c2226789e36ea64f.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Korsarz96 napisał:

-Stuff prezentuje się pięknie i będzie to najlepszy sylwek jaki robiłem dotychczas, grubo, na bogato.

Wystarczył styczeń i już skompletowałeś coś co dla niektórych byłoby już kompletnym stuffem. Gratki za wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak reszta kostek ale mialem Godzille w tego sylwestra i rozwala system cos pięknego i mam nadzieje ze jorge w tym roku jeszcze pokaze fajne produkty😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightmare fajna kostka, szkoda że nie można dorwać ostatnio wyrzutni Absynt od Tripla bo jeszcze lepsza jest :)
Godzilli nie odpalałem ale odpalałem CLE4170, a one są dość podobne do siebie więc fajna wyrzuteńka.
Genesis jedna z lepszych wyrzutni, która strzela seriami, Tajfun i Predator z Lidla nie mają podjazdu (nie wiem niestety czy CB nadal tak tobre jak NWP).
Funkacz jest mi nieznany, muszę obejrzeć filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.01.2024 o 10:26, Moloch napisał(a):

Nightmare fajna kostka, szkoda że nie można dorwać ostatnio wyrzutni Absynt od Tripla bo jeszcze lepsza jest :)
Godzilli nie odpalałem ale odpalałem CLE4170, a one są dość podobne do siebie więc fajna wyrzuteńka.
Genesis jedna z lepszych wyrzutni, która strzela seriami, Tajfun i Predator z Lidla nie mają podjazdu (nie wiem niestety czy CB nadal tak tobre jak NWP).
Funkacz jest mi nieznany, muszę obejrzeć filmy.

Jeśli chodzi o Genesis i Nightmare to kupione bardziej z tego względu że marzyłem o nich od dzieciaka, gdzieś tam zawsze funduszy brakowało nie przelewało się, wzięte z sentymentu.. CLE4170 myślę że jest lepsza od Godzilli wielu panów na YT tak twierdzi, gdzieś tam filmy z porównania tych dwóch kostek są w necie Godzilla słabiej wypada ale też bodajże cenowo się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koniec lutego, więc to dobra okazja na zakupy sylwestrowe czyż nie ? Testosteron w pokaz, Tajfunik raczej wolne strzelanie, zobaczymy. Dziękuję odpalaj.pl i śmiechol.tv za gratisy ❤️ 

Otwórz zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Update:

-Było polowanie na Hektora, udało się poniżej stówki dopaść, żal było nie brać..❤️

-Niedawno nabyłem lustrzankę Philipsa, którą będzie nagrywany całe strzelanie, giganty na testy kamery, czy aparcik daje rade?🤔

-Koniec zamówień na ten czas bo kobita już zaczyna wyzywać, że nienormalny jestem czy coś takiego i że lepiej remont sypialni zrobić (kto by tam słuchał 🥴🫢)

*Sklepy:

-pirogrzmot / odpalaj / fajerwerkigorzów / fajerwerkimarket / dobrefajerwerki. - Wszystkie sklepy z całego serca polecam, wszystkie trzymają poziom, ceny, pakowanie i czas dostawy 10/10.

*Cena za całość ok. 2100zł 

 

image.thumb.jpeg.6cafd6a7812953bd8775ff71ccc30a33.jpegimage.thumb.jpeg.51d3fc5ed460b4076cfde56dfa621992.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...