Skocz do zawartości
  • 0

Pierwszy własny pokaz.


suchabulka

Pytanie

Siema, mam parę pytań odnośnie tworzenia własnego pokazu.

1. Jak łączyć wyrzutnie tak by odstępy między nimi nie były za długie. Zależy mi na tym by za dużo nie rozbierać wyrzutni :P

2. Jakiego lontu używać. Szybkiego czy wolnego.

3. Jak przymocować kostki proste, tak by dały efekt wyrzutni kątowej. 

4. Na co przymocować wyrzutnie do podstawy (płyta drewniana).

Na co jeszcze ew. zwrócić uwagę przy składaniu takiego zestawu.  Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

długość moim zdaniem lontu powinna być mniej więcej jak ten zielony lont. Aby przerwa nie była bardzo widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 hours ago, suchabulka said:

Siema. To znowu ja, zrobilem takie przykladowe polaczenie dwoch wyrzutni. Co o tym myslicie? Beda dlugie przerwy miedzy wyrzutniami? 
 

8278F057-838D-4047-B4E4-578A90D6A040.jpeg

Które to są lonty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przerwy będą około 7-8 sekund na pewno.

Lont w wyrzutni spala się 1cm/s więc tyle na oko widzę tu przerwy.

Jeżeli masz około 4-5m lontu 1cm/s to odmierza kawałki np 30cm dla kostki która strzela 30sek. Łączysz ja do następnej używaj małych trytytek.

Jeżeli chcesz pomocy to chodź na PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siema, dzieki za odpowiedzi. 
 

czyli najlepiej bedzie miedzy kazda kostka dawac tyle lontu ile ona trwa (-5sec na lont nastepnej wyrzutni). 
 

i tutaj mam nastepne pytanie bo mam np wyrzutnie ktora strzela minute wiec bedzie sporo naddatkowego lontu. Co z nim wtedy zrobic. Ulozyc go w jakis sposob? 
 

I na zdj. zastosowalem lont szybki 1m/s. Zaczyna sie na prawie w srodku wyrzutni i myslalem zeby puscic go maksalnie jak najblizej lontu podstawowego nastepnej. Ale chyba duze ryzyko ze nie odpali jednak :/ 

Edytowane przez suchabulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siema.  

Ogarnąłem już łączenie tych kostek. Teraz pytanie co do podstawy. Czy całość można umocować do grubego kartonu? Czy lont nie podpali jakoś tej podstawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej. To nic tylko czekać na reszte kostek. 

A jak to z tymi czasami jest? Niektórzy piszą zeby odjąć +- 5 sec a inni zeby tego nie robic. Jak to wyglada w praktyce? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zazwyczaj odejmowalem maks 2 sekundy od czasu strzelania. Oczywiście przejrzyj YT i wyciągnij średni czas strzelania kostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siema.

zabralem sie za skladanie. Jest to pierwszy zestaw z 3 poniewaz 11 wyrzutni to jednak sporo waga :P ponizej fotki. Od kazdej wyrzutni odjalem 3-4 sec. Miedzy ostatni wydzutniami jest szybki lont, poniewaz kostka strzela 18cm i za daleki dystans nie pozwolil na lont wolny. 

EC0AF572-7E1B-48BD-8764-AFA35E4D060C.jpeg

8B55EE74-E87E-4F7D-8660-395FF5544A8F.jpeg

DC0E962D-45CD-44AB-9FF8-21B165961A31.jpeg

F372D5F4-48DC-4478-A0D3-932086EB7B89.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...