Skocz do zawartości
  • 0

Pierwszy własny pokaz.


suchabulka

Pytanie

Siema, mam parę pytań odnośnie tworzenia własnego pokazu.

1. Jak łączyć wyrzutnie tak by odstępy między nimi nie były za długie. Zależy mi na tym by za dużo nie rozbierać wyrzutni :P

2. Jakiego lontu używać. Szybkiego czy wolnego.

3. Jak przymocować kostki proste, tak by dały efekt wyrzutni kątowej. 

4. Na co przymocować wyrzutnie do podstawy (płyta drewniana).

Na co jeszcze ew. zwrócić uwagę przy składaniu takiego zestawu.  Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj , najprostszym sposobem łączenia jest wpinanie się lontem głównym w lont zapasowy. Nie pisałeś też jakie wyrzutnie masz a to ważne. Wybór lontu nadal zależny będzie od wyrzutni i odstępów jakie chcesz uzyskać między wystrzałami. Można przymocować wyrzutnie do sklejki , lub deski podstawą jest aby mniejsze kostki zostały zgrupowane lub dociążone co eliminuje opcje wywrócenia się. Co do mocowania wyrzutni prostych pod kątem myślę że jest to do wykonania ale wymagało by stworzenia swego rodzaju podestu mającego pod kątem powierzchnię na które zamocował być kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj poświęciłem dość dużo czasu na research :)

Chciałbym by odstępy miedzy kostkami były jak najmniejsze. A co do lontu rezerwowego, spala sie na końcu kostki czy nie? Myślałem właśnie o połączeniu lontu szybkiego z lontem rezerwowym, dodatkowo skracajac lonty w obu wyrzutniach połączonych .

Co do mocowania to myślałem o kleju na gorąco a z wyrzutni kątowej zrobionej z prostych, zrezygnowałem.

Sorki, że tak to wszystko chaotycznie opisałem 😛 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zawsze łączyłem jeden głowny lont i do każdej kostki. Nie uzywając rezerwowych. Musisz tez wziaść pod uwage czynnik taki że pomimo  dobrze policzonych czasów kostka mozesz 3 sekundy krócej strzelać lub dłużej tutaj zawsze loteria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam już nie wiem, sposób z lontem rezerwowym wydaje mi się prostszy. Natomiast z jednym głownym pewniejszy. 

Lont rezerwowy zawsze się spala, czy jest to zależne od wyrzutni? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będziesz mieć przerwy.

No chyba, że będziesz lonty łączył jak chińska fabryka z jednej rurki do drugiej rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem zeby skrócic lont rezerwowy i początkowy, a później połączyć to szybkim lontem.

Jest to w taki sposób wykonalne czy nie do końca? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dostań się do lontu rezerwowego najpierw, szybkiego lontu nie musisz używać.

Ale policz sobie jaką długość musi mieć lont aby odpowiadał Twoim potrzebom.

Jak wyrzutnia nie ma lontu rezerwowego to też można "dorobić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam nadzieje ze lonty rezerwowe będą, nie są też jakieś najtańsze i najmniejsze kostki.

Natomiast najbardziej mnie teraz zastanawia jak własnie uniknąć tych przerw miedzy kostkami, bo lont rezerwowy też troche bedzie się wypalał. Lont główny również pewnie coś koło 5 sekund..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zalezy ile chinczyk dał tego lontu. Nawet jak dasz najszybszy lont to zajmie to troche czasu zanim dojdzie do nastepnej kostki. Jezeli dasz wyrzutnie przy wyrzutni to też ryzyko ze lont moze ci co nie co odpalić innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli teraz tylko dostosować długość lontu miedzy bateriami i gicik. 

Lont zabezpieczyć jakoś? Nie chce zeby mi się podczas strzelania vietnam zrobił 😛 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No troche tego jest do łączenia, dlatego nie chce zeby mi w połowie ucieło pokaz :P 

Na sam koniec musi wlecieć coś od funke, tylko ciężka dostępność :/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To poprowadź dwa główne lonty zepnij co 15-20cm trytkami. Jak masz 20-30kostek to proponuje w system zainwestować ułatwia sprawę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no kostek to mam 8-9, ins coś nie chce wysłać jednej, ale zobaczymy. Też myślałem o dwoch głownych. Ogólnie to mam też szybki lont z zeszłego roku, myśle czy by nie puscic zwykłego lontu 1m/s a od niego ten szybki 1m/s do kostek. Pytanie czy ten szybki nie wypali się za szybko i nie zdoła odpalić lontu od kostek. Kusi mnie kupic jakies 2 kostki i połączyc w taki sposób. Chyba, że ktoś z was już tak łączył kosteczki? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej więc tak:

1.  Ultimate Golden willow (pyro moravia) 

2. London (dragon fajerwerki)

3. feniks (dragon fajerwerki)

4. Kątowa phoenix (tropic)

5. best price 100shts  (klasek)

6. generation y (piromax)

7.luxury pyro (klasek)

8. devil (klasek)

9. subway (gaoo)

10.P7575 Wyrzutnia pokazowa (kometa)

 

Więc tak to aktulanie wygląda. Nie wiem czy nie rozbić tego na dwa oddzielne zestawy. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc tak :

Na początek odpalił bym wolna 
Generation Y 100st, 135s + 3

Następnie 
Ultimate golden willow 49st, 40s + 3

Potem razem na raz 
London 16st, 27s + 3
Feniks   19st, 27s + 3

Kolejnie 
Phoenix 30st, 19s + 3
Best price 100st potrzebujemy modelu dokładnego 
Lucerny pyro 66st, 47s + 3
Devil 64st, 55s + 3
Subway 25st, 30s + 3
P7575 finał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. To teraz pytanko jak to polaczyc. Dac wolny lont obok i od niego szybki 1m/s do kostek, czy moze wszystko wolnym pospinac od kostki do kostki? Zalezy mi tez na rozmiarach, zeby mi to do samochodu weszlo 😛 

 

 

wielkie dzieki za zainteresowanie tematem i pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...