Skocz do zawartości

[PiroMan25] Zobaczymy co rok przyniesie.


PiroMan25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuację na rynku pirotechnicznym mamy dosyć ciężką, dlatego też nie mam konkretnych planów na ten rok, bo nie wiem jakie będą stany magazynowe i ceny (poza klasycznie dużo i tanio :laugh:). Trochę się już tego uzbierało, w tym trochę rzeczy których szukałem bardzo długo. Ale będę wstawiać po kolei. Martwi mnie jednak to co się ogólnie dzieje z pirotechniką, i obawiam się że przy takim wzroście cen będzie to mój ostatni "bogaty" sylwester (z powodu sporej ilości zapasów, szczególnie petard). Ale pożyjemy zobaczymy, może nie będzie tak źle.
Na pierwszy ogień zamówienie z lemfire na styczniowej promocji. Głównie rzeczy do zabawy w ciągu roku, i świetliki na pewien eksperyment. Przyznam się szczerze że obecnie jedyne co z tego zostało to wyrzutnia i flary xD. Następną "porcję" dodam na dniach.image.thumb.jpeg.7dd539059a70b8c11c8ee68d1c63af6f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szarpnąłeś się na Supergato- dobre,ale drogie. Z tego,co na zdjęciu,najfajniejsze są chyba Bzzzyki - szczególnie,kiedy uda się się zdetonować w powietrzu. Najlepszy stosunek ceny do efektu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym zakupem była traca i pół paczki scream 5s od użytkownika forum. Bardzo się ciesze że wreszcie udało mi się dorwać tracę od funke, bo bardzo długo jej szukałem, a podobno dobra. Znaczy podobno od funke, bo na opakowania nie ma nic poza frontowym napisem :laugh:. Scream 5s też podobno niezłe, zobaczymy czy będą latać na pisku.
SiY0zUY.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta traca jest lepsza od tych jorgowskich z Elgato, dobry wybór :) Screamy 5s widzę, że też starsza wersja z 2016 bez podstawki, miały mocniejszy i pisk niż te nowsze z 2018 przez co łatwo z nich zrobić rakiety :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Następnym zakupem były również petardy, tym razem zabytkowe. W tym ostatnio piekielnie popularne szaraki, za które niestety nieco przepłaciłem. Ponieważ kupowałem to gdy jeszcze mało kto słyszał a jakiejś wersji uk. Od siebie mogę dodać że faktycznie są mocne (bez porównania do tp4, wbrew opiniom niektórych, ale zawsze). I obecnie są to chyba najbardziej opłacalne petardy w kategorii cena moc. To co widać kawałek obok, to gratisy :biggrin:

LjeR6sJ.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stare Achtungi. Strzela się z nich z nostalgią. Zostawiłem sobie jedną paczkę na pamiątkę.  Reszta poszła na uroczystość pierwszego wyjazdu do lasu w trym roku (styczeń) 

Jeśli chodzi o Scream 5s-te bez podstawki mają fajna właściwość - potrafią polecieć kawałek zgodnie z ruchami Browna 👻. Za to je kocham. Z resztą - to był chyba również powód wycofania cyrkoblitzów-nie zawsze leciały w górę.... 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Koopacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam się na petardach i emiterach. Ale widząc, że już niedługo może nie być ich na rynku to sam zakupiłem trochę wybuchowego towaru. Jak Wy to mówicie na "ciężkie czasy" 

Ta traca bardzo mnie zastanawia, bo chyba zrobi wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka mniejszych zakupów. Od fajerwerkishop na platformie shopee bo kupony były xD, odwiedziny w grom-zbigu (byłem akurat w Częstochowie w innej sprawie) i z lokalnej hurtowni wielobranżowej. Łącznie nie więcej jak 125zł, a trochę tego jest.
image.thumb.jpeg.53e7c075c310f0bb9a53ff8e14245001.jpeg
image.thumb.jpeg.c7b6f48b1dbe3c18cdb3a01b5b165db3.jpeg
image.thumb.jpeg.faa802f22081b2f8fdb2be868ce09eaf.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Rarytaski których szukałem jakieś 2 lata xD. Ale w końcu są, colour salute extra laut i horror 1. Reszta to tam do zabawy, p1000 na nwp, a granaciki i 1 salut od phenixa w gratisie.
image.thumb.jpeg.10ddbf4883167d810b6a6d3d7feb0e85.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pierwszy raz widzę colour salute extra laut. Rzeczywiście są głośniejsze od tych normalnych litewskich? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koopacz napisał:

Witam 

Pierwszy raz widzę colour salute extra laut. Rzeczywiście są głośniejsze od tych normalnych litewskich? 

Pozdrawiam 

Na pewno mają inną budowę, cechują się lepszą jakością wykonania. Extra laut mają zatyczki zamiast gipsu, i są pokryte takim śliskim papierem. Czy są głośniejsze to nie wiem, przekonam się w sylwestra :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PiroMan25 napisał:

Na pewno mają inną budowę, cechują się lepszą jakością wykonania. Extra laut mają zatyczki zamiast gipsu, i są pokryte takim śliskim papierem. Czy są głośniejsze to nie wiem, przekonam się w sylwestra :laugh:

Jedne z moich ulubionych petard są głośniejsze no i mają piękny szybki wulkanik na początku bo flarą tego nazwać nie można :D Widzę, że masz już tą nowszą wersję, w 2013 były też extra lauty trochę większe i z inną etykietą miały też zdecydowanie większą moc niż te nowsze, można je było kupić jeszcze kilka lat temu na necie 72 sztuki za 400zł sprzedawane w białym kartoniku

Xrghs0h.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny mały upik z prywatnych zakupów. Amerykańska seria od pm zawsze jest kozacka. A szaraki uk to obecnie najlepsze petardy na całym polskim rynku, pod względem cena moc. Dlatego dokupiłem więcej, po bardzo dobrej cenie. Bangi dostałem gratis, bardzo fajny zabytek. Pamiętam jak się je kupowało po 5zł paczka :laugh:image.thumb.jpeg.5f7a0ae5776cad0a4fb3375659399f02.jpeg

Edytowane przez PiroMan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądasz na fana petard biorąc pod uwagę spory ich udział w całości stuffu. Co lepsze upolowałeś klasyczne draskowce, między innymi Achtungi. Przez chwilę myślałem, że otworzyłem dział zakupowy za poprzednie lata, ale widok Magnumów i rakiet na stojakach rozwiał moje obawy, jednak to może być zakup w 2022 roku.

Krwawa Walentynka warta uwagi, podobnie jak i inne kostki z amerykańskiej serii czeskiego importera. Pomimo małej ilości wystrzałów, umieszczony zostaje tutaj finał złożony z trzech wyrzutów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było już sporo huku, to czas i na efekty. Rakiety happy new year. Kupione bo raz że dostałem info od kolegi że mają woreczki, dwa są na F3, a trzy, mają aż 690g necu na paczkę 11 rakiety. Czyżby następcy tigerów? Kto wie :laugh:

image.thumb.jpeg.3e312cdbeb1307ba7765c5cbc203056a.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie producenta wyglądają kapitalnie te rakiety! Nawet cena jak na dzisiejsze czasy nie jest zła, trzeba będzie pomyśleć nad zakupem. Uzbierałeś bardzo dużo mocnych jak i zabytkowych petard, zabawy przy odpalaniu będzie mnóstwo .:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 19:13, PiroMan25 napisał(a):

Następnym zakupem były również petardy, tym razem zabytkowe. W tym ostatnio piekielnie popularne szaraki, za które niestety nieco przepłaciłem. Ponieważ kupowałem to gdy jeszcze mało kto słyszał a jakiejś wersji uk. Od siebie mogę dodać że faktycznie są mocne (bez porównania do tp4, wbrew opiniom niektórych, ale zawsze). I obecnie są to chyba najbardziej opłacalne petardy w kategorii cena moc. To co widać kawałek obok, to gratisy :biggrin:

LjeR6sJ.jpeg

Trochę żałuję, że robiąc kiedyś zakupy w różnych sklepach internetowych obojętnie przechodziłem obok tych ,,szaraków". Teraz zauważam radyklany wzrost zainteresowania, szczególnie wersją ,,dla fajfokloków" czyli tymi UK :D Przyznam się bez bicia, że nigdy nie miałem okazji przetestowania tych petard. Mam nadzieję, że uda się nadrobić zaległości – szczególnie w tym trudnym okresie dla pirotechniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wpadłem na małe zakupy do pewnego sklepiku gdzie jest jeszcze sporo towaru nwp, i wyszedłem z zabytkowym zestawem od komety.
aKCuixg.jpg
JByHCvy.jpg

Miałem nadzieję że rakiety nie będą bardzo oszukane, ale szybko zobaczyłem jak bardzo się myliłem.
mpDBKYj.jpg

No nic, przynajmniej etykiety przywodzą na myśl, dawne wspomnienia z tym importerem. A biorąc pod uwagę obecne ceny, 50zł za tyle zabawy to nie tak źle :)
Zakupiłem też trochę starych korsarzy na draskę od triplexa, ale zapomniałem im cyknąć zdjęcie.

Edytowane przez PiroMan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sklepy, gdzie można kupić zabytki to już białe kruki.

Poza tym sprzedadzą tylko zaufanym klientom. Znane z autopsji.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 14:51, PiroMan25 napisał(a):

Było już sporo huku, to czas i na efekty. Rakiety happy new year. Kupione bo raz że dostałem info od kolegi że mają woreczki, dwa są na F3, a trzy, mają aż 690g necu na paczkę 11 rakiety. Czyżby następcy tigerów? Kto wie :laugh:

image.thumb.jpeg.3e312cdbeb1307ba7765c5cbc203056a.jpeg

widziałem na czacie jak pisałeś, że mają duze efekty, jaki rok parti dostałeś?  One to są nawet lepsze od tigerów.   kupiłem na bf, oby waliły jak na filmiku poniżej.

 

 

Edytowane przez Pjetrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pjetrek napisał(a):

widziałem na czacie jak pisałeś, że mają duze efekty, jaki rok parti dostałeś?  One to są nawet lepsze od tigerów.   kupiłem na bf, oby waliły jak na filmiku poniżej.

 

 

Po tym co piszesz że lepsze od tigerów są, to kusi mnie wziąć drugie opakowanie xD. Rok produkcji 2020 mam. A ty jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...