Skocz do zawartości

mocny karabinek


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :razz:
Mam trochę petard z serii jz. Dokładniej 3 paczki jz4 i półtora paczki jz8 plus Chiński odpowiednik tejże petardy. Pomyślałem więc czy nie zrobić by mocnego karabinka składającego się z około 20 jz4 i 5 jz8. Zostałoby to przymocowane za pomocą przezroczystej taśmy do lontu. Miniaturka projektu
Skład karabinka
Moje pytanie brzmi: Czy wybuch którejś z petard nie rozrzuci pozostałych? Jeżeli ktoś robił już coś podobnego to prosiłbym o odpowiedź :smile:
Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W tym roku planuje taka zabawkę: KARABINEK
K0203-3 połączone lontem szybkim. Rok temu robiłem z pięciostrzałówek ale nie miałem żadnego lontu i łączyłem je takżeby zstykały się draskami i ponich płomień będzie przechodził dalej. Niestety płomień taką droga rozprzestrzeniał się zbyt wolno i pierwsze strzały rozwalały karabinek.
Tym razem podejrzeam że zanim karabinek się rozwali szybki lont zdoła je wszystkie odpalić. Zresztą robie dodatkowo odstępy między petardami.
Aha, z K0204 też będę to robił ?

Edytowane przez Saek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te petardy są tak słabe, że może odlecą ale tylko kilka cm.... odpal jedną na test i zobacz... no chyba że w tym roku są jakieś inne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego się przyda lont szybko palny ale nie tylko mocujący ale i ten do petard ;) ostatnio z Yausha robiliśmy karbinki z piccolo na boisku szkolnym, po prostu rządkami tak aby się siarka stykała i huku też było, radze ci jakoś skleić tak "aby lont miał maks 0,5 cm od petardy, a ten łączący ok 5 cm i podpalić od środka"... Ale wybuch mocniejszej, co szybciej wybuchnie rozrzuci inne, niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Właśnie w ten sposób straciłem paczkę piccolo. z ok. 50 szt. odleciało w cholerę 40 piccolo. :neutral: trzeba przyczepiać je z odstępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ę? a czym odpalałeś i jak? :| Bo to się odpala zapalniczką żarową najlepiej i nie tylko początek odpalić ale podpalać cały czas od początku do końca, może troche poparzyć ale wtedy wszystko się zapali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś robił już coś podobnego to prosiłbym o odpowiedź :smile:
Pozdrawiam :wink:


Ja zrobilem cos podobnego tylko ze z 300 sztuk picollo, (tzw. "słoneczko") wieczorem wrzuce foto.
Te petardy co Ty masz sa strasznie słabe napewno nic sie nie stanie;d O wiele bardziej polecam skleić taki karabinek jak ja, efekt bardzo fajny. Nie łączylem ich żadnym lontem poprostu układa sie "słoneczko" i kazda peterde przykleja taśma do wczesniej przygotowanej tektury, i tak kolejne "pietra" petard, kazda oczywiscie przyklejając skrawkiem taśmy do niższego poziomu. Potem wystarczy zrobić dziurę w tekturze i podpalic jedna petarde na samym dole i .... :D
( sory za off top )
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Właśnie w ten sposób straciłem paczkę piccolo. z ok. 50 szt. odleciało w cholerę 40 piccolo. :neutral: trzeba przyczepiać je z odstępem.
nie płacz... :grin: kupisz sobie nową paczkę piccolo i co do tego karabinka tak czy siak odlecą w rożne strony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mocniejsza wersja : KARABINEK K0204
Pewnie się rozwali po kilku wystrzałach ale lont zdąży wszystkie petardy odpalić.

Edytowane przez Saek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...