Skocz do zawartości

Co się z nimi dzieję?


Fear

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie, wie ktoś co się z fajerwerkami dzieję, po tym jak nikt ich nie kupi? Zostawiają na nastepny rok i są niewypały, czy moze wywalają do smietnika? A moze biorą dla siebie?
Jak by tak wywalali do śmietnika to panowie 1 stycznia za sklepy idziemy i bierzemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli towar jest kupiony prywatnie to tak mogą zostawić na następny rok albo sobie zabrać a jeśli firma przyjedzie z ofertą sprzedaży fajerwerków w twoim sklepie daje ci towar za darmo a potem przyjadą po to po sylwestrze i tyle ile poszło to im zapłaci sie po cenie hurtowej a cała reszta która była ze sprzedaży detalicznej jest dla ciebie. To co zabierzesz sam np wyrzutnie która kosztuje 200 zł w detalu a 150 w hurcie to ty płacisz 150 przynajmniej w przypadku hestii tak jest ;P tak przedstawili sytuacje podczas podpisania kontraktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myśle ,że w prywatnych sklepach chowają je na następny rok alb obiarą dla siebie . Jakby wyrzucali to bym czekał przy smietniku :twisted: Dlaczego napisałeś ,że jak zostawią na nastepny rok to sa nie wypały ? ja mysłe ze jak rok przeleżą to sie nic nie stanie :arrow: :arrow: :arrow: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne napewno nie wyrzucają na śmieci :wink: Bo jak to się mówi nic za darmo, a tak to większość z nas by miała coś ze śmietnika ;DD <joke>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sklep zamówił te fajerwerki z opcją zwrotu to zawożą je tam skąd przyjechały :D i wtedy najczęściej niema obniżek cen jak mają opcje zwrotu towaru, a jak nie ma opcji zwrotu to szczerze mówiąc, niewiem co sie z nimi dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiają na nastepny rok i są niewypały
Niewypały, to kwestia co najmniej kilku lat ^^.
czy moze wywalają do smietnika?
Z pewnością ta opcja jest wykluczona :cool:

Z tego co wiem, sklepy mogą oddać 70% niesprzedanego towaru do hurtowni. Zazwyczaj jednak zostawiają do sprzedaży na następny rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zostawiają na następny rok. Zgadzam się z Mantisem, że niewypały to kwestia kilku, kiludziesięciu lat. Miałem troche rakiet z zeszłego roku i normalnie odpalały bez problemu. Nawet petarda hukowa FP8 z jorge była cała mokra, bo wylądowała w kuble z wodą. Podczepiliśmy lont i wszystko ładnie odpaliło.

Pozdrawiam,
Pawciozz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewypały? Watpię. Przecież importer Jorge to wielka firma, więc oni w Chinach w swoich magazynach trzymaja te fajerwerki bardzo długo. To raczej jest kwestia tego gdzie je trzymaja. Jeśli będziemy fajerwerki trzymać w piwnicy to napewno będzie to niewypał, a jak będziemy trzymać je w domu gdzie jest za zwyczaj sucho i około 20 stopni celcjusza to tak jak byśmy cały rok trzymali kartonowe pudełko. Nic sie z nim nie stanie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na osiedlu typowy kiosk ruchu i tam do tej pory są ;) Chyba będą trzymali aż nie sprzedadzą :)
Myślę, że prywatne kioski itp. trzymają do następnego roku.W hurtowni to już inna sprawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w biedronce trzymają do momentu aż ktoś wykupi tak samo w dwóch sklepach ogrodniczych mają jeszcze swoje reklamy i pełno fajerwerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pewnym kiosku trzymają aż , zejdzie cały towar . Nawet czasami do maja ... :twisted: . Więc mam fajerwerki cały rok bo w maju z nowu odpust ...
Kiedyś nawet tam BIG DAY sprzedawali na sztuki ... naprawde ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chcę:P Myślałem, że kupię coś po niższej cenie, bo wiadomo może leży po sylwestrze, obszedłem całe miasto i szukaj wiatru w polu:P Niektórzy pisali, że w Bideronkach leży-nawet nie ma śladu, nawet napisu ,,fajerwerki" nie znajdzie ani reklamy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem co np. taki Real robi z wyrzutniami które ludzie rozwalili, bo np. niektóre nie miały lontu, a niektóre miały zerwaną folię i papier. Był jeszcze rozwalony moździerz. Chyba pojadę się spytać czy nie oddadzą tego za free :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem co np. taki Real robi z wyrzutniami które ludzie rozwalili, bo np. niektóre nie miały lontu, a niektóre miały zerwaną folię i papier. Był jeszcze rozwalony moździerz. Chyba pojadę się spytać czy nie oddadzą tego za free :D.



Proste... naprawiają albo wyrzucają , a moździerze wymieniają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co robią w sklepach ale wiem co robią te dziady z bazarku

Albo sobie chowają gdzieś aż im się przypomną za dwa lata i sprzedają potem niewybuchy :evil:
albo najzwyczajniej je odpalają kilka dni po sylwestrze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem co np. taki Real robi z wyrzutniami które ludzie rozwalili, bo np. niektóre nie miały lontu, a niektóre miały zerwaną folię i papier. Był jeszcze rozwalony moździerz. Chyba pojadę się spytać czy nie oddadzą tego za free :D.



Proste... naprawiają albo wyrzucają , a moździerze wymieniają


Tak naprawiają i co jeszcze. Mi nie chodziło o to, że rura była rozwalona tylko że pociski były po podłodze porozrzucane i opakowanie rozerwane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kiedyś kupiłem Widowmakery w sklepie. Otworzyłem paczkę a tam: kurzu co niemiara na tych petardach :!: Ale nie przejmowałem się tym. Odpaliłem kilka i żadna petarda nie miała gwizdu jednak miała mizerną fontanne (trudno to nawet nazwać fontanną :mrgreen: )
Na 12 sztuk, z 5 było niewypałów :neutral: Od razu pomyślałem że z kilka lat lezą te petardy.
Kiedys mi sprzedawca przyniósł wyrzutnie z SP. Cała zakurzona, papier zdarty itp. Podziękowałem i poszedłem :lol:
U mnie jest coś takiego: czego się nie sprzeda, to się trzyma na kolejny rok :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robią w Kauflandzie. Kupiłem te Hummer Petard za 4zł. Są prawie takie same jak Widowmakery. Paczka była zafoliowana. Otwieram i widzę pełno kurzy i rozsypanego prochu. Wypaliły tylko 3 sztuki. Prawie wszędzie zostawiają na drugi rok. Raz tylko widziałem co kolesiowi na bazarze zostało trochę towaru to jak się ściemniło to wystrzelił to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...