Skocz do zawartości
  • 0

TOP petardy na rok 15'


Mati88

Pytanie

Witam.Może zbyt ogólnikowy temat, ale na pewno pomocny dla wszystkich.Ostatnio wszedłem zorientować się w ofercie petard na ten rok i mam niemały zawrót głowy, bo w sumie patrząc na ceny, to niewiele się od siebie różnią (mowa tu oczywiście o petardach na wzór FP3 NEW 2011), a interesuje mnie ich moc.I tak oto na jednej ze stron (myślę, że reklama niepotrzebna) wytypowałem sobie:

P5D Viper 1
P6A Dum Bum
TXP010 Szaraki (no tu cena większa)
TXP059 Triplex


Dum Bumy miałem w zeszłym roku i poza tym, że były dobre, to niczym nie zaskoczyły.Oczywiście sugeruje się i odnoszę do FP3 NEW z Feniksa z 2011 roku, które miażdżyły Polski rynek, ale niestety UEpejska je wycofała.
Jak ma się reszta pozycji wymienionych wyżej do mocy sławnych FP3? może istnieje inna, lepsza opcja?
Liczę na pomoc kogoś kto miał owe petardy, a nie widział porównania na Youtube ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odpowiem może z innej beczki, dla mnie następcą dawnych, klasycznych FP3 są petardy 859 od Triplexa. Cena za paczkę to ok 9 zł. Za tą cenę mamy naprawdę potężny huk według mnie bardzo zbliżony do wyżej wymienionych bestsellerów. Nie miałem petard, które wymieniłeś lecz po testach Dum Bumów w zeszył roku stwierdzam, że nie ma co inwestować w sprawdzanie nowości, które różnią się minimalnie hukiem. Na wyciągnięcie ręki mamy w dosłownie każdym sklepie internetowym 859, które świetnie się sprawdzają. Oby pod nową nazwą i poligrafią TXP859 Super Cracker nie pogorszyli i tych substytutów naszych kochanych FP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

txp859 triplex
fp3x krachmen gaoo,
p1216 fp3 kometa (głośne bardzo) cenowo po 8.50 na fm, a przy testowaniu były jak fp3 oryginał, :)

wg mnie top na 2015 według ceny i mocy to txp859 oraz fp3 od komety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Panowie za odpowiedzi!
Widzę, że te TXP859 mają uznanie, ale nigdy ich nie miałem.Ponczo napisał, że zmieniły nazwę, więc boje się, że podobna historia jak z FP3.Miał ktoś je po przeróbce? jakoś nie mogę zrozumieć czemu dobry produkt zmienia nazwę.
Karasiun, fp3x krachmen odpadają totalnie.Miałem je po premierze i były tragiczne.Nie będę ryzykował, a na pewno nie będą mnie zachwycać.
Maniak, piszesz, że "stare Dum Bumy", ale są jakieś nowsze?
I nikt nie miał szaraków? wyglądają solidnie, widziałem jeden filmik na YT, ale wiadomo, że to nie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Panowie za odpowiedzi!

Widzę, że te TXP859 mają uznanie, ale nigdy ich nie miałem.Ponczo napisał, że zmieniły nazwę, więc boje się, że podobna historia jak z FP3.Miał ktoś je po przeróbce? jakoś nie mogę zrozumieć czemu dobry produkt zmienia nazwę.

Karasiun, fp3x krachmen odpadają totalnie.Miałem je po premierze i były tragiczne.Nie będę ryzykował, a na pewno nie będą mnie zachwycać.

Maniak, piszesz, że "stare Dum Bumy", ale są jakieś nowsze?

I nikt nie miał szaraków? wyglądają solidnie, widziałem jeden filmik na YT, ale wiadomo, że to nie to samo ;)

Miałem szaraki i teraz też mam bardzo dobre petardy,glośniejsze niż fp3, dum-bumy to tyko szukać z czerwoną bibułką bo posiadam te z fioletową i są tragiczne ! chociaż mają 5g to korpus można zgnieść w ręce, nowe TXP859 sam polecam bo dla mnie nie ma różnicy między starymi i jestem super zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak testowałem ostatnio różne petardy i najmocniejsze wydają się być Dum Bum i Mini Cipolla .

Choć mam wrażenie, że Dum Bum'y znacznie osłabły od tamtego roku :ohmy: Podobnie jest z 859 .

W środę jak będzie pogoda zrobie większy test i jak się uda to ponagrywam co nie co .

W planach do przetestowania jest : JC05, Mini Dum Bum, FP3 Kometa, FP3 Original, RC5, 859, Szaraki TXP010, La Bomba, Color Salute, Crazy Robots, Dum Bum .

 

Zobaczymy jak to wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak, petardy ; la bomba, color salute, crazy robots, super bangs, mini DB i Szaraki dostałem w Gratisie od Piroart jak robiłem zamówienie ;)

A co do sklepów to tu mozesz kupić ;)

 

http://dobrefajerwerki.pl/petardy/Petarda-lontowa-La-Bomba

 

http://dobrefajerwerki.pl/petardy/Petarda-lontowa-Colour-Salute-20szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Dum-bum tą są faktycznie słabe bo rok temu miałem te z czerwoną bibułką i były owiele lepsze i głośniejsze :) na teście wygra Crezy robot i Super Bangs sam testowałem wszystkie prócz mni dum-bum i super bangs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FP3 od komety rok temu było fatalne, może tegoroczna partia jest lepsza ale kto wie jakie partie mają firmy na magazynach... Po za tym w tym samym zamówieniu u importera mogą sie pojawić wersje tegoroczne i zeszłorocze (mix kartonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli pogoda jutro pozwoli to zrobię mały teścik :P

 

V0LjeCk.jpg

Obstawiam 1) roboty 2) TXP0100 3) Dum Bum :D Ale czekam jak ty odczułeś ten huk haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Film zaraz dodam od razu mówie, ze jakość nie jest za dobra ze względu na silny wiatr ... :mad:

Moje odczucia:

 

1. Crazy Robots wersja S1002 - zdecydowanie najlepsze i najmocniejsze jakie miałem do tej pory :xmas_w00t:

2. Dum Bum, Super Bangs

3. Color Salute, FP3 Original, TXP010 i TXP859

4. FP3 Kometa, Mini Dum Bum, JC05

5. ....... La Bomba - brak słów, petarda okazała się być słabsza od JC05 ...

 

Film ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=h-BHoggz-rQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Crazy Robots wersja S1002 - w jakich sklepach do kupienia? NIestety z testu nie wyczułem żadnej różnicy :D wielki plus za chęci, ale ciężko w takich warunkach coś wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jutro odbieram paczuche, więc w sobote postaram wam sie nagrać teścik Jc05 vs FP3 vs TXP859 vs DUMBUM :)

 

Ps. czy to dobry pomysł na taką konfrontacje połączyć te 4 petardy pokoleji na dłuższym loncie, powiesić gdzies i zapalić? Wg. mnie to dobry pomysł bo ładnie by sie "same" odpalały po koleji i by było w miare szybko co daje możliwość równej oceny :) Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Film zaraz dodam od razu mówie, ze jakość nie jest za dobra ze względu na silny wiatr ... :mad:

Moje odczucia:

 

1. Crazy Robots wersja S1002 - zdecydowanie najlepsze i najmocniejsze jakie miałem do tej pory :xmas_w00t:

2. Dum Bum, Super Bangs

3. Color Salute, FP3 Original, TXP010 i TXP859

4. FP3 Kometa, Mini Dum Bum, JC05

5. ....... La Bomba - brak słów, petarda okazała się być słabsza od JC05 ...

 

Film ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=h-BHoggz-rQ

 

Czyli jednak wyniki jak w naszym teście z sonometrem :) Fajnie, że udało Ci się to sprawdzić i przekonać, że jest mniej więcej tak jak pisaliśmy. Dodam tylko, że Crazy Robots pochodzą z opakowania txp484, symbol s1002 po prostu znajduje się na ich grafice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Robotów napisałem ze wersja s1002 bo pierwszy raz miałem okazje testować te petardy ;) i myślałem ze to jest druga wersja tych petard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Crezy roboty są 3 partie o symbolu txp484 na opakowaniu s1002 też na opakowaniu i Crezy monster txp484 w tym przypadku ja posiadam te crezy monster i ciut mniejsze od robotów ale huk ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W zeszłym roku testowałem stare FP3 od Fenixa z roku 2011 i Dum Bumy z czerwoną bibułką.

 

Wynik był taki, że Dum Bumy minimalnie wygrały, więc mówienie, że to słaba petarda jest nieporozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...