Skocz do zawartości

Aslan i Lynx Lynx - legalne wyrztunie kalibru 47mm


Daniello18

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat dwóch wyrzutni jakie znalazły się w tegorocznej ofercie Superpower. Mowa o P3904 Aslan oraz P3905 Lynx Lynx, są to 19 strzałowe wyrzutnie o robiącym wrażenie kalibrze 47mm. Mimo tak dużego kalibru zakwalifikowane są jako pirotechnika amatorska i każdy pełnoletni obywatel może sobie taką sprawić (co ja już nawet uczyniłem w wakacje robiąc pokaz na 50 urodziny ojca). Ciekawi mnie jednak fakt jak to się stało że wyrzutnia jest w sprzedaży skoro jak wszyscy doskonale wiemy i co respektuje reszta importerów dozwolony kaliber dla amatorów to 30mm...Chyba że o czymś nie wiem lub coś się w tej kwestii zmieniło? Nie żebym był przeciwko - wręcz przeciwnie, z wyrzutni byłem bardzo zadowolony i miło by było jak by pojawiło się więcej takich kostek.

Tutaj fotki porównujące wielkość rur:

fqkd.th.jpg

tkfp.th.jpg

Niestety nie mam filmu ale są na sklepie super powera. Ogólnie to zrobiła na mnie i na publice duże wrażenie bo rozpryski nie porównywalnie większe od 30mm mimo że ładunki leciały dużo wyżej, nie mówiąc już o huku jaki towarzyszył wybuchom.

Linki do wyrzutni z filmami:

http://sklep.superpower.pl/wyrzutnie/632-aslan.html

http://sklep.superpower.pl/wyrzutnie/633-lynx-lynx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to rozwiązali, bo przepisy regulują maksymalny kaliber oraz ilosc mieszanki, możliwe, że ładunek wygląda jak matrioszka i sprawa wygląda podobnie jak w tym przypadku:

 

Natomiast jeśli zrobili to w pełni legalnie to jeśli chodzi o ilosc mieszanki to na pewno nie jest większa niż w przypadku kalibru 30mm.

Są na rynku wyrzutnie 30mm, które są bardzo dobrej jakości i przekraczają rozpiętością standardowe 1,2".

Zależy to też od rodzaju użytych gwiazdek, np. cracklingowe wyrzutnie mają dużą rozpiętosc, jw09 Styx też strzelał jak kostki, które mają 30mm, jak nie lepiej, a miał 25mm - wszystko za sprawą gliteringowych gwiazdek.

Osobiście tej kostki nigdy bym nie kupił, bo lepiej prezentuje się YHW009, a tutaj działa tylko efekt psychologiczny, że wyrzutnia jest dużych gabarytów - nic więcej.

W tej cenie wolałbym kupic 2x YHW009 ( ale tego dawnego Songa, którego efekt nie był taki anemiczny... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...