Skocz do zawartości
  • 0

Prośba o porade w wyborze "ogników"


markosz

Pytanie

Witam serdecznie.

 

W tym roku znów postanowiłem troszke postrzelać. Ogólnie strasznie lubie fajerwerki zarowno oglądać, jak i być czynnym uzytkownikiem.

Co roku z narzyczoną jezdzimy do Szczecina na Pyromagic i zawsze kreci nam sie łezka w oku podczas oglądania.

 

Jakiś czas temu ok dokładnie to sylwester 2009/10 zakupilem troszke stuffu bo akurat było troszke luznej gotówki (1500zl) i stwierdzilem, ze raz w zyciu mozna sobie zaszaleć. Pózniejsze lata niestety były juz troszke cieższe i nic w sumie nie miałem.

 

W tym roku mamy rocznice zaręczyn wieć chciałbym zrobić mojej wybrance niespodziewajke i coś przygotować.

 

Niestety nie mam za wiele czasu na przeglądanie ofert i szukanie fajnych kostek (praca). Pamietam, ze te kilka lat temu siedziałem dobrych kilkanaście dni nad wyborem. Teraz tez przegladam forum od 2dni ale czasu strasznie mało.

 

Chciałbym prsić o pomoc w wyborze, stawiam głownie na wyrzytnie ale chciałbym też petardy. Z tymi drugimi chyba nie ma problemu, bo z tego co przeczytałem na forum polecane sa triplexy.

Jednak odnosnie kostek chciałbym juz polegać na Was bo siedzicie na bierząco w temacie i wiecie co dobre.

 

Jesli chodzi o to co bym chcial to stawiam na kilka mniejszych kostek np połączonych razem lub strzelanych osobno. Na pewno nie chce 2 czy 3 za 200zl wole wiecej a mniejszych co by zabawwy troszke było... Mimo prawie 35lat strasznie lubie bawić sie fajerwerkami :blush:/> Ale z tego chyba nigdy sie nie wyrasta :]/>

 

Zakupy chce zrobić na BF.

 

W razie jakiś pytań naprowadzających prosze śmiało

 

Bede wdzieczny za pomoc bo w sumie czasu juz mało zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie nie...

 

Chodzilo mi o to, że wole kilka(nascie) mnijszych niz np 2 za 300...

 

Budzet to ok 500zł + ewentualnie max 100zł w zaleznosci czy bedzie "trzeba" dolożyc do czegoś na super finał :xmas_tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nie...

 

Chodzilo mi o to, że wole kilka(nascie) mnijszych niz np 2 za 300...

 

Budzet to ok 500zł + ewentualnie max 100zł w zaleznosci czy bedzie "trzeba" dolożyc do czegoś na super finał :xmas_tongue:/>

W takim razie ok, bo w pierwszym poście nic nie wspomniałeś o budżecie...

Wieczorem postaram się coś ułożyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak rozumiem robisz to dla swojej narzeczonej. Promonuje Ci skorzystać z tego sklepu > maxsem.pl dostaniesz tam piękne kostki w dobrej cenie i do tego przesyłke gratis. Jeżeli zdecydujesz się na Maxsem to coś Ci doradze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Arturo :) dzieki wielkie bede wdzieczny za pomoc... Sam też ciągle coś przegladam wiec bede mial jakieś odniesienie.

Korsarz96 jesli masz ochote to również prosze o pomoc jesli twoja propozycja sie spodoba to nie wykluczam zakupu i tam :]

 

Chyba, że z Arturo stanowicie odrębne "obozy" i wyjdzie, ze albo jeden ułozy a drugi nie :P/

 

Brydzio kostki fajne 408 miałem nawet wtedy w 2009r tylko miałem wiekszy budzet i mogłem sobie pozwolić na wiecej wiekszych... Te co pokazałeś wydają mi sie troszke takie "monotonne" JW 408 i YHW0009 maja prktycznie tylko jeden efekt a ja wolałbym róznorodnośc...

Nawet jesli maja być to kostki składające sie z lecacych gwizdków to zawsze bedzie to jakieś urozmaicenie. No i im wiecej tym dłuzej ;)

 

King-a- filmiku nie udało mi sie znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Propozycje kostek (do wybrania)

 

P7307

PXB2203

YHW009

JW6021

JW402

JW69

JW31

TXB592

TXB756

P7053

P7450

TXB475

P7546

P7504

JW407

TXB24

TXB593

 

A z petard to FP3 Small (JC04) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fajerwerki-net.pl

 

TXP859 Super Cracker

22477 Vulkan Silberfacher

JW07 Mars

SM9858 Guliwer

JW31 Crazy whistling comets

JW407 The Legend

JW6021 Tajfun

JW402 Show of Fireworks

 

maxsem.pl

 

GWM5046 Colourful Fireworks

GP485-2 Fine View

GP485 Legendary World

GWM5033 City Light (Eye)

GWM5016 City View (Out Space)

GWM5034 Splendid River

SB-25-01 Dark Storm

GWM6361 Wonderful Time (Warlide Amazons)

GWM6362V Heavy Metal (Festival Day)

GP262 Beautiful Fountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze, dziekuje bardzo za odzew...

 

Weż tu panie bądz, tylko teraz mądry i wybież coś konkretnie :xmas_w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Propozycje kostek (do wybrania)

 

P7307

PXB2203

YHW009

JW6021

JW402

JW69

JW31

TXB592

TXB756

P7053

P7450

TXB475

P7546

P7504

JW407

TXB24

TXB593

 

A z petard to FP3 Small (JC04) ;)/>

 

To FP3 Small to JC05 nie JC04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fajerwerki-net.pl

 

TXP859 Super Cracker

22477 Vulkan Silberfacher

JW07 Mars

SM9858 Guliwer

JW31 Crazy whistling comets

JW407 The Legend

JW6021 Tajfun

JW402 Show of Fireworks

 

maxsem.pl

 

GWM5046 Colourful Fireworks

GP485-2 Fine View

GP485 Legendary World

GWM5033 City Light (Eye)

GWM5016 City View (Out Space)

GWM5034 Splendid River

SB-25-01 Dark Storm

GWM6361 Wonderful Time (Warlide Amazons)

GWM6362V Heavy Metal (Festival Day)

GP262 Beautiful Fountain

Właśnie chciałem pisać a kolega mnie uprzedził, no cóż... Kostki które podał są bardzo fajne :> Możesz smiało brać, w szczególności GWM6362V Heavy Metal Katówka, 36strz. kaliber 30mm a jedynie 117zł :> POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś był dzień "Matki Boskiej Pieniężnej" ;) i jak to bywa niestety u nas w PL życie szybko weryfikuje nasze plany...Musze ciąć koszta :xmas_sad:

W planach jeszcze Święta i prezenty oczywiście, także budżet spada w okolice 400zł niestety.

 

Prosiłbym o poradę jak to teraz fajnie, maksymalnie korzystnie zagospodarować.

 

Chciałbym zrobić z tego jakieś 2 grupy. Po kilka kostek. Chce zrobić takie 2 mini pokazy.

 

Rozchodzi się tez o to, ze nie wiem jeszcze gdzie będę dokładnie na sylwestra... Przygotować to muszę dzień wcześniej a później ustawić już w noc sylwestrową. Dlatego myślałem żeby zrobić sobie 2 grupy po kilka wyrzutni. Będzie łatwiejsze w razie co do transportu.

 

Co wy na to ??

 

Teraz może o moich "oczekiwaniach" co do efektów :]

 

Wiem, ze nie ma za co szaleć... Jednak chciałbym uzyskać jakąś namiastkę, tego co tam sobie myślę.

 

Chciałbym aby były na pewno jakieś gwizdki... Najfajniej byłoby gdyby była tam JW31 jak to mawia moja kobietka "plemniczki" hehe.

 

Ewentualniejeśli bedzie kożystniej $$ wersja okrojona i jakieś tańsze gwizdki...

 

Może jescze jakiś wulkanik fajny na początek ??

 

Do tego też może na zakończenie jakiś efekt w stylu jw408, z jakąś szeleczką czy coś w ten deseń aby zaakcentowac zakończenie.. ??

 

Podobały mi się też efekty jakiejś kostki tylko nie pamiętam co to było czy Jorge czy Triplex. Takie złote chyba "palmy"... Jeśli dobrze rozróżniam efekty.

 

TXB852 X-Smart też całkiem pozytywnie i żwawo sie prezentuje.

 

Do tego może jeszcze jakieś marsy, urany , kasjopeje ??

 

Można by zrobić wtedy np jeden mini pokaz trochę "biedniejszy" a drugi z lekkim WOW... chociaż w tym budżecie, to za wiele pewnie nie wskóramy.

 

W każdym razie jestem otwarty na propozycje i pomoc. Bo sam niestety nie ukręcę z tego nic fajnego nie mam jakos wizji całościowych.

 

Jeśli macie ochotę i chwile czasu, aby coś doradzić fachowym okiem to bede bardzo uradowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zamiast JW408 bierz TXB400 taniej wychodzi :)/>

 

Podobały mi sie też efekty jakiejś kostki tylko nie pamietam co to było czy Jorge czy Triplex. Takie złote chyba "palmy"... Jesli dobrze rozrózniam efekty. >>>>>Może to był SAJGON JW4008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może coś takiego ?

22477

P7201

P7202

P7205

SM9880

JW07

JW08

JW4060

TXB756

SM1198

JW31

JW6011

Razem: 393,31 zł ( bez przesyłki )

 

Kolejnosc ułóż już sobie sam, JW6011 + JW31 odpal razem, ewentualnie można zamienic tą finałową na dynamiczną P7504 ( widziałem na żywo, bardzo fajna, robi wrażenie ).

Jeżeli chcesz brac ten wulkan to musisz liczyc się z tym, że do tego trzeba zastosowac trochę odległości, bo piro może ci się od niej odpalic ;)

Jeśli do czwartku 12 grudnia do godziny 17.00 zrobisz zakupu na BF to jako gratis dostaniesz YHW009, ale musisz dobic do 400zł nie wliczając w to kosztów przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie wyrzutnie mają efekt lecącej do góry komety i pózniej rozbija sie np na 4 mniejsze uciekajace na boki. ??

 

Nie wiem jak ten efekt sie nazywa dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie wyrzutnie mają efekt lecącej do góry komety i pózniej rozbija sie np na 4 mniejsze uciekajace na boki. ??

 

Nie wiem jak ten efekt sie nazywa dokładnie.

Taki efekt nazywa się "crossette".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie...

 

Niestety nie zakupiłem nic dla siebie przed świętami, ponieważ $$ poszła na inne sprawy.

 

Teraz wspólnie z kilkoma znajomymi robimy imprezę i zaproponowałem żeby zorganizować mala zrzutkę na fajerwerki. Jako, ze zaproponowałem teraz muszę dokończyć temat.

 

Mamy do wydania jakieś 450zl. Jedynym miejscem gdzie mogę teraz zrobić zakupy jest...

 

http://www.fajerwerkitanio.pl/

 

Doradźcie co wybrać, zęby zrobić mały pokaz, aby goście byli zadowoleni ale żeby tez chwilkę to trwało.

 

Widziałem, ze w Lidlu jest chyba fajna kostka "bondówka" także ja tez wezmę, bo chyba warta ceny.

 

Próbowałem wzorować się na poprzednich propozycjach, ale niektórych rzeczy nie ma w tym sklepie.

 

Dzwoniłem też do nich i także na stronie nie ma kilku rzeczy jakie maja na miejscu na kostki z serii Big Bang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

2X R20072 PERFECT 60,46 ZŁ

1X DP0020 HOT STARS 83,90 ZŁ

3X JW06 KASJOPEJA 47,19 ZŁ

2X JW4060 STYX 59,80 ZŁ

1X P7225 LION 22,50 ZŁ

1X JW2000 exclusive collection 93,85 ZŁ

2X JW08 WENUS 50,80 ZŁ

1X JW05 PLUTON 24,30 ZŁ

1X TXB214 TAURUS 17,69 ZŁ

 

SUMA : 460,49 ZŁ

 

Oto moja propozycja , myśle że przy tej liczbie pirotechniki bedzie to troche trwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki wielkie...

 

Proponując te "rakietki" pewnie masz na myśli zęby połączyć je.... Nie wiem tylko czy będę miał jak to zrobić i zamocować... Wiec może tutaj lepiej coś zmienić...??

 

Nie wiem, tez czy kilka powtarzających się wyrzutni to dobry pomysł?? Chociaż pewnie mogłoby to zwiększyć dynamikę wiec nie wykluczam do końca.

 

Moze jeszcze ktoś coś zaproponuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TXB820 - 10zł

TXB821 - 10zł

JW4057 - 25zł

TXB217 - 34zł

JW78 - 50zł

GWM5032 Colorful 1px.gif- 43zł

JW87 - 38zł

JW90 - 38zł

JW4056 - 45zł

SL1901 - 58zł

JW56 - 90zł

 

Albo wariant bazujący na konkretniejszych kochach:

JW06 - 18zł

JW39 - 58zł

JW4015 - 77zł

JW408 - 148zł

JW4008 - 159zł

 

Możesz też dać

JW419 + JW413

 

W miejsce małych kostek możesz wsadzić kostki z serii TXP60x (gdzie x to 2,3....), albo JW08. Jako zamiennik dla większych JW4009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki Poki teraz już ciekawiej...

 

Znalazłem jeszcze jedna hurtownie w Szczecinie żebym mógł podjechać i zakupic.

 

http://dobrefajerwerki.pl/df2/index.php?route=product/category&path=60

 

 

Chciałbym właśnie zrobić wielkie jebniecie finałowe i tak zastanawiam się co wziąć, maja tam tez Samum a to na finał byłoby chyba ok.

 

Ogólnie właśnie podobają mi się szybkie wyrzutnie żeby na koniec zrobić niezłe zamieszanie.

 

Gdybyśmy mieli więcej $$ na 100% brałbym tez JW419 własnie bo jebniecie ma chyba konkretne :xmas_biggrin: Ale boje się, ze publika może być niezadowolona z długości trwania pokazu przy tylko 2-3 kostkach.

 

 

Najgorsze, ze chciałoby się tyle tego wszystkiego a tu $$ wiecznie mało.

 

Jutro wybieram się na zakupy wiec muszę ogarnąć już temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dałem te rakietki , ponieważ napewno przed godziną 00;00 bedzie cie korcioło iść postrzelać.

 

to zamiast rakiet , weź EP-4002A FIRE STARS 52,98 zł. Naprawde fajna kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie mamy tego marketu tutaj z tego co sie orientuje...

 

No strzeszczam sie streszczam ale dopiero 2 dni temu padla taka propozycja bo sam niestety nie mialem $$ na kostki.

 

Jutro jade juz na 100% tylko musze wybrac co trzeba, a znajac mnie to bede siedział cały dzien :xmas_tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chcesz zyskać trochę na czasie pokazu to zerknij na Songa, jest w ofercie 1-szego sklepu co podałeś. Możesz też wziąść JW407. Z kostek z jebnięciem to ja proponuję JW1112, mój faworyt z salwą 10 strzałów na koniec. Dynamika i piękny efekt. Za pozostałą kase wstęp z małych kostek Triplexa, Maxsema i Jorge.

 

Drugi sklep to zwróć uwagę na Sante Domingo, Celtic, JW59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...