Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Prośba o porade w wyborze "ogników"


markosz

Pytanie

Witam serdecznie.

 

W tym roku znów postanowiłem troszke postrzelać. Ogólnie strasznie lubie fajerwerki zarowno oglądać, jak i być czynnym uzytkownikiem.

Co roku z narzyczoną jezdzimy do Szczecina na Pyromagic i zawsze kreci nam sie łezka w oku podczas oglądania.

 

Jakiś czas temu ok dokładnie to sylwester 2009/10 zakupilem troszke stuffu bo akurat było troszke luznej gotówki (1500zl) i stwierdzilem, ze raz w zyciu mozna sobie zaszaleć. Pózniejsze lata niestety były juz troszke cieższe i nic w sumie nie miałem.

 

W tym roku mamy rocznice zaręczyn wieć chciałbym zrobić mojej wybrance niespodziewajke i coś przygotować.

 

Niestety nie mam za wiele czasu na przeglądanie ofert i szukanie fajnych kostek (praca). Pamietam, ze te kilka lat temu siedziałem dobrych kilkanaście dni nad wyborem. Teraz tez przegladam forum od 2dni ale czasu strasznie mało.

 

Chciałbym prsić o pomoc w wyborze, stawiam głownie na wyrzytnie ale chciałbym też petardy. Z tymi drugimi chyba nie ma problemu, bo z tego co przeczytałem na forum polecane sa triplexy.

Jednak odnosnie kostek chciałbym juz polegać na Was bo siedzicie na bierząco w temacie i wiecie co dobre.

 

Jesli chodzi o to co bym chcial to stawiam na kilka mniejszych kostek np połączonych razem lub strzelanych osobno. Na pewno nie chce 2 czy 3 za 200zl wole wiecej a mniejszych co by zabawwy troszke było... Mimo prawie 35lat strasznie lubie bawić sie fajerwerkami :blush:/> Ale z tego chyba nigdy sie nie wyrasta :]/>

 

Zakupy chce zrobić na BF.

 

W razie jakiś pytań naprowadzających prosze śmiało

 

Bede wdzieczny za pomoc bo w sumie czasu juz mało zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

14's Orient

100's Saturn Missile

9's Yellow/Purple Peony

16's The Magic Key

16's Kasjopeja

25's Pluton

Imagine (JW52)

49's Santo Domingo P7614

36's Episode XIII JW6011

36's Samum TXB400

 

http://dobrefajerwerki.pl/df2/index.php?route=product/category&path=60

 

Ułożyłem coś takiego w sumie zadowolony nie jestem za bardzo, bo chciałoby się więcej a i tak naciągnięty budżet został do 520zl :xmas_tongue:/>

 

Szkoda, ze nie maja tam Songa. Ewentualnie wymienić JW52 może na coś innego lub zamiast niego wziąć 2 mniejsze ??

 

Czekam na opinie i ewentualnie zmiany lub inne pomysły.

 

EDIT: właśnie zobaczyłem ze nie ma JW52 w magazynie wiec samo sie rozwiązało. Tylko co tam wstawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuje w to miejsce

Uran - 27zł (masz efekt crossette o którym wspominałeś).

JW78 albo JW4055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i po zakupach...

 

Ogólnie to pierwszy i ostatni raz robiłem zakupy w takim okresie, 1 dzień przed sylwestrem. Wszędzie tłok i już przebrane wszystko...

 

Ogólnie jedynie co jestem zły, bo wcisnęli mi Urana a nie jest za ciekawy z braku Plutona... oraz wolałem P7611 Celtic no ale też już nie było.

 

Wiec ostateczna wersja wygląda tak... Tak tez prawdopodobnie będą odpalone. Ewentualnie zamienię 8 z 9.

 

Jeśli coś lepiej zamienić to mówić :]

 

1. Fontanna Crackling

2. 100's Saturn Missile

3. Yellow/Purple Peony

4. The Magic Key

5. Kasjopeja

6. TXB 852 x-smart

7. Pluton

8. Santo Domingo P7614

9. Episode XIII JW6011

10.Samum TXB400

 

 

 

 

Spisałem sobie czasy z netu, takie mniej więcej, poodejmowałem po kilka sekund i mam w miarę określone.

 

Jak teraz najlepiej zapiąć to razem, żeby uniknąć przerwy między kostkami ??

Lont zakupiłem 1cm/sek

 

Pozostaje tez jeszcze właśnie kwestia lontu już przy jak i w samej kostce. Jak w takim razie najlepiej określić długości lontów miedzy kostkami??

 

Dodatkowe pytanie czy ten wulkan musi stać jakoś sporo dalej od reszty wyrzutni ?? Możliwe jest odpalenie reszty od niego??

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi bo czasu to mam NIC... jeszcze muszę to jakoś do palety umocować, a pod ręką zero materiałów pomocniczych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolejność dobra - kieruj się preferencjami.

Uran ma crossette o którym wspominałeś, więc powinneś się cieszyć.

Łączenie wykonujesz w ten sposób, że odmierzasz długość lontu w cm taką jak długo strzela kostka i odejmujesz 5-6cm. Np. pierwsza kostka strzela 20s, to odmierzasz 14-15cm i w tym miejscu podłanczasz lont drugiej kostki. I tak dalej. Te 5-6 sekund to moment od inicjacji lontu do wystrzelenia pierwszego ładunku i ma zapobiec przerwom. Lonty możesz łaczyć taśmą malarską, albo opaskami zaciskowymi, ale opaska musi być owinięta 2x by tworzyła taką ósemke. Im większy odcinki lontów będą się stykać tym mniejsze ryzyko nieodpalenia jakiegoś artykułu. Na wulkan uważaj, bo możliwe, ze iskry odpalą inne artykuły. Najlepiej odpal go osobno. Podpalasz wulkan i możesz maszerować podpalić reszte. Co do mocowania wyrzutni możesz je wszystkie poprostu skleić taśmą, albo grupkami, zapobiegniesz wtedy wywrotkom małych kostek,a odchodzi Ci kombinacja z mocowaniem do jakieś płaszczyzny. Jak chcesz zobaczyć jak połączyłem kostki w ubiegłym roku zerknij do mojego tematu z ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...