Skocz do zawartości
  • 0

Czym obstawić wyzutnię żeby sie nie wywróciła.


?odzianin

Pytanie

Witam, na wstępię chciałbym się zapytać, czym obstawić wyrzutnie na sylwka. Cegieł brać nie będę bo ciężkie i nie mam, a śniegu raczej nie będzię. Proszę o pomoc! A i jeszcze jedno. Czy draską od zapałek można odpalać achtungi i korsarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie masz cegieł i przewidujesz, że nie będzie śniegu, to masz jeszcze kilka opcji:
(1) powbijać dookoła wyrzutni drewniane kołki, albo metalowe pręty
(2) wbić do ziemi jakiś kołek i obwiązać wyrzutnie dookoła taśmą
(3) zrobić dołek i obsypać wyrzutnie ziemią lub żwirem
(4) stworzyć sobie drewnianą konstrukcję ze skrzynki, do której przymocujesz wyrzutnie


Czy draską od zapałek można odpalać achtungi i korsarze?

Niby można odpalać w ten sposób, ale nie polecam, bo czasami potarka w petardach może się rozsypać zamiast zapalić. Szczególnie jak na podwórku robi się już wilgotno, a draska od zapałek moknie. Poza tym możesz sobie palce poparzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obstaw jakimiś kamieniami lub zrób dołek tak 10cm w ziemi i ją tam wsadź :D

Nie nie odpali ci draska od zapałek picolaków i korsarzy. Najlepiej mieć zapalniczke i zapałki

A pozatym skąd wiesz że nie będzie śniegu Lol xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz do tematu z moim stuffem z tamtego roku.
Weż jakąs płyte drewnianą, deske, cokolwiek. Przymocuj do tego wyrzutnie zwykłą taśmą pakową. Płyta jest cięzka wiec wyrzutnie jej nie przewrócą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwości jest wiele, zależą też od twojej kreatywności ja proponuję:

-obłożyć śniegiem (jeśli będzie)
-obstawić czymś ciężkim (cegły, kamienie, drewno)
-wcześniej przygotować "stojak" do wyrzutni np. z jakichś desek
-włożenie do jakiejś skrzynki, kartonu (stabilnego)
-włożenie do jakiegoś wcześniej wykopanego dołka, może coś usypanego z piasku?

Trochę propozycji Ci przedstawiłem, polecam też wpisać w youtube frazę: "bezpieczne odpalanie fajerwerków" przedstawione są tam różne typy materiałów pirotechnicznych, oczywiście są też wyrzutnie.

Czy draską od zapałek można odpalać achtungi i korsarze?
Tak można czasem odpalam gdy zabraknie gazu lub zapałek, ale po co się czasem trudzić lepiej zapłkami lub zapalniczkami, ewentualnie jest możliwość kupna w internecie sznurkowej zapalarki za 1 PLN pali się około 10 minut, lub o ile się nie mylę to czasem można też dostać draskę od Tropica też chyba za 1 PLN przeznaczona jest do petard, lecz ja wolę tradycyjne metody. Pozdrawiam :)


piter2599 ja podałem tylko przykład oprócz tego są jeszcze cztery. Cegły nie musi koniecznie nosić ze sobą i nie koniecznie musi ją mieć mogą być to przecież kamienie które dość powszechnie występują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwości jest wiele, zależą też od twojej kreatywności ja proponuję:

-obłożyć śniegiem (jeśli będzie)
-obstawić czymś ciężkim (cegły, kamienie, drewno)
-wcześniej przygotować "stojak" do wyrzutni np. z jakichś desek
-włożenie do jakiejś skrzynki, kartonu (stabilnego)
-włożenie do jakiegoś wcześniej wykopanego dołka, może coś usypanego z piasku?

Trochę propozycji Ci przedstawiłem, polecam też wpisać w youtube frazę: "bezpieczne odpalanie fajerwerków" przedstawione są tam różne typy materiałów pirotechnicznych, oczywiście są też wyrzutnie.

Czy draską od zapałek można odpalać achtungi i korsarze?
Tak można czasem odpalam gdy zabraknie gazu lub zapałek, ale po co się czasem trudzić lepiej zapłkami lub zapalniczkami, ewentualnie jest możliwość kupna w internecie sznurkowej zapalarki za 1 PLN pali się około 10 minut, lub o ile się nie mylę to czasem można też dostać draskę od Tropica też chyba za 1 PLN przeznaczona jest do petard, lecz ja wolę tradycyjne metody. Pozdrawiam :)





Witam, na wstępię chciałbym się zapytać, czym obstawić wyrzutnie na sylwka. Cegieł brać nie będę bo ciężkie i nie mam, a śniegu raczej nie będzię. Proszę o pomoc! A i jeszcze jedno. Czy draską od zapałek można odpalać achtungi i korsarze?



Czytaj ze zrozumieniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam ci mój sposób - przykleić (tylko mocno) taśmą klejącą długie gwoździe do czterech rogów kostki. Proste, łatwe do przenoszenia, szybkie i niezawodne - wbijasz kostkę w ziemie i nie ma szansy, żeby się przewróciła. Działa w każdych okolicznościach, latem, zimą, no chyba ze robisz pokaz na wybetonowanym placu czy czymś takim
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z reguły najlepszą opcją były by cegły... na ostatniego sylwka po prostu odstawiałem wystrzelonymi kostkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są jeszcez 2 sposoby:
1. Przumocować kostki kątownikami do jakiejś płyty/palety (od razu kilka na jedną płytę)
2. Porobić moduły z kostek, tj te bardziej chybotliwe poprzyklejać taśmą do tych stabilniejszych itp (np 4x 19sh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obsypać / wykonać dołek w: ziemią, piaskiem, śniegiem.
Połączyć za pomocą np. taśmy z inną wyrzutnią.
Obłożyć kamieniami, które możesz znaleźć na miejscu strzelania.
Obłożyć innymi wyrzutniami, najlepiej już wypalonymi.
Zmajstrować jakieś "platformy" lub "stabilizatory" po prostu prostopadle do ścianek wyrzutni przykleić jakieś listewki.
Wykorzystać elementy terenu. Np. krawężniki. Zawsze chociaż w jedną stronę masz trochę stabilizację, a drugą np. możesz kamykami, czy czymkolwiek zdecydujesz.

A zamiast draski o wiele lepiej wykorzystać zapalniczkę, ew. zapałki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...