Skocz do zawartości

[WojtekPirotechnik] Stuff na Sylwester 2012/2013


WojtekPirotechnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie...Jestem tutaj nowym użytkownikiem :)
A więc tak...Miałem już dość kupowania na targu/straganach petard po 2zł za 1szt. FP3 Small itd. , a po obejrzeniu filmiku z testem FP3 Small obudziła się we mnie zajawka na kupienie jakiegoś stuffu( budżet ograniczony, niestety, ale nie jestem (narazie : ani żadnym piromaniakiem itp. a mi starczy :P
Do rzeczy...Kilka lat z rzędu już robiłem świece dymne samoróbki( super efekt ) ;-) Robiło się również rakietki karmelkowe ;D I chodziło z kumplami po mieście lansując FP3-ką z targu :D Takie czasy też bywały...
Ale do rzeczy:Zacząłem szperać po internecie...Jak zobaczyłem, że na targu zarabiają 4krotnie na jeden sztuce petard, powiedziałem sobie dość ! Nawet z przesyłką z internetu wyjdzie mi taniej jeżeli z targu... I tak oto wczoraj zamówiłem następujący stuff( o ile tak to można nazwać):

Petarda lontowa JC05, model: JC05/FP3 small (30 sztuk - 1 opakowanie)
Żuki, model: P0003 Sztuk:36(6 opakowań po 6 sztuk)

Osa, model: P0001D Sztuk:12(2 opakowania po 6 sztuk)

Kosmos, model: JA040 Sztuk:1 ( 18 rakietek)

Super Korsarz, model: K0201 (klasyk, nie mogło zabraknąć :P (sztuk:4 co daje 240 petard)

Wirująca petarda, model: JC01B (1 opakowanie - 10 sztuk)

Wydaje mi się, że ,,na początek'' mojej kariery to mi starczy ;-) Prawdą po części też jest to, że wyrzucam kasę w powietrze jak to mi ciągle ojciec mawia, choć ze mnie stary chłop :P
I właśnie ja bym pewnie więcej wydał, ale przez to gadanie ojca zapala mi się jakby jakaś lampka w głowie...Więcej nie kupuj hehe ;)Ale znowu jak pomyślę sobie o tych ,,emocjach'', tego, że tak fajnie się strzela ....To byłoby chyba na tyle...Pozdrawiam i życzę wam miłej zabawy sylwestrowej, ja nie mogę się doczekać.
Na dole strony(post #5) zdj. stuffu !
EDIT 19.11.2012:Witajcie ponownie !!! Dłużej już nie mogłem wytrzymać, i musiałem zamówić 2 część stuffu :P Wydawało mi się, że to co mam trochę mało...I tak oto, z powodu promocji w nowym sklepie fireworld.pl zamówiłem paczkę za dokładnie 46,46 ;P Proszę tylko nie piszcie, że się nie opłacało itp. , bo się opłacało, ponieważ wszystko przekalkulowałem.Chyba już teraz nie będę się nudził w sylwestra ;)/> Tutaj screen tego co zamówiłem: 84c9ebd473b06436.jpg
Stawiałem na zabawę - i chyba mi to wyszło po części :f_a:
Jak dojdzie paczka dam zdjęcia ! Pozdrawiam wszystkich, Wojtek :)
Ogółem na tegoroczne fajerwerki wydałem prawie okrągłą 100-wę(nie chcę podliczać groszy), żebym wiedział od razu, że zamówię 2 paczki to zamówiłbym 1-ą z bigfuna z zestawami promocyjnymi...Na pewno wyszedłbym na tym lepiej.Ale człowiek uczy się całe życie, i myślę, że nie jest tak źle... Jest to już finisz, nie dokupię już w tym roku nic.Następna paczka pewnie w Styczniu na stuff 2013/14.Ale to się jeszcze zobaczy ! Trzymajcie się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na twoim miejscu zabrał bym kostke chociaz by red Peony za 10zł i zamawiał na sklepbigfun.pl

A co do reszty to jak na pierwszy raz to gitesik..

Pozdrawiam endriu123457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki za miłe słowo :) Właśnie strasznie mnie kusi aby jeszcze coś dokupić, będzie to wyrzutnia albo fontanna ;-) 10 korsarzy już wystrzelanych bo wytrzymać nie mogłem... A tak ogółem to dzisiaj przyszedł mi stuff.Może podzielę się kilkoma zdjęciami:
Jedynie ciut jestem rozczarowany JA040, myślałem, że będzie 12 rakietek ,,porządnych'' i kilka piździawek a tu odwrotnie :D 6 spoko, 12 chyba tylko pisk mają czy rozbryzgują się też?
3261d0253a77b14bm.jpg
ea5d418a75f1ec5bm.jpg
0da5c0062f3d8b76m.jpg
Na zdj. nie ma jednej paczki korsarzy bo otworzyłem i ok. 10 wystrzelałem ;-)

Edit
Polecam sklepbigfun.pl(fajerwerki-net.pl) ! Błyskawiczna przesyłka i w regulaminie mają napisane, że dopiero od 50zł za pobraniem bez przesyłki a w moim przypadku ok. 30zł i zrealizowali także wielki + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty złączyliśmy w jeden.
Co do stuffu, to moim zdaniem malutki, mimo wszystko zamawiając z neta wziąłbym coś więcej.
Są tu prawie same petardy i no słabiutkie rakietki.
Może i to jest wyrzucanie kasy, ale to samo można powiedzieć o każdym hobby. Niektórzy z forum co roku wydaja kilka tysięcy złotych i nie żałują. 30zl to bardzo niewiele i tu nawet nie ma czego oceniać.
BTW, te małe rakietki, czyli whistling moon travellers, lecą do góry z gwizdem i wybuchają z hukiem, ale rozprysku nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt do rozpoczęcia przygody z pirotechniką jest w sam raz. Przy odpalaniu niekiedy nie wystarczy dostosowywać się do samej instrukcji z etykiety. W przypadku wyrzutni (której akurat nie masz w sprzęcie) warto jest obstawić ją czymś ciężkim, w ten sposób, żeby się nie przewróciła po którymś z kolei wystrzale. Możesz też przysypać ją ziemią, żwirem lub śniegiem. Jeśli możesz, to zaopatrz się w jakąś wyrzutnię na finał. Warto podkreślić, że już skończyło się strzelać w Sylwestra. Na dobry początek mógłbyś zacząć od czegoś takiego http://www.sklepbigfun.pl/product/view/264/w-cenie-do-15-zl/saturn-missiles o ile będziesz coś jeszcze dokupywał.


Jedynie ciut jestem rozczarowany JA040, myślałem, że będzie 12 rakietek ,,porządnych'' i kilka piździawek a tu odwrotnie :D 6

Czerwone i ciemno zielone rakietki mają już jakiś kolorowy efekt, a pozostałe dwie niebieskie mają spadochron. Możesz się pobawić z kumplami w jego łapanie ;)

Na przyszłość jak będziesz chciał coś dopisać, żeby nie było dwóch postów obok siebie, możesz użyć opcji "Edytuj" (znajdziesz ją na pasku zaraz pod postem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że jak na pierwszy raz to nie jest tak źle, ale i tak nie opłacało Ci się zamówić sam stuff wyszedł prawie tyle samo co przesyłka....
Zakupy od 100 zł wzwyż mają dopiero jakiś sens przez internet :)

Pozdrawiam CV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powiem Ci szczerze że jak na pierwszy raz to nie jest tak źle, ale i tak nie opłacało Ci się zamówić sam stuff wyszedł prawie tyle samo co przesyłka....
Zakupy od 100 zł wzwyż mają dopiero jakiś sens przez internet :)

Pozdrawiam CV ;)

Właśnie uwierz mi, że się opłacało :P Nawet z przesyłką wychodzi taniej jak u mnie ,,na targu'' ;D
Zależy jakie u Ciebie na straganach są ceny, u mnie na prawdę duże ;D
Wiem, że się edytuje posty itp. ale pisałem tak na szybko itd.
@mantis
Ciiii...cho ;-) Ja myślałem , że się jeszcze nie skończyło hehe.Nie no oczywiście teraz żartuję, jak strzelałem te 10 korsarzy to 4 niewypały oczywiście bo śnieg padał, i czasem w piachu gasła i ogółem strzelałem w lesie także spokojnie...Mam rozum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W jakim sensie?

Mam na myśli, odpalenie przez Wojtka jakiejś wyrzutni na finał podczas Sylwestra (patrz zdanie wcześniej).


Właśnie uwierz mi, że się opłacało :P Nawet z przesyłką wychodzi taniej jak u mnie ,,na targu'' ;D

Skoro się opłacało, to napisz ile kosztowały Cię same fajerwerki, a ile przesyłka, to my to szybko ocenimy ;) Jeśli kupujesz za takie kwoty, to już chyba lepiej odwiedzić market przed Sylwestrem (Lidl, Biedronka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam na myśli, odpalenie przez Wojtka jakiejś wyrzutni na finał podczas Sylwestra (patrz zdanie wcześniej).


Skoro się opłacało, to napisz ile kosztowały Cię same fajerwerki, a ile przesyłka, to my to szybko ocenimy ;) Jeśli kupujesz za takie kwoty, to już chyba lepiej odwiedzić market przed Sylwestrem (Lidl, Biedronka).

Tak, ale rzadko kiedy podpasowują mi zestawy z Lidla czy Biedronki :D Także przestańmy może już rozmawiać o tym czy się opłacało czy nie :D Nawet jeśli, to już mam je w domu itd. A więc kupię jakąś wyrzutnię na finał i tyle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co rozumiesz pisząć 6 rakiet pożądnych pożądne to jr28


Wiesz co to interpretacja ? Chodziło mu o to, że w zestawie JA040 Kosmos jest 6 rakiet (według niego porządnych) a reszta jest słaba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiesz co to interpretacja ? Chodziło mu o to, że w zestawie JA040 Kosmos jest 6 rakiet (według niego porządnych) a reszta jest słaba :)

Dokładnie tak, te 6 rakiet ma fajny efekt a pozostałe nie za bardzo ;-) Dzisiaj z rana znowu 2 korsarze poszły ale też na lekkim odludziu, już nie mogę wytrzymać.Chyba muszę znaleźć do sylwestra trochę inne Hobby, aktualnie składam modele Małego Modelarza kartonowe więc jakieś zajęcie jest, do tego dodajmy naukę :) I jakoś myślę zleci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie !!! Dłużej już nie mogłem wytrzymać, i musiałem zamówić 2 część stuffu :P Wydawało mi się, że to co mam trochę mało...I tak oto, z powodu promocji w nowym sklepie fireworld.pl zamówiłem paczkę za dokładnie 46,46 ;P Proszę tylko nie piszcie, że się nie opłacało itp. , bo się opłacało, ponieważ wszystko przekalkulowałem.Chyba już teraz nie będę się nudził w sylwestra ;) Tutaj screen tego co zamówiłem: 84c9ebd473b06436.jpg
Stawiałem na zabawę - i chyba mi to wyszło po części :f_a:
Jak dojdzie paczka dam zdjęcia ! Pozdrawiam wszystkich, Wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No cóż od czegoś trzeba zacząć ! :) Za rok na pewno kupisz więcej , ale jakąś kostkę bym kupił na twoim miejscu ;)

Jest kostka- Ballet :D
Oczywiście to taki żart bo przecież to nic specjalnego ;P może i kupię więcej, to i o kostce się pomyśli...Na ten rok to już na prawdę koniec, i tak wydałem więcej niż planowałem :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupując za taką symboliczną sumę , zamówiłbym raz , za przesyłkę byś zapłacił mniej i ponad 20 zł jeszcze do wydania. No ale cóż.. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dalej mi brakuje kostki. Co najmniej jedna, nawet taka za 8zł, i od razu stuff ciekawszy. Za taką kwotę wziąłbym nawet ze 3 małe kostki.



Przy takim budżecie brać większości kostek to mija się z celem, owszem czegoś tu brakuje, ale jak kolega chce duperele i tylko to go interesuje to już jego sprawa, może nie ma po prostu kasy:)

za art.różne ode mnie 5/5 :))

Pozdrawiam CV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CV, dzięki za ocenę.dokładnie - nie miałem zbyt dużych funduszy, a też nie bd. ukrywał, że wolę kupić petardy niż wyrzutnie itp. bo bardziej mnie to jara po prostu...stawiałem na zabawę, szczególnie przed 24 i chyba mi się to udało. @Pampi123, masz rację, ale przecież napisałem to już wcześniej, że był to mały błąd z mojej strony, ale to moje 1-sze zamówienie z neta więc wiecie.Pozdrawiam wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest PRAWIE git. :D Tez mi tu kostki brakuje , mysle ze zaoszczedzisz cos i w biedronce kupisz NG1 , bo stuff bez kostki to nie stuff;/
Postaraj sie kupic jakas , zobaczysz ze to fajniejsze niz art.rozne ( Chyba ze nie lubisz kostek) :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...