Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Spód od rury do moździerza


endriu123457

Pytanie

Witam od wielu dni zastanawiam się czym najlepiej zrobić spód od rury do moździerza bo mam rury z twardej dektury ma 3cm grubości wytrzymyje nacisk 200kg :D i nie wiem czym zrobić do nich spód pomożecie dam + ;D Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zaślepka wytrzyma takie coś ? :D Widziałem motyw z rurą 4'' ( w twoim przypadku 2'') wmurowaną w wiadro :) No wsumie ciekawa sprawa, można mięśnie pod pakować :D:D i przy okazji łatwe w przenoszeniu .


JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zatczka powinna być wykonana z zatyczki pcv, wtedy wytrzyma więcej strzałów.Jeżeli rura będzie miała luz od spodu podczas wystrzału, to oczywiście że ją wyrwie, ale przeważnie jak się strzela to dno rury jest oparte o podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wsumie ale jak rura bedzie FUN ? Z kąd masz te rury ? :D Wiem że taka zatyczka da rade bo ja mam taką samą 2'' ale 50 cm długą i ściankę 0,5cm, też jest zatyczka ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wsumie ale jak rura bedzie FUN ? Z kąd masz te rury ? :D Wiem że taka zatyczka da rade bo ja mam taką samą 2'' ale 50 cm długą i ściankę 0,5cm, też jest zatyczka ;P


rurę trzeba przciąć.Jeżeli chcesz strzelać w funie to najlepiej robić skrzynki po 6 sztuk np i dopiero potem robić kąty, łącząc ze sobą np 3 skrzynki pod kątem, wtedy ruby mają oparcie o deskę na spodzie skrzynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy ja rozumiem że tłumaczysz to mi ? :D Wiem o co chodzi bo strzelam z tych rur, to są rury do plakatów czy jakichś większych prac. W sklepie papierniczym mam je za 3zł sztuka z dwoma zatyczkami :) Jeżeli chcesz strzelić gdzieś daleko pokaz to dobra rzecz. A poza tym jest równo 2'' czyli średnica tubki po papierze toaletowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy ja rozumiem że tłumaczysz to mi ? :D Wiem o co chodzi bo strzelam z tych rur, to są rury do plakatów czy jakichś większych prac. W sklepie papierniczym mam je za 3zł sztuka z dwoma zatyczkami :) Jeżeli chcesz strzelić gdzieś daleko pokaz to dobra rzecz. A poza tym jest równo 2'' czyli średnica tubki po papierze toaletowym.


Nie wiem czy dobrze rozumię, ale chyba masz na myśli tuby do przechowywania dużych dokumentów papierowych.Takie tuby się nie nadają, ponieważ są bardzo cienkie, a zatyczki wykonane z bardzo miękkiego materiału.Ogólnie tuba powinna mieć 51-52mm wtedy szelki wchodzą bez oporu, natomiast w przypadku równych 50mm szelka stawia spory opór a wyciągnięcie jej jest prawie niemożliwe, a więc jest to także niebezpieczne podczas wystrzału.Najlepiej zastosować mniej szelek, a zainwestować w profesjonalne, bezpieczne tuby z włókna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...