Skocz do zawartości
  • 0

Spłonki


JacuQM

Pytanie

Cześć, potrzebuje kupić spłonki tanie 2m+.
Moje pytanie brzmi czy spłonki można wykorzystać wielokrotnie lub czy są takie co można wykorzystywać po pare razy. Proszę o podanie ceny za sztukę i dostępność ( hurtownia , sklep internetowy ).



Pozdrawiam
JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zapały są tylko jednorazowego użytku.
W chwili obecnej te sklepy internetowe posiadają je w swojej ofercie
sklepbigfun.pl
taniefajerwerki.pl
fajerwerki-korsarz.pl
fajerwerkimarket.pl

Z czego raczej najtaniej są na sklepbigfun.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj,

A co tymi spłonkami chciałbyś odpalać? Bo inne zapały stosuje się do visco a inne do QM czy do konektorków w wyrzutniach itp

Po świętach otrzymam system 24 kanałowy radiowy , który zamówiłem u elektryka bo wychodzi niecałe 400 zł ( przy czym w sklepie za 12 kanałów od 300 do 1200 zł ). Napewno coś o nim napiszę. Chodzi mi o odpalanie głównie visco ale od czasu do czasu będzie to QM. Myślałem o Jorge ale oni mają dostepne tylko 0,10m... Dziwne. Pani Ania napisała że dostawa będzie dopiero po wakacjach i będą wtedy wszystkie łącznie z 10m. Takim systemem obsłużę cały pokaz. Więc spłonki muszą być wystarczająco długie. Nie orientuje się w tym ponieważ takiego systemu jeszcze nie posiadałem. Jakie lepsze czzeskie czy chińskie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurde to troche drogo wychodzi 24x 3 = 72 zł troche dużo jak za cały pokaz można mieć fajną wyrzutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do odpalania visco najlepsze są żabki z drutem oporowym. Jak chcesz odpalać lont od zwykłego zapału to mocno polecam stosowanie przedłużenia z qm, do którego wkąłada się główkę zapalczą.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nigdy ale to nigdy nie kupuj spłonek typu żabka.Połowa z nim się psuje zanim zostaną odpalone.Używaj tylko spłonek prochowych.Jeżeli chcesz je podłączyć do visco to albo nałóż na lont qm albo posyp lont w miejscu wyjścia w wyrzutni prochem, połóż spłonkę i zaklej taśmą, masz 100% że odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby visco nie odpaliło od spłonki prochowej, musi być duży ubytek prochu przy końcówce lontu, jednakże najlepiej dla pewności przeciąć go na ukos.

No i oczywiście wystrzegaj się żabek! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisze to co poprzednicy, uważaj na żabki, używaj tylko kiedy nie masz wyjścia. Jak masz czas to przerabiaj na QM.
Nie ma zapalników wielorazowych z tego powodu, ze działają one na zasadzie spalenia główki zapalczej która podpala lont. "Wielorazowosć" byłaby wiec niemożliwa.
Polecam ci kupić na taniefajerwerki.pl lub bigfunie.
Jeszcze zwrócę uwagę, ze powinno się mówić "zapalniki", a nie "spłonki.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JMJ-tku daj sobie spokój z pouczaniem :)

Zapalnik – urządzenie zapalające lub powodujące wybuch materiału wybuchowego


Spłonka – mały ładunek wybuchowy inicjujący wybuch właściwego materiału wybuchowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy opłaca się kupić krótkie spłonki albo jak kto woli zapalniki i dołożyć to nich kabel bo o ile mi się wydaje wyjdzie to trochę taniej. Spłonka 0,10m w Jorge 0,50 zł. A metr kabla ? Wie ktoś z was jaki tam jest kabel i podać link do jakiegoś sklepu internetowego lub podać cenę za metr bieżący.




Jacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy opłaca się kupić krótkie spłonki albo jak kto woli zapalniki i dołożyć to nich kabel bo o ile mi się wydaje wyjdzie to trochę taniej. Spłonka 0,10m w Jorge 0,50 zł. A metr kabla ? Wie ktoś z was jaki tam jest kabel i podać link do jakiegoś sklepu internetowego lub podać cenę za metr bieżący.




Jacu



Lepiej kup z dłuższym kablem bo dużo nie zaoszczędzisz jeśli wogólę coś zoszczędzisz bo w przypadku łaczenia dojdzie jeszcze taśma izolacyjna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Firek mi wczoraj pokazał ten kabel. 100m kosztuje 28 zł. W moim przypadku to chyba bedzię bardziej opłacalne a kable można splątać i skleic taśmą. Tylko czy zawsze popłynie prąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chce się jeszcze raz zapytać. Najlepiej spłonki chińskie ? Mam QM i Visco wiec przedłużyć można tylko czy chińskie odpalą to i to ?



JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze są spłonki Czeskie !
Każada Ci odpali, jak chcesz odpalić Qm to wsadzasz tam zapalnik z główką zapalczą i po sprawie a jak chcesz visco odpalić to poprostu ucinasz kawałek Qm wsadzasz w visco i do Qm spłonke z główka zapalczą i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...