Skocz do zawartości

29.01.2012 r. - Warszawa - Otwarcie Stadionu Narodowego


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi


Vel pomyśl, ze może z 10 osób widziało pokaz z Twojej perspektywy. Pokaz jest dla publiki a nie dla strzelających go pirotechników. Z większej odległości (czytaj z miejsc dla publiczności) ten pokaz pozbawiony był wyrazu. Kolor złoty dominował, a kształt efektów ginął, bo jeden na drugi zachodził. Posłużę się ilustracją, jak ten pokaz mógł wyglądać przy zastosowaniu innego materiału i odpowiednim rozplanowaniu strefy. Niestety 2 stanowiska to za mało jak na taką ilość materiału i wyszedł groch z kapusta, czyli to na co tak strasznie psioczyłeś w temacie o sylwestrze w krk. Przykład:


Oceniasz pokaz po tym bo większość ludzi polazła tak daleko by go oglądać? Porównuj możliwości !! Zobacz jak pokaz wygląda z tej perspektywy:



Nie wydaje mi się by to nie robiło wrażenia na przeciętnym kowalskim. A co do grochu z kapustą to podaj mi chociaż 1 moment gdzie takowy wyszedł bo nie zauważyłem. Sekwencje dobrze oddzielone, dynamika świetna. Tak jak już mówiłem można się tylko przyczepić do różnorodności (lecz w tym wypadku oceniam na + golda za wykorzystanie większej ilości kolorów niż wcześniej a także biorę pod uwagę, że po prostu więcej sekwencji by się stworzyło) Mimo wszystko nadal twojego grochu nie widać w ogóle. Wianki z krk jakby odjąć dół i skrócić trochę plan to wyglądają identycznie.

I PODSTAWOWA RZECZ: Porównuj pokaz tak by nie odbiegały możliwościami. Pokazujesz 1km strefe z wianków do 2 małych z wawy pozwalające tylko na bomby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi np. połącznie koloru zielonego z niebieskim w jednym z segmentów - mnie się to strasznie gryzło. Tutaj ilość i kaliber zrobiła swoje, ale złoto zlewało się z kolorami. Porównaj sobie to z mniej dynamicznym pokazem, ale wyraźnie zaplanowanym pod katem kolorów i doboru efektów. Chociaż i w tym pokazie jest fragment tuż przed finałowym segmentem, który strasznie nie pasował mi do reszty i popsuł ogólne wrażenie:



Nie zmienia to faktu, że oceniam bardzo wysoko pokaz na otwarcie narodowego. Ale jak an tej rangi wydarzenie moja ocena to mocne 8,5 bo zabrakło błysku. Z resztą mając do dyspozycji 2000 bomb kalibru 4-6" to ten pokaz ciężko byłoby spierniczyć. Wystarczyło powkładać bomby o zbliżonych efektach w stojaki, połączyć pc i odpalić :P Za mało było tzw. smaczków typu sekwencji w barwach narodowych, która jak sam zauważyłeś znacząco się wyróżniła.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również " Posłużę się ilustracją, jak krakowskie wianki mogłyby wyglądać przy zastosowaniu innego materiału i odpowiednim rozplanowaniu strefy.":

http://www.youtube.com/watch?v=xHxIXgEkLA8

Film nakręcony kilka kilometrów od skrajnych stref, a i tak robi wrażenie.

W Wiankach niestety 9 stanowisk to za mało, przydałoby się 200 jak przy otwarciu Atlantisa w Dubaiu....

Jaka może być z Tobą rzeczowa rozmowa, jak porównujesz Wisłę, gdzie można ustawić i 150 punktów strzałowych, do okolic Stadionu Narodowego, gdzie nie ma takich możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mpi np. połącznie koloru zielonego z niebieskim w jednym z segmentów - mnie się to strasznie gryzło. Tutaj ilość i kaliber zrobiła swoje, ale złoto zlewało się z kolorami. Porównaj sobie to z mniej dynamicznym pokazem, ale wyraźnie zaplanowanym pod katem kolorów i doboru efektów. Chociaż i w tym pokazie jest fragment tuż przed finałowym segmentem, który strasznie nie pasował mi do reszty i popsuł ogólne wrażenie:



fps


Oceniasz znowu pod względem własnych upodobań a nie realiów i możliwości. Więc nie ma co gadać. Ty to byś chciał zrobić z golda, GFF w 1 miesiąc. :) I tak się chłopaki postarali i to się liczy, widać postęp. (minusy to finał i średnia różnorodność bo z jednej strony to plus bo jest postęp a z drugiej minus w kontekście samego pokazu). Reszta spraw nie leży po winie golda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GFF? Jakie GFF, koniecznie Nakaje !!!! przecież GFF nie stosuje dokładnie takiego samego rozplanowania strefy i dokładnie tego samego materiału od dokładnie takich samych dostawców co Nakaja. Każdy wie, że najlepsze na świecie pokazy to właśnie Wianki w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co zobaczyłeś w PL? bo chyba jeszcze żaden pokaz nie był na zakończenie takiej inwestycji o tak dużych wartościach dla przeciętnego człowieka.
Każdego roku mam prawie ognie nad gminą bemowo ale to dla mnie nie pokaz tylko fuszerka dlatego nikt mnie nie zmusza do oglądania tego i porównań.



a co mają inwestycje do rzeczy? Przecież mogli dać na pokaz 20k i by była kaszana w porównaniu do inwestycji. A mogli dać więcej i było by lepiej. Tak się nie porównuje.


Nie musisz rozumieć mojej opinii przecież cie nikt nie zmusza tak samo ja nie muszę rozumieć twoją.to tyle. ;)


Jednak miło by było nie widzieć bezpodstawnych ocen na -1/10 :) Dobra i rzeczowa opinia to podstawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


GFF? Jakie GFF, koniecznie Nakaje !!!! przecież GFF nie stosuje dokładnie takiego samego rozplanowania strefy i dokładnie tego samego materiału od dokładnie takich samych dostawców co Nakaja. Każdy wie, że najlepsze na świecie pokazy to właśnie Wianki w Krakowie.


Vel rozplanowanie strefy było kiepskie, to fakt obiektywny. Przy tej ilości materiału powinny być minimum 3 stanowiska, żeby przy strzelaniu mniejszych efektów na środku nie powstawała czarna dziura. Nie przeczę, ze GR zrobił wielki krok na przód, jeśli chodzi dobór materiału. Ten pokaz był o niebo lepszy od tego, do czego nas ta firma przyzwyczaiła, przynajmniej jeśli chodzi o różnorodność. Nie mniej jednak jak na jeden z najważniejszych pokazów ostatnich lat wypadło on po prostu średnio (szczególnie zachowawczy finał. Poza tym w pokazie nie odpalono ani jednego saluta, nie było ani jednego segmentu, w którym pojawiłyby się soczyste barwne bomby europejskie, a finał był bardzo przewidywalny i nie odróżniał się na tle całości.
Mnie zdecydowanie bardziej podobały się pokazy na otwarcie stadionów na Ukrainie. Powtórzę jeszcze raz, mając do dyspozycji tyle wielkokalibrowych ładunków to na prawdę sztuką jest strzelić brzydki pokaz, ale strzelić unikatowe widowisko to co innego. Pokaz Golda był wspaniałą (zwłaszcza zważywszy na trudne warunki pracy)robotą, solidnym przedsięwzięciem w iście niemieckim stylu, ale zabrakło w nim południowego temperamentu. Bardzo mnie ciekawi, co by zaprezentował Grom albo Surex , ale szczególnie Grom.
Vel i nie jestem, żadnym malkontentem, bo jakbym nim był to nie byłbym zachwycony zeszłorocznym PyroMagic'iem czy wspaniałymi popisami Groma i Efektu w Ełku. Pech chciał, że w zeszłym roku obejrzałem kilka pokazów, które mnie po prostu urzekły i do nich porównuję. O Nakaji się nie wypowiadam, bo w zeszłym roku wyszły im tak na prawdę 2 porządne widowiska - w Ustce i na Wianka właśnie, co dobitnie pokazuje, jak bardzo ważny jest pomysł i ogólna koncepcja scenariusza, a tego właśnie brakowało mi na otwarciu Narodowego...

The END

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko ładnie i po ludzku jest opisane. Myślę, że doszliśmy już do porozumienia. Ja się odłączam od rozmowy. :blush:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sprawdziły się moje przypuszczenia - Narodowe Centrum Sportu kategorycznie odmówiło montażu jakiejkolwiek pirotechniki na terenie stadionu, tak więc pretensje o brak sekwencji wewnątrz, czy też na obiekcie można kierować wyłącznie do NCS, a nie do Goldregena. Myślę, że nie tylko Surex wpadł na pomysł wykorzystania w pokazie struktury stadionu, jednakże czymże są te plany w zetknięciu się z umową, która stawia sprawę wyjątkowo jasno? Sam fakt, że były dwie strefy, to kwestia przychylności wykonawcy stadionu, który zezwolił na umieszczenie materiałów w strefie budowy. Ponadto, polot Groma również zostałby nieco przystopowany przez kolejne warunki umowy, postawione przez agencję realizującą imprezę. Pokaz miał być zsynchronizowany z muzyką i jednocześnie ładnie się prezentować ludziom, którzy nie słyszeli podkładu. Kompozycja miała być zwarta i dynamiczna (najlepiej bez zwolnień tempa) oraz dobrze widoczna z dużych odległości (co wiązało się z koniecznością użycia jak największej liczby bomb). Przy okazji warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku, a mianowicie o dostępności produktów. 2400 bomb to nie jest pokaz weselny, a w tym okresie stagnacji u importerów i przy tak krótkim czasie jaka miała firma na zebranie odpowiednich materiałów i tak można mówić o bardzo dobrym doborze, gdyż obyło się bez typowych zapełniaczy luf (czyli bez bombek o bardzo marnych efektach). To tak w ramach nadania dyskusji merytorycznych faktów potwierdzonych przez firmę, żeby wpisy "gdybające co by było, gdyby było 50 stref, w tym 20 na koronie stadionu" nie stanowiły trzonu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek kto był w okolicach SN dobrze wie że miejsce do strzelania jest bardzo kiepskie i właściwie nie ma możliwości strzelania więcej niż z 2 punktów. Otoczenie drzew, tory WKD i inne budynki sprawiają że nie ma możliwości rozstawienia skrzynek w równych odległościach na planie 400m jak to ma miejsce na wiankach w krakowie. Pokaz należy oceniać mając na uwadze możliwości jakie nam daje teren i organizatorzy a nie nasze wyimaginowane wizje



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


debile? Tylko dlatego, że zrobili o 20:00 co uważam za jak najbardziej normalną godzinę jak na zimowy okres. A ty nie możesz zdążyć to już ich wyzywasz od debili? To trochę prostackie...

Nazywam organizatorów tego otwarcie debilami nie z powodu samego pokazu, ale z powodu wieeelu uchybień, nie koniecznie widocznych dla osób spoza Wawy. Systemy bezpieczeństwa na stadionie nie były gotowe i przetestowane- gdyby ktoś podłożył tam bombę, pewnie nie zapobiegliby temu. Mieli tez jakieś idiotyczne przepisy o zakazie wchodzenia na obiekt z aparatami. czy to nie debilizm? Stadion nie był gotowy na otwarcie, nie był wykończony, ale NCS zależało, żeby otwierać już.
Druga sprawa jest to, ze przez to otwarcie główna arteria komunikacyjna była zablokowana. Debilizmem jest zamykać Most Poniatowskiego ostatniego dnia ferii dla Mazowsza, kiedy tłum ludzi wraca z nart. Tramwaje- nie jeździły al. Jerozolimskimi i al. Waszyngtona w ogóle, autobusy- na około, taksówki - tak samo. Przy kilkunasto stopniowym mrozie ludzie wystawali na przystankach, bo nie mieli czym wrócić do domu.
Oto dlaczego nazywam władze miasta i organizatorów otwarcia debilami. Samo zrobienie pokazu o 20:00 jeszcze bym zrozumiał, chociaż nie ukrywam, ze korzystne to dla mnie nie było.

@Cooli- Organizacja otwarcia Euro została powierzona zewnętrznej, zagranicznej firmie. Prawdopodobieństwo, ze na pokaz na Euro zostanie zaangażowana jakakolwiek Polska firma jest bardzo małe. Ma to złe strony, ale ma tez dużo dobrych- być może dadzą ciekawsze, inne widowisko niż te które zazwyczaj oglądamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś zobaczył jak wyglądał poniatowski przed pokazem i w jego trakcie to byś wiedział że to było bardzo dobre posunięcie. Niestety ale przy tak dużych imprezach masowych nie ma miejsca żeby ludzie zmieścili sie na chodnikach i trawnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMJ największe porażki dopiero przed nami , wyśmieją całe euro na zachodzie a warszawa będzie sparaliżowana , to były pierwsze przygotowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nazywam organizatorów tego otwarcie debilami nie z powodu samego pokazu, ale z powodu wieeelu uchybień, nie koniecznie widocznych dla osób spoza Wawy. Systemy bezpieczeństwa na stadionie nie były gotowe i przetestowane- gdyby ktoś podłożył tam bombę, pewnie nie zapobiegliby temu. Mieli tez jakieś idiotyczne przepisy o zakazie wchodzenia na obiekt z aparatami. czy to nie debilizm? Stadion nie był gotowy na otwarcie, nie był wykończony, ale NCS zależało, żeby otwierać już.
Druga sprawa jest to, ze przez to otwarcie główna arteria komunikacyjna była zablokowana. Debilizmem jest zamykać Most Poniatowskiego ostatniego dnia ferii dla Mazowsza, kiedy tłum ludzi wraca z nart. Tramwaje- nie jeździły al. Jerozolimskimi i al. Waszyngtona w ogóle, autobusy- na około, taksówki - tak samo. Przy kilkunasto stopniowym mrozie ludzie wystawali na przystankach, bo nie mieli czym wrócić do domu.
Oto dlaczego nazywam władze miasta i organizatorów otwarcia debilami. Samo zrobienie pokazu o 20:00 jeszcze bym zrozumiał, chociaż nie ukrywam, ze korzystne to dla mnie nie było.

@Cooli- Organizacja otwarcia Euro została powierzona zewnętrznej, zagranicznej firmie. Prawdopodobieństwo, ze na pokaz na Euro zostanie zaangażowana jakakolwiek Polska firma jest bardzo małe. Ma to złe strony, ale ma tez dużo dobrych- być może dadzą ciekawsze, inne widowisko niż te które zazwyczaj oglądamy.


Twój tekst o debilach był wtedy napisany przed faktem dokonanym. Tak więc nie możesz odnosić się do tego czego teraz piszesz tym co wtedy mówiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jednak sprawdziły się moje przypuszczenia - Narodowe Centrum Sportu kategorycznie odmówiło montażu jakiejkolwiek pirotechniki na terenie stadionu, tak więc pretensje o brak sekwencji wewnątrz, czy też na obiekcie można kierować wyłącznie do NCS, a nie do Goldregena. Myślę, że nie tylko Surex wpadł na pomysł wykorzystania w pokazie struktury stadionu, jednakże czymże są te plany w zetknięciu się z umową, która stawia sprawę wyjątkowo jasno? Sam fakt, że były dwie strefy, to kwestia przychylności wykonawcy stadionu, który zezwolił na umieszczenie materiałów w strefie budowy. Ponadto, polot Groma również zostałby nieco przystopowany przez kolejne warunki umowy, postawione przez agencję realizującą imprezę. Pokaz miał być zsynchronizowany z muzyką i jednocześnie ładnie się prezentować ludziom, którzy nie słyszeli podkładu. Kompozycja miała być zwarta i dynamiczna (najlepiej bez zwolnień tempa) oraz dobrze widoczna z dużych odległości (co wiązało się z koniecznością użycia jak największej liczby bomb). Przy okazji warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku, a mianowicie o dostępności produktów. 2400 bomb to nie jest pokaz weselny, a w tym okresie stagnacji u importerów i przy tak krótkim czasie jaka miała firma na zebranie odpowiednich materiałów i tak można mówić o bardzo dobrym doborze, gdyż obyło się bez typowych zapełniaczy luf (czyli bez bombek o bardzo marnych efektach). To tak w ramach nadania dyskusji merytorycznych faktów potwierdzonych przez firmę, żeby wpisy "gdybające co by było, gdyby było 50 stref, w tym 20 na koronie stadionu" nie stanowiły trzonu dyskusji.


Do posta jedna uwaga, stan magazynowy odzwierciedla to co firma strzela w ciągu roku. Zapewniam Cię, że Grom, czy Nakaja nie mieliby żadnego problemu, żeby zapakować do rur sporo materiału od Igual, Parente, Vaccaluzzo, a nawet bomb japońskich. Co to jest 1000 4" czy 5", dla importerów to pryszcz. Tutaj wyszło to na co narzekało już sporo osób, czyli strzelanie przez GR pokazów opartych głównie na chińskim złocie i kalibrze 3". Jak się zakupiło na 5 lat zapasy takich bomb to potem nie ma z czego strzelić zróżnicowanego pokazu, a firma która od lat współpracuje z miastem stołecznym musi liczyć się z większymi realizacjami...

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posta wyżej powinieneś dodać:

"Podpisano - wymysły i niczym nie poparte przypuszczenia naczelnego proroka i jasnowidza, Fpshootera"

Nie masz zielonego pojęcia o tym ile czasu firma miała na sprowadzenie materiału i jakie stany magazynowe są teraz u importerów (pod koniec stycznia!!).
Mam nadzieję, że Goldregen zaprosi Cię kiedyś do firmy - może to ukróci wierutne bzdury i kłamstwa, które cały czas piszesz. Po zobaczonym w internecie filmiku jesteś w stanie stwierdzić stan magazynowy danej firmy i wszystkich importerów w Polsce. Powinieneś pisać horoskopy w fakcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do posta wyżej powinieneś dodać:

"Podpisano - wymysły i niczym nie poparte przypuszczenia naczelnego proroka i jasnowidza, Fpshootera"

Nie masz zielonego pojęcia o tym ile czasu firma miała na sprowadzenie materiału i jakie stany magazynowe są teraz u importerów (pod koniec stycznia!!).
Mam nadzieję, że Goldregen zaprosi Cię kiedyś do firmy - może to ukróci wierutne bzdury i kłamstwa, które cały czas piszesz. Po zobaczonym w internecie filmiku jesteś w stanie stwierdzić stan magazynowy danej firmy i wszystkich importerów w Polsce. Powinieneś pisać horoskopy w fakcie ;)


Nieźle się uśmiałem, widać, że nie czytasz ze zrozumieniem. Akurat prawda jest taka, że każda firma ma swoje własne zapasy, z których korzysta na bieżących realizacjach i gwarantuję Ci, że Surex, Grom, Nakaja mają bardzo różnorodny materiał na stanie i problem z dostępnością u importerów to żadne wytłumaczenie, bo firma współpracująca z miastem stołecznym, powinna być gotowa na większą niezapowiedzianą realizację. Problem był bo firma GR na co dzień korzysta z 10 rodzajów bomb i to mięli na magazynie. Jakby na co dzień wykorzystywali większa różnorodność efektów, to by nie było tego problemu, bo mieć na stanie 4-5 kartonów kulek z jakiegoś efektu to nie problem. A 5 kartonów 4" = 120 bomb - co dałoby już jeden segment na pokazie. Ok zgadzam się, że 5" a zwłaszcza 6" to rzadziej stosowane kalibry, więc tutaj jestem w stanie zrozumieć braki, ale 3" i 4" to podstawa i tutaj każdy ma stałe zapasy na bieżące realizacje, które odzwierciedlają styl strzelania danej firmy.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie Ty widzisz jakieś braki? Została przecież użyta bardzo duża gama 4" efektów i to w dużej mierze niespotykanych w innych realizacjach firmy Goldregen. W tej chwili krytykujesz firmę jedynie za to, że nie użyła Twoich ulubionych bomb jakiegoś tam importera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że to są chociaż szelki 8 cali... ale przeglądając neta nie chciałem uwierzyć bo przecież te mają dużo lepsze efekty....Dla mnie 6 cali to mogą być salute a reszta od 8 do 16" :P
A szelki 5-6 calowe to sobie kupują turki na urodziny czy imieniny...
Dużo ton szelek ale większość to były wióry bo przecież przy takiej ilości o takiej gramaturze :D
Teraz sobie porównałem z niektórymi 6-8" w google to generalnie padaka bez jaj chyba tylko polaczki łykają na ilość a nie jakość... :banned:
Wracając po cichu mówiłem że to były jakieś 5-6 cali bo przecie jakieś małe i nisko te wybuchy.

Ps.Chyba była podobna szelka http://www.youtube.com/watch?v=DWHSorsQvWQ&feature=related

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a ja myślałem że to są chociaż szelki 8 cali... ale przeglądając neta nie chciałem uwierzyć bo przecież te mają dużo lepsze efekty....Dla mnie 6 cali to mogą być salute a reszta od 8 do 16" :P
A szelki 5-6 calowe to sobie kupują turki na urodziny czy imieniny...
Dużo ton szelek ale większość to były wióry bo przecież przy takiej ilości o takiej gramaturze :D
Teraz sobie porównałem z niektórymi 6-8" w google to generalnie padaka bez jaj chyba tylko polaczki łykają na ilość a nie jakość... :banned:
Wracając po cichu mówiłem że to były jakieś 5-6 cali bo przecie jakieś małe i nisko te wybuchy.

Ps.Chyba była podobna szelka http://www.youtube.com/watch?v=DWHSorsQvWQ&feature=related

Pozdro


Ben zanim napiszesz takie farmazony to byś się zastanowił. Zgodnie z przepisami UE na pokazach można używać maksymalnie 6", zapis nie dotyczy festiwali, gdzie maksymalny dopuszczalny kaliber to 12". Jak ktoś strzela w UE 16" to robi to nielegalnie(właściwie poza Włochami 16" już się nie uświadczy). Z racji na to, że otwarcie narodowego to nie festiwal, to zrozumiałe jest użycie bomb o maksymalnym, dopuszczonym przepisami kalibrze, czyli nie większych niż 6"...

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ben zanim napiszesz takie farmazony to byś się zastanowił. Zgodnie z przepisami UE na pokazach można używać maksymalnie 6", zapis nie dotyczy festiwali, gdzie maksymalny dopuszczalny kaliber to 12". Jak ktoś strzela w UE 16" to robi to nielegalnie(właściwie poza Włochami 16" już się nie uświadczy). Z racji na to, że otwarcie narodowego to nie festiwal, to zrozumiałe jest użycie bomb o maksymalnym, dopuszczonym przepisami kalibrze, czyli nie większych niż 6"...

fps


Co mnie obchodzą przepisy UE ? :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co jego obchodzą przepisy UE? Przecież Ben chyba lepiej zna się na pokazach i przepisach. Sprowadziłby 5000 (albo i 50, w końcu pokaz z dużą ilością bomb "łykają tylko polaczki") bomb japońskich kalibru 16" (uprzednio projektując gamę nowych efektów, bo przecież bomby japońskie opierają się na mieszankach stosowanych w materiałach od lat, a z takiej okazji muszą być efekty których nikt nigdy wcześniej nie widział), zainkasował 30 mln zł (w końcu kilkaset tys. na pokaz to za mało) i pokazał jak powinno się strzelać :) Wstydziłbyś się Fps kwestionować naszego wizjonera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No właśnie, co jego obchodzą przepisy UE? Przecież Ben chyba lepiej zna się na pokazach i przepisach. Sprowadziłby 5000 bomb japońskich kalibru 16" (uprzednio projektując gamę nowych efektów, bo przecież bomby japońskie opierają się na mieszankach stosowanych w materiałach od lat), zainkasował 30 mln zł (w końcu kilkaset tys. na pokaz to za mało) i pokazał jak powinno się strzelać :)


Ja wiem że małe dzieci są jak mietek podnietek takimi szelkami ale gdy jedni byli w pampersach to nie pamiętają jak strzelały szelki na początku lat 90.
Pokaż można było przełożyć na inny termin a stadion i tak nie gotowy i zepsuty szyber dach.

Velibrum myślę że ty jesteś kozak i jesteś jasnowidzem i to ty byś zrobił pokaz na 102.
Gdy miałem 4 lata to bawiły mnie takie pokazy jak ciebie.
Teraz szelki mają być minimum 8 cali i ja wprowadzam nowe rozporządzenie a unia niedługo się rozpadnie więc co za różnica! :D

Poproszę o minusy im więcej tym lepiej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ waść, wstydu oszczędź. Takimi teoriami ośmieszasz się w oczach każdego, kto czyta te wypisywane przez ciebie brednie. Otóż po obejrzeniu kilkunastu festiwali pirotechnicznych, włączając w to spektakle firm z całej Europy, a nawet Chin, czy Australii oraz kilkuset innych pokazów (włączając w to prezentacje), twoje próby pokazania, że nie widziałem w życiu żadnych dobrych pokazów są po prostu przezabawne ;)

Dorośnij, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...