Skocz do zawartości

[Capensis] zakupy, plany , pokazy 2012/2013


capensis

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pokaz amatorski wyszło Ci bardzo ale to bardzo profesjonalnie. Ładnie zgrane z muzyką, a finał marzenie. Chciałbym zobaczyć to na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazu nie skomentuję, ale mam do przygotowań mam kilka uwag:

1. Zamiast przy pomocy QM wyrzutnie najlepiej uzbrajać zapałem wetkniętym do rurki wyrzutni. Robisz po prostu dość otwór obok wejścia lontu do 1. rurki wyrzutni i wkładasz zapała zasłonięty kapturkiem, zaklejasz taśmą i gotowe. Gwarancja odpalenia bliska 100%. W ten sposób uniknąłbyś dziur, które powstały w skutek nie odpalania visco przez QM.
2. Pyroclocki nie mają prawa dyndać w powietrzu, gdyż istnieje spore ryzyko, ze ciśnienie rozerwie łańcuszek opóźniaczy i nie wszystko odpali. Jak chcesz przyoszczędzić na PC, to należy dołożyć deseczkę, do której przytwierdzisz pyroclocki za pomocą opasek zaciskowych.
3. Przy projektowaniu kolejnego pokazu pamiętaj o ustaleniu opóźnienia dla efektów. Jak chcesz aby otwarcie efektu było dokładnie w akcencie muzycznym to należy przyjąć: 0,3s dla jednorzędówek, ss i kostek z minami, 2s dla kostek 1-1,2", 2,5s dla kulek 2", 1s dla wulkanów i strobo.

Poza tym pokaz całkiem udany. Pomijam fakt, że z muzą to namieszałeś groch z kapustą, ale w sumie pisząc scenariusz po zakupie większości produktów chyba nie miałeś i tak innego wyjścia. Najlepsze jest podejście, że najpierw pisze się scenariusz z wykazem materiału a potem się go kupuje. Jest to dużo łatwiejsze niż wkomponować w muzykę materiał, który się już ma.
PS Pala dla kamerzysty z padaczką, do następnego pokazu koniecznie użyj statywu :)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujacy komment ;)
Ad 1. Kostki odpalily wszystkie, niektore uzbrajalem tak jak mowisz.
Ad2.pyroclocki ostatecznie zostaly usztywnione zipami i kawalkiem listwy
Ad.3 z tym wlasnie miale problem, jedynie bombki wypalily jak chcialem ( dalem 2sek ) , reszta miala opoznienia :( Takze wielkie dzieki za podanie czasow, teraz juz bd wiedzial :)
Ad.4 zamierzeniem pokazu w sumie od poczatku byl mix muzyczny, ktory zreszta widowni z tego co potem mowili, bardzo przypasowal.
Ad.5 Dla kamerzysty nie pała, tylko wprdl sie nalezy. Tak, to bylem ja :(
Troche spanikowalem widzac ilosd publiki, i zapomnialem o wszystkich rozstawionych kamerach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cap nie rozumiem jak można zapomnieć o kamerach które się przygotowywało. Pochwal się jakie efekty szelek miałeś bo niektóre robią wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooli, pierwszy raz publike miałem, uwierz, stres robi swoje.
Szelki hmm red wave, green wave, blue wave, green chrys i kilka innych ;)
Generalnie to były szelki z serii Mistrzowie Ognia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie rozumiem tego po co zaprasza się osoby na pokaz, które się totalnie nie zna. Podobno takie to była większość w tej publice. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zostało rzucone wydarzenie na fb przeze mnie i znajomego z uczelni, dla studentów. Przyszło troche osob które znam , ale wiadomo, oni przyprowadzili swoje towarzystwo i tak to się ,,wirusowo" rozeszło ;)/>
Większość z tych osob na których mi zależało, też była obecna ;)/>
Poza tym tak troche bez sensu robić taki pokaz żeby kilka osob patrzyło xd
A widok szoku i wrażenia pod jakim byli widzowie, motywuje do dalszego samodoskonalenia ;)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiasz się :P Ja bym się cieszył jakby dużo osób radowało się po obejrzeniu mojego pokazu, nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi, dwa lata temu sam robiłeś pokaz na osiedlu gdzie dużo osób go widziało i pisałeś, że to fajne uczucie, w czym się w zupełności zgadzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mpi, dwa lata temu sam robiłeś pokaz na osiedlu gdzie dużo osób go widziało i pisałeś, że to fajne uczucie, w czym się w zupełności zgadzam :P/>


Publika musi być - jest publika, są emocje - jest zabawa ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o publikę, tylko o osoby zaproszone. xd Dlatego napisałem, że prościej iść pod jakiś wieżowiec. O ile się da. :P
Dobra po co my to wałkujemy. Jest jak jest, tak tylko z ciekawości napisałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Szacunek za włożoną pracę.
Pokaz bardzo dobry i na wysokim poziomie. Bardzo dobrze dobrane efekty. Widać dużo serca i czasu włożonego w całość.
Masa pracy i czasu i pieniędzy zwieńczona satysfakcją którą słychac na filmie.
TAK TRZYMAĆ !!
Jak to mówią "pierwsze koty za płoty" następny powali podwójnie wszystkich na kolana.
Drobne niedociągnięcia zdażają się każdemu ale to tylko wyzwanie dla samego siebie żeby dążyć do perfekcji :)
Kolejna osoba z forum która pokazała na co ją stać .
Podpisuję się obiema rękami przy ewentulanej pomocy dla następnego przedsięwzięcia.
Życzę dalszych sukcesów w kontynuacji swojego hobby.
Xender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Paweł na prawdę gratuluję Ci wytrwałości. U mnie też ze sklejaniem pokazu było dość ciężko... ok 3-4 dni od 8 rano do 1-3 w nocy... ale przejdźmy do rzeczy.

Na prawdę fajnie, że zrealizowałeś swoje hmm myślę, że z większych marzeń. Co do samego pokazu to jak na 1 raz z muzyką i jak na amatora to na prawdę wspaniale wyszło. Co do scenariusza to całkiem, dobry.

Finał miazga, nic tylko dostać zawału. :D Jak to wszystko pod koniec huknęło... haha :D Co do kamerzysty to trochę Cię rozumiem, bo to nerwy potworne na pewno były. Tak samo jest zawsze u mnie jeśli chodzi o pokazy, ale czemu się dziwić. Ciekawe czy będziesz organizował na następnego Sylwestra coś podobnego?

Ja sam zaraz po "wypaleniu się" całego mojego tegorocznego pokazu zastanawiałem się, czy jeszcze coś za rok robić... tyle roboty, że się odechciewa... Może za rok ktoś z pasjonatów by Ci dopomógł? :D Tj skrzyknął się na wspólne ostateczne rozdarcie nieba. xD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania za uznanie Panie Pawle (Xender).
Miło uslyszeć coś takiego z ust profesjonalisty, tak liczącego się w świecie pirotechniki :)

A od siebie jak zawsze polecam wszystkim taniefajerwerki.pl :)


Pioter, ja w trakcie montażu mówiłem ,,nigdy więcej, w co ja sie wpakowałem, mam dosyć" .... Jednak od razu po pokazie mi minęło xD i już mam ochotę na planowanie i zbieranie materiałów do następnego show ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...