Skocz do zawartości

[fps] - Zakupy i projekty na rok 2012


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Capensis jest tak jak wap napisał, przy czym jak nie masz więcej jak 3-4 moduły to łatwiej jest je zaprogramować bezpośrednio bez użycia kompa, z tym że wcześniej musisz sobie w jakimś programie wyznaczyć tagi czasowe dla odpalania poszczególnych kanałów. Ja dzisiaj próbowałem różne opcje np. jedna sekcja z zadanymi przypadkowymi czasami, następna jako sekwencja ze stałym interwałem, w kolejnej kanały odpalane parami a na koniec 8 kanałów na raz...
Sam proces programowania modułu jest dziecinnie prosty. Wykorzystuje się 5 przycisków znajdujących się na obudowie modułu, a nr kanału i czas jaki mu przypisałeś wyświetla się na ekranie LCD na froncie modułu.
Pod tym względem RF32B daje Ci pełna dowolność jaki kanał w jakim czasie odpali, wszystko zależy jak zaprogramujesz poszczególne zaciski. Programować możesz albo bezpośrednio z poziomu modułu, albo kompa dzięki połączeniu USB i softowi producenta. Potem naciskasz tylko "start" na pilocie i jazda. Dodatkowo pokaz w każdej chwili można wstrzymać, uruchomić ponownie lub zatrzymać. Istnieje też możliwość w pełni manualnego odpalania, dokładnie tak jak w starej wersji systemu, czyli sam klikasz kanały wedle uznania.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To super, na bank latem wezme, jeszcze jedno, gdzie tak tanio dostałeś?


Gdzie dostałem to dostałem, generalnie wapster maczał po części w tym palce, dzięki czemu mam system znacznie poniżej ceny katalogowej. Zamawiany bezpośrednio u producenta ze znacznym rabatem. Jakbyście nie olali tematu to by jeszcze taniej było, bo by się koszty transportu rozłożyły i cena byłaby ok 1000 zł (chociaż ja ostatecznie niewiele więcej zapłaciłem, ale odpadł mi koszt krajowy bo system bezpośrednio do mnie dojechał. Teraz już za późno, bo się promo skończyła i aktualna cena to ok 1600 zł :P

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


fps nie każdy ma od razu do wydania z marszu ponad 1k i większość sie na lato zdeklarowała


Life is brutal. Chińczyk zrobił promo do końca marca, bo się chciał pozbyć zalegającego na magazynie towaru, żeby zwolnić miejsce pod nową partię. Raczej wątpię, żeby promocja się powtórzyła jeszcze w tym roku, bo wakacje to już okres wzmożonego ruchu w firmach piro.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja:

Dzisiaj dotarła do mnie ostatnia część stuffu na sobotni pokaz a mianowicie baterie jednorzędowe. 2 szt. JW1020 i 3 szt. JW1019. W prawdzie liczyłem na JW1018, ale nie ma co narzekać, reporty fajnie podkreślą finał.

Zdjęcie:

p5240029q.jpg

Mały bonus poniżej umieszczam linki do pobrania scenariusza i ścieżki dźwiękowej.

Scenariusz:
http://www.sendspace.pl/file/e3b540354c5910fb57de9b0

Podkład:
http://www.sendspace.pl/file/13baed8ed897fe414429e03

Kawałki wykorzystane w pokazie:
1. Serenata Immortale with Guitar and Choir - Immandiante Music
2. On the Wire - X Ray Dog

W celu uniknięcia rozjazdu startu pokazu z muzyką, która jest bardzo delikatna na początku i mógłbym jej nie usłyszeć, do ścieżki dźwiękowej w pokazie dodałem jeszcze odliczanie (do 1. z wyciętym 0):



fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie i film i zdjęcia z przygotowań. Mam nadzieję, że wszystko odpali jak trzeba i nie popierniczę czegoś przy podpinaniu... Na razie jedna rzecz wygląda dobrze, a mianowicie prognoza pogody na sobotę. Za ciepło ma nie być, ale przynajmniej bez deszczu i porywistego wiatru.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo przygotowań a wyszło tak:



Mały komentarz podsumowujący ten pokaz:
Nie będę się wiele rozwodził, w każdym razie mąż kuzynki zwalił mi trochę finałową część widowiska, zrywając na 15 min. przed pokazem kable na strefie JW407, JW408 i JW1019, stojących na lewym boku strefy. Było ciemno i nieubłaganie zbliżała się 22 więc podpiąłem kable na szybki i niestety pomyliłem JW407 i JW408 ze sobą, co zaowocowało tym, że zamiast 2 x JW408 i 2 x JW407 były 2 pary JW407 + JW408. Widzowie niczego nie byli świadomi, ale ja od razu wychwyciłem ten błąd. Zdarzył się tez jeden niewypał i jedna wadliwa kostka, a mianowicie nie odpalił jeden Mont Everest w 01:38 (zapał odszedł, ale visco wyrzutni nie zainicjował strzelania). Wadliwą wyrzutnią okazała się jedna JW05, która wystrzeliła na początku na raz 5 pocisków i zgasła. Na szczęście znajdowała się ona w centrum wachlarza \|/ ułożonego z 3 x JW05. Ostatni mankament jaki wyłapałem to zbyt szybko strzelająca wyrzutnia LH-104 i tutaj paradoksalnie odpalona w złym momencie kostka JW407 zamaskowała dziurę, która by powstała.
Poza tym co napisałem wyżej, wszystko wyszło perfekt, szczególnie różne układy wyrzutni FAN w pierwszej części pokazu, których efekty pierwszej salwy otwierały się idealnie w punkcie akcentu muzycznego. Ogromne wrażenie zrobił też pierwszy wachlarz JW1020 (pojawiły się pierwsze brawa bo było malutkie wyciszenie)oraz sam finał. Na koniec dostałem mnóstwo braw i gratulacji oraz zamówienia na kolejne pokazy ;)
Do komentowani pokazu zapraszam do tematu:

http://www.forumfajerwerki.pl/topic/9842-26052012-wesele-ani-i-rafala-by-fps/page__p__90990#entry90990

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi w tym krytyczne.

PS Wykorzystałem wszystkie 32CH

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z racji na podjęcie współpracy z firmą Korsarz, stworzyłem nowy kanał na youtube, na którym będę umieszczał filmy z moich realizacji. Filmy będą w miarę możliwości w stanie surowym, bez obróbki, żebyście mogli ocenić wszelkie detale.
Adres kanału:

http://www.youtube.com/user/pokazybyfps

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...