Skocz do zawartości
  • 0

Przygotowanie wyrzutni


9ogonuf

Pytanie

Ja jakoś zawsze mam stracha i zrywam folię ze wszystkich wyrzutni ale czy na prawdę warto ? też zrywacie folie przez odpaleniem ? jeśli tak to ze wszystkich czy tylko z małych kostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nigdy nie zrywam folii, nie powinno się zrywać, chociaż znaczenia w efekcie to nie ma. Wyrzutnia jest tak zrobiona że po zapaleniu lontu musi działać tak jak należy :) Folia jest po to aby zamaskować górę wyrzutni, i jest specjalnie takiej grubości aby pociski się przebijały przez nią. Nie ma co się martwić, bo zerwiesz czy nie zerwiesz będzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jakoś zawsze mam stracha i zrywam folię ze wszystkich wyrzutni ale czy na prawdę warto ? też zrywacie folie przez odpaleniem ? jeśli tak to ze wszystkich czy tylko z małych kostek ?


Ten temat jest poruszany przed każdym sylwestrem milion razy, wystarczy poszperać na forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to jeszcze jedno pytanie: przy wyrzutni YHW009 Song mam dwa lonty czerwony i pomarańczowy wiem że jeden jest zapasowy ale czy ma znaczenie którym odpalę najpierw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat był już poruszany. Nie trzeba nic zrywać, wystarczy stosować się do instrukcji na opakowaniu, a tam nie ma ani jednego słowa o zrywaniu folii. Jedyna rzecz którą się zrywa to osłona lontu, ale to chyba akurat jest oczywiste...
Jeśli chodzi o lonty to powinny być podpisane, jeśli tak nie jest to obojętne, który odpalisz - ja stawiałbym na ten pomarańczowy ;) Lont główny zazwyczaj okleja się zieloną lub czarną taśmą a zapasowy czerwoną.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście nigdy nie zrywam folii a i nie powinno sie bo jak deszcz napada do rur to bd lipa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja stosuję taką metodę:
-Zrywam folię z wyrzutni
-Nacinam papier w kilku miejscach
-Nakładam folię aluminiową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karol

Witam,
podłączę się do tematu, ponieważ dotyczy ono wyrzutni.
Wole dwa razy się upewnić, niż popełnić błąd.
Zakupiłem w tym roku wyrzutnię Hestia Ecelleance, wszystko byłoby jak w innych, gdyby nie to, że nie jestem pewien gdzie jest góra. Z jedej strony jest papier (podobny do pakowego), który jest cieniutki jak pegramin i już w sklepie był rozerwany (ustawiając tę stronę do gory napisy na wyrzutni są do góry nogami) z drugiej strony jest solidna folia przezroczysta a pod nia żółta folia z napisami Hestia. Niby intuicyjnie postawiłbym tymi napisami do góry po całość jest zgodnie z zasadami logiki, ale ten lichy papier wzbudził we mnie wątpliwość. Proszę o pomoc, wiem, że to pytanie może się wydać tu specjalistom głupie ale ja wole mieć pewność (bez tej pewności w ogóle nie odpalę tej wyrzutni).

Pozdrawiam i z góry dzięki z wyrozumiałość i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chłopie napisy hestii mają być do góry :) dziwne pytanie, ten papier w kolorze "pakowym" to dół wyrzutni. Możesz bez przeszkód ją odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...