Skocz do zawartości
  • 0

Sypiący się proch w środku wyrzutni


Matex

Pytanie

Witam, dzisiaj będąc w biedronce kupiłem wyrzutnię Fire 3 (niebieską) ale mniejsza o to, przy wyjmowaniu jej pech tak chciał upadła z koszyka na ziemie :unsure: (niby lekko) i jak wróciłem do domu podnosze ją i przechylam w środku słyszę troszke jakby się proch sypał, czy jest możliwe żeby to była wina tego uderzenia, jeśli tak to czy przy odpalaniu gdy dojdzie ogień do tego ładunku może rozsadzić całą wyrzutnię? Mieliście kiedyś podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

:laugh:

 

Nie, nie jest to możliwe. Zapewne to nie proch tylko gips z zatyczek. W wielu kostkach tak jest, nawet nie upuszczając jej na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem cyz to jakies niemozliwe ale w kazdej kostce jaka mialem
w srodku cos sie ruszalo.Odpalaly normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W wielu wyrzutniach tak jest, w niektórych do środka kostki dają woreczek z sypką gliną, żeby się nie przewróciła. Ztąd może ten odgłos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy zwracasz uwagę u rakiet ale też tak mają słychać jak by coś tam było :] ja np w cyrko tak mam i normalnie się zachowują przy wybuchu jak i przy starcie nie martw się nic nie powino się stać , miałem tak z wyrzutniom rok temu za 10zł tylko że mi nie upadla i nic sie nie stało ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy gdzie ten proch się sypie, jak u podnóża wyrzutni to żaden problem, natomiast gdy sypie się proch miotający w środku to wystrzeli ci ładunek na kilka metrów.Ale na ogół nie ma czym się martwić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok wielkie dzięki wszystkim za pomoc, uspokoiliście mnie :) Oczywiście, że na dole czyli to pewnie ta sypka glina/gips czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

matex w każdej kostce u mnie czy to kostki Jorge, Triplex, Kometa, SP słychać brzęczenie prochu. Nie masz się o co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A, że jeszcze tak zapytam z innej strony, jeżeli ma jakiś tam proszek w środku/na dole niby żeby się nie przewróciła to i tak lepiej to obstawić cegłami nie? Bo nigdy nie ma się 100% pewności, że będzie stała do końca :happy: Rok temu Fire 1 nie zabezpieczałem niczym i pozostałe, nie wiem coś mnie podkusiło a teraz uważam, że to była głupota lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A, że jeszcze tak zapytam z innej strony, jeżeli ma jakiś tam proszek w środku/na dole niby żeby się nie przewróciła to i tak lepiej to obstawić cegłami nie? Bo nigdy nie ma się 100% pewności, że będzie stała do końca :happy: Rok temu Fire 1 nie zabezpieczałem niczym i pozostałe, nie wiem coś mnie podkusiło a teraz uważam, że to była głupota lekka.


Po ostatnim pofrunięciu JW90 na 15m (na szczęście ostatnia salwa, wywaliło pocisk w kostce) u mnie to polecam ci obstawiać każdą z wyjątkiem bardzo dużych tak jak mówi kameleon. Lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...