Skocz do zawartości
  • 0

Mocować czy nie?


capensis

Pytanie

Witam! Jak pewnie wiecie jestem posiadaczem txb506 i paru innych kostek. Wyrzutnie zazwyczaj montuje na palecie kątownikami ale z racji rozmiaru i wagi txb506 nasuwa się pytanie. Czy tak dużą i ciężką (15kg) kostkę jak TXB506 czy JW418 muszę przymocowywać bądź obkładać cegłami? Czy istnieje ryzyko przewrócenia, czy przy tej wadze i wielkości raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym jednak zamocował,szkoda by było jak by się przewróciła,i byś miał wielkie problemy jak by kogoś w trafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie miałem nigdy 100shot ale mogę się założyć, że się nie przewróci zbyt duża jest. Jak ją na równym podłożu postawisz to ja mówię, że się nie przewróci !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obie wyrzutnie są szersze i dłuższe niż wyższe, dlatego nie istnieje możliwość jej przewrócenia się. W grę wchodzi tylko wada konstrukcyjna, czyli wybuch pocisku w rurze co mogłoby spowodować rozlecenie się danej kostki, ale na to już cegły nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, że w jeszcze jednym temacie chciałeś się popisać kostką txb506. Ale pytanie ma taki sens ja zapytanie się czy mocować samochód na noc linami na parkingu, żeby się nie przewrócił...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

obstaw je paletami z kostką brukową (pełną) i będzie ok lub zasyp kubikiem żwiru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fps, przestań być złośliwy ciągle złośliwy. Pytam, bo nie nie mam doświadczenia i nie wiem jaka jest siła podczas strzelania tyloma pociskami na raz, boje się czy np. przy przedostatnim rzędzie (kiedy kostka będzie już sporo lżejsza) nie przewróci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz śmiało strzelać - zwrot siły działającej przy wylocie pocisku jest skierowany do dołu, a nie w bok, dlatego kostka co najwyżej będzie tylko bardziej dociśnięta do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma sensu obstawiać. Poza tym kostka nie zrobi się dużo lżejsza niż przed odpaleniem (wiem po JW4002) więc nie ma szans żeby się przewróciła. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o wagę, to teoretycznie z ok. 15-17 kg wagi przeciętnej 100 strzałówki 30 mm powinno się zrobić 15-13 kg, bo ubywają tylko zatyczki i proch, którego może być max. 2000 gramów w produktach NWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...