Skocz do zawartości
  • 0

Stroboskopy - jak odpalać?


mantis

Pytanie

Witam Państwa bardzo serdecznie! B)

Mam parę pytań dla doświadczonych w temacie.
1. W jakiej pozycji najlepiej odpalać stroboskopy? Na stojąco, czy na leżąco obróconymi w stronę widowni?
2. Lepiej odpalać między zabudowaniami, czy na otwartej przestrzeni?
3. Moglibyście ułożyć poniższe stroboskopy od najsłabszego do najmocniejszego?

strobo.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1 zasada: stroboskopów nie powinno się rzucać bo to może popsuć efekt jak wpadnie w jakieś zagłębienie czy po prostu upadnie "dupką" do widowni
2 najlepiej go postawić na wysokości 1 metra i odpalić lub jeśli nie mamy możliwości odpalić go stojącego na ziemi

pierwszy po lewej będzie najsłabszy pozostałe 2 nie wiem bo nie miałem. Myślę że mogą być porównywalne.


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwszy od lewej to czerwone mruarjące światło. Ten w środku bije białym światłem i dlatego został nazwany przez moich znajomych spawarką, ponieważ mieli oni problem z oczami od niego. Tego po prawej jeszcze nie odpalałem, ale liczę, że skoro jest jak środkowy to efekt będzie podobnie mocny. Jeszcze raz zaznacze, zbyt blisko odpalony strobo środkowy może popsuć efekt poprzez zbyt mocne błyśnięcia (jak spawarka jedni moga patrzeć inni nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten w środku bije białym światłem i dlatego został nazwany przez moich znajomych spawarką, ponieważ mieli oni problem z oczami od niego

O kurczę, a ja będę miał jeszcze 6 takich spawarek (w tym 3 czerwone). Odpalę na dwóch oddzielnych pokazach, więc chyba nie wytężę oczu publiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpalasz w pozycji takiej jak na zdjęciu, czyli pionowo lontem do góry. Sam sobie ułożyłeś wg. najlepszego efektu. Miejsce odpalania nie ma większego znaczenia, ważne żeby nie było w promieniu 2-3 m łatwopalnych substancji i innych przedmiotów, które mogą zajać się ogniem. Jak nie będzie śniegu to najlepiej postawić np. na kawałku folii aluminiowej.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja odpaliłem 5m od ludzi, zatem pewnie bliskość rzutowała na efekt. Musisz poprostu mieć te kilkadziesiąt metrów pomiędzy widownią, a strefą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...