Skocz do zawartości

Konkurs!! Na najlepszy karabinek! Udokumentowanie prac


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


W tym temacie możecie dodawać swoje zdjęcia/filmy karabinków podczas tworzenia i w trakcie odpalenia. Przypominam także że każdy musi wstawić przynajmniej jedno zdjęcie przedstawiające karabinek podczas tworzenia.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez sensu się tak poddajecie o_O


Nie poddajemy ;P

To jest psychologiczne podejście do sprawy. Otóż z badan przeprowadzonych przez instytut domowy mój domowego lecznictwa chorób przedsylwestrowych wynika, że cytuję " Jak on bedzie myśloł ze wygra to przegra" albowiem w Piśmie jest napisane cytuję "ostatni bedą pierwszymi, a ostatni pierwszymi". A potem Bóg rzekł: "Niechaj oddzieli się jasność od ciemności albowiem noc jest pięknem a dzien złotem" ;P I tak powstał dzień i noc sylwestrowa abyśmy nie tracili nadziei na lepszy byt poza życiem ziemskim, kiedy to oglądać fajerwerki będziemy z lotu ptaka. Zaprawdę powiadam wam bawcie się dobrze a będzie wam dane odczuć kaca 1 stycznia nowego roku kalendarzowego kiedy to was będzie suszyć i dyńka napierdzielać. xD

z poważaniem JA ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trzeba rozruszać ten temat :D bo sylwester coraz bliżej i praktycznie zero udokumentowanych prac :)

7 małych magazynków
imag0067lw.jpg

trzy karabinki po 11 FP3 SMALL połączone QM
imag0068r.jpg

jeden karabinek z 45 FP3 SMALL
imag0069zk.jpg

jeden większy karabinek ok. 600 petard + 30 FP3 SMALL i na koniec TB36
imag0072d.jpg

parę bombek które robiłem z petard hukowych, są to jak by magazynki
imag0041gn.jpg

jeden wielki karabinek w środku głownie małe petardy lecz nie zabrakło FP3 SMALL
imag0052tm.jpg

no i coś podobnego do traca
imag0047u.jpg

na wszystkie magazynki poszło dużo petard sam już nie wiem ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się zabrałem za robienie karabinku, trochę było z tym zabawy. Jak na razie jest około 1200 strzałów. Jak na razie głównie pikolasy. Jutro dodam fp3 small itp. :)

dsc03900f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że konkurencja nie próżnuje. To dobrze, bo efekty będą zapewne zaskakujące. Moja konstrukcja w toku.....

budowakarabinku.th.jpg

Koniec dziś w godzinach wczesnonocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najdłuższy ale mocny :)

sdc12946l.th.jpg

sdc12947.th.jpg

sdc12944x.th.jpg

Wszystko bez problemu można połączyć ale raczej będę odpalał tak jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale! Nie liczyłem na takie poruszenie w tym temacie w Sylwestrowy dzień, a jednak! Refleksje:
- Podobno pikolakami bawią się dzieci, czyli ja! Jednak jak widzę nie tylko ja ich użyłem do konstrukcji!
- Kubaguzik Twoje drugie zdjećie jest bardzo artystyczne. Ułożenie lontów z smallami stwarza podobieństwo drzewa z gałęziami w zimowej sceneri, czyli z pojedyńczymi nieopadniętymi listkami.
- Wesoły Arturo, czekam na relacje z odpalania, bo interesuje mnie mocno zapłon tak ułożonego towaro bez użycia lontu. Mój brat też w tym roku będzie mi prezentował takie rozwiązanie, ale na znacznie mniejsza skalę.
- wariat096 długi karabinek, sporo sekwencji i huczna końcóweczka, która w zasadzie jest już tradycją w tegorocznych karabinkach.

Swoję zdjęcia wgrałem i czekam za filmem. Komplet prezentujący moje dzieło wrzucę, jak youtube zakończy upload.

To mój 1.000 post !.!.!.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój karabinek:
karabinek.jpg

Niestety kupiłem za mało lontu i nie użyłem wszystkich petard, przydadzą się na drugi rok. Zdjęcia z prac nad karabinkiem wstawię jak znajdę kabel od telefonu :)

Oczywiście wszystkie 3 części połączę w jedną całość tuż przed odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki preset Karabinek 2012 !.!.!.!
Postawiłem na koncepcje! Nie długość. Karabinek składa się z 2012 K201 oraz 12 sekwencji po 12 szt. JC05.
Parametry:
Dlugosć: 410cm
Waga: 2.1 kg
Ilość użytych petard:
- 2012 K201
- 144 JC05
Łączenie:
Lont visco 10cm/s

Propozycja podania (odpalania): Karabnek będzie leżał do momentu zakończenia k201 na ziemi, następnie będzie wisiał na płocie w pionie, więc poszczególne sekwencje JC05 będą odpalane i spadną na ziemię. Ma zminimalizować to problem rozsadzających się wzajemnie petard.

Fotorelacja:

31122011154.th.jpg

31122011153.th.jpg

31122011149.th.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=70rUxjkbql8&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...