Skocz do zawartości
  • 0

Urodziny


Tofik

Pytanie

Witam. Otóż zbliża się 18 urodziny mojej siostry i chciałbym jej zrobić mały pokaz pirotechniczny. Jakie potrzeba pozwolenia, skąd je wziąć i czy w ogóle można w małopolsce odpalać fajerwerki w dni powszednie. Dodam, że jeśli się nie uda w lokalu ustalić o odpalaniu pokazu to czy mogę odpalić przy moim domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm, jak mieszkasz gdzieś w swoim domu gdzie nie ma mieszkania przy mieszkaniu to odpalaj, jak jednak jest mieszkanie przy mieszkaniu pogadaj z sąsiadami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, jak mieszkasz gdzieś w swoim domu gdzie nie ma mieszkania przy mieszkaniu to odpalaj, jak jednak jest mieszkanie przy mieszkaniu pogadaj z sąsiadami ;)


Możesz również utopić marzannę w pobliskim stawie, a da to taki sam skutek jak pogadanie z sąsiadami ;)

http://www.forumfajerwerki.pl/topic/2857-kiedy-wolno-strzelac/ ( możesz zarobić mandat za zakłócanie porządku publicznego )

Jeżeli jesteś nadgorliwy, to możesz napisać do burmistrza prośbę o pozwolenie, udać się z nim na pobliską komendę i oddział straży pożarnej, celem poinformowania o pokazie. W świetle prawa takie pozwolenie nie ma żadnej mocy, bo do nie możesz przedstawić prawidłowej dokumentacji organizacyjno-technicznej pokazu (określa ją ustawa - potrzebny jest min. przeszkolony pirotechnik prowadzący ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja strzelam w dni powszednie i nikt się nie czepia,jak jestem na własnym terenie(poza miastem).W mieście to się zaraz jakiś moher przyczepi,a poza tym w mieście często bywają zakazy.W wakacje na działce koło domu robiłem pokaz(już 2 razy i w tym roku też pewnie będzie :D ) i nie musiałem mieć pozwolenia,w straży jest kilku znajomych dziadka,a sąsiadów jest mało i są to dobrzy znajomi,nawet byli na 2 pokazach :P Na własnym terenie,oddalonym od miasta o 3KM(chyba) można strzelać do woli :happy: (oczywiście nie zakłócając ciszy nocnej,lub gdy jest jakiś zakaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem w tym że zazwyczaj jest ten zakaz dotyczący "używania materiałów pirotechnicznych przeznaczonych do użytku cywilnego w ciągu roku" czy jak to tam się nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie możesz strzelać w normalny dzień powszedni... pozwolenia sobie nie załatwisz, więc lepiej sobie odpuść i wpłać tą kasę na Caritas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...