Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Pokaz za 1000 zł


sylar

Pytanie

Witam,

Chciałbym zorganizować pokaz na wesele kumpla do kwoty 1000zł chciałbym abyście mi pomogli coś dobrać z przyszłej oferty promocyjnej jaka zapowiada się w FM, pytanie czym to łączyć? Lont czy quick match do przed ostatniego ładunku? Z tym 1 problem polega na tym że nie wiem dokładnie jak to wszystko wyjdzie czy nie odpali wszystko na raz czy nie będzie przerw itd... z tym 2 trzeba bawić się w rozbieranie wyrzutni i podłączanie do przed ostatniego ładunku wyrzutni do kolejnej, tu mamy pewność że nie będzie żadnych przerw.

Prosiłbym o pomoc w doborze stuffu i o jakieś rysunki nawet na paincie tak na odwal żebym wiedział jak to zrobić... przyznam że to będzie mój 1 pokaz i nie chcę żeby to wyszło strasznie lipnie... do pokazu mam sporo czasu bo aż rok do maja 2012, już się za to zabieram bo jak już pisałem nigdy tego wcześniej nie robiłem i chcę żeby to było na prawdę coś fajnego :)

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

Chciałbym zorganizować pokaz na wesele kumpla do kwoty 1000zł chciałbym abyście mi pomogli coś dobrać z przyszłej oferty promocyjnej jaka zapowiada się w FM, pytanie czym to łączyć? Lont czy quick match do przed ostatniego ładunku? Z tym 1 problem polega na tym że nie wiem dokładnie jak to wszystko wyjdzie czy nie odpali wszystko na raz czy nie będzie przerw itd... z tym 2 trzeba bawić się w rozbieranie wyrzutni i podłączanie do przed ostatniego ładunku wyrzutni do kolejnej, tu mamy pewność że nie będzie żadnych przerw.

Prosiłbym o pomoc w doborze stuffu i o jakieś rysunki nawet na paincie tak na odwal żebym wiedział jak to zrobić... przyznam że to będzie mój 1 pokaz i nie chcę żeby to wyszło strasznie lipnie... do pokazu mam sporo czasu bo aż rok do maja 2012, już się za to zabieram bo jak już pisałem nigdy tego wcześniej nie robiłem i chcę żeby to było na prawdę coś fajnego :)

Proszę o pomoc


Takie pytanko mam. Kiedy zamierzasz kupic to wszystko ? I w jakich warunkach bedziesz to trzymał ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj,

Przygotowanie pokazu za taką kwotę wiąże się z wcześniejszym dobrym rozplanowaniem.

Czy będziesz miał czym to przewieźć w całości czy będą sekwencje po kilka wyrzutni?
Jaki jest teren pokazu? Czy pozwala na zastosowanie dużych wyrzutni FAN czy Z?
Czy pokaz ma być dynamiczny czy długi.
Przez ten czas możesz pomyśleć o systemie do zdalnego odpalania, szykują się dobra oferta gaoo oraz użytkownika Iracek na te produkty.

Jeżeli będzie dynamiczny to zdecydowanie łatwiej uniknąć przerw w strzelaniu.

Jeżeli znasz odpowiedź na te wszystkie pytania to możemy brać się za planowanie stuffu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamierzam to kupić teraz na wyprzedażach jakie szykuje FM czy Fajerwerki Korsarz... :) Będę to trzymał w ciepłym pomieszczeniu (temp domowa) albo w piwnicy u siebie w bloku albo na mieszkaniu...

Teren duży, z transportem jeszcze nie motałem ale postaram się coś załatwić... wesele dopiero 2012 jeśli zrobię wszystko w domu i połączę to raczej przewiozę to odpowiednim do tego autem ;) Pokaz chciałbym aby był efektowny i trwał 5 min albo więcej! :)

Co do systemu odpalania pisałem do gaoo i dostałem odp że nie mają 8 także w mniejsze nawet nie inwestuje bo to bez sensu... btw nie myślę raczej o systemach tylko odpaleniu lontu i żeby reszta już zrobiła swoje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


Co do systemu odpalania pisałem do gaoo i dostałem odp że nie mają 8 także w mniejsze nawet nie inwestuje bo to bez sensu... btw nie myślę raczej o systemach tylko odpaleniu lontu i żeby reszta już zrobiła swoje... :)


Przy tak dużym pokazie i jeżeli chcesz żeby był jeszcze3 efektowny to myślę że bez systemu będzie ciężko uzyskać Ci efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy tak dużym pokazie i jeżeli chcesz żeby był jeszcze3 efektowny to myślę że bez systemu będzie ciężko uzyskać Ci efekt.

Veli daje rade, ale to jest Veli i on odstaje poza normę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja uważam szczerze mówiąc że pokazy vela są specyficzne, może nie to że brzydkie czy coś ale coś im brakuje... Po za tym vel ma bardzo dużo wyrzutni które łączone są na zakładkę nie martwiąc się o dziury w pokazie. Tutaj ja wyobrażałbym sobie inną koncepcję na pokazie weselnym.

To takie moje osobiste zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sylar jeśli chcesz odpalić tylko lont to kup jakiś gotowy zestaw weselny za około 1000 zł i nie musisz się niczym martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sylar jeśli chcesz odpalić tylko lont to kup jakiś gotowy zestaw weselny za około 1000 zł i nie musisz się niczym martwic.



I to byłby największy błąd jaki mógłby zrobić. Zestawy są baardzo nie opłacalne. Patrząc np na ceny zestawu z fm to aż szkoda gadać. Wszędzie są takie ceny. Przy pokazie dochodzi własny scenariusz i satysfakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I to byłby największy błąd jaki mógłby zrobić. Zestawy są baardzo nie opłacalne. Patrząc np na ceny zestawu z fm to aż szkoda gadać. Wszędzie są takie ceny. Przy pokazie dochodzi własny scenariusz i satysfakcja

I znacznie większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Jednak co zestaw składany przez profesjonalistę to nie własnoręczna robota. Za takie pieniądze poważnie bym się nad tym zastanowił (i dlaczego akurat z fm?! inne firmy nie mają?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie jak to ma byc na wesele to tak jakby prezent. Liczą się chęci. Jak sam zrobi to para młoda będzie bardziej zadowolona, że się pomęczył troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak za 1000 ciężko będzie z pokazem na ok 5 min. ja bym celował raczej w 3-3,5 min. Jeśli chodzi o system to raczej przy tym budżecie nie jest opłacalna sprawa, gdyż za 170 zł można kupić przyzwoitą wyrzutnię. Zamiast zakupów przez internet polecam Ci wyprawę do siedziby firmy Śmieszek w Krakowie. Obecnie trwa wyprzedaż i bardzo dobre wyrzutnie możesz mieć o 25% taniej niż normalnie. Ceny hurtowe obowiązują już od 200 zł wydanych na fajerwerki. Dodatkowo w Śmieszku kupisz też te systemy z gaoo - aktualnie 6 kanałowy kosztuje 150 zł czyli 30 zł taniej niż na speedzie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...