Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Achtung - siarka - odpalanie


Piter_os

Pytanie

Witam tutaj pytanie do was, wrzucę zdjęcie
Zdjęcie:
dsc02594co.th.jpg

Dlaczego z tej siarki wystają jakby lonty (zielone) jak to odpalić ten lont zielony czy siarkę normalnie? Nie wiem może to głupie pytanie ale zawsze miałem mega jumpo albo big jumpo achtungów jeszcze nie miałem to mój 1 rok z nimi :)
To są achtungi z komety P1206 i P1208....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale w niektórych są te lonty wystające z boku siarki... :) boje się po prostu, że jeszcze jak tam z boku będę odpalać to mi w łapie wybuchnie :P a ty jak byś mi radził odpalać o siarkę czy raczej skupiać się na tym loncie (zielonym) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Petarda na ziemie, kucasz i wyciągniętą ręką podpalasz lont po czym oddalasz się na bezpieczną odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Partacka produkcja tych petard. Bezpieczniej będzie odpalić najpierw siarke i to tak najdalej od tego wystającego lontu. Zawsze trochę wiecej zwłoki będzie zanim płomień z siarki zapali lont. Tak właśnie robi się duże "draskowce" że i tak ładunek zapali się od lontu który dotyka draski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Partacka produkcja tych petard. Bezpieczniej będzie odpalić najpierw siarke i to tak najdalej od tego wystającego lontu. Zawsze trochę wiecej zwłoki będzie zanim płomień z siarki zapali lont. Tak właśnie robi się duże "draskowce" że i tak ładunek zapali się od lontu który dotyka draski.

No tez mi się wydaje, że to najlepszy,zwyczajny sposób na odpalanie achtungów.... :) A i jeszcze tak w razie pytam :D:D Achtung raczej nie stwarza zagrożenia, że jakoś tam sam wybuchnie, że siarka się palić nie będzie a w środku z prochem będzie coś się dziać?? Jak by co dzieciakiem nie jestem już pare dobrych lat latam fajerwerkami i petardami ale jak wcześniej wspomniałem achtungów jeszcze nie miałem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...