Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Problem - Karabinek


Piter_os

Pytanie

Mam problem chciałbym zrobić karabinek w stylu tego:
karabinek257strzaw.th.jpg
Zrobił go Exclusive...
No ale przejdźmy do rzeczy, w czym problem tkwi, problem tkwi w tym, że nie mam lontu i raczej nie będę mieć... Macie jakieś pomysły co wstawić na środek (pomiędzy petardy) wysypać proch czy zimnego ognia tam wsadzić?? Ale zimny ogień to z kolei wolno się pali... wiec przypuszczam, że pierwsze 4-7 petard by wybuchło a reszta raczej niee... Jakieś pomysły macie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość karmel5061

Petardy draskowe są o tyle dobre za jak ułożysz z nich karabinek odpalisz dwie pierwsze to od żaru odpalą się wszystkie, sam tak robię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak ale no nie jest raczej metoda w 100% dobra, bo czasami zależy jaka petarda zrobi mały żar i nie odpali drugiej :) No ale spróbuje jak mówisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli nie masz lontu to dobrze jakbyś upiętrował petardy, czyli położył jedną na drugą. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że wszystkie petardy się zapalą. W zależności od ilości petard będziesz robił więcej lub mniej warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak draskowce sa do tego dobre, jakiekolwiek draskowce sie nadadza, zalezy jaka chcesz moc. Chcialem tez zwrocic twoja uwage ze Exclusive to ranga uzytkownika, a nie nick :D.

Aa sorki wiesz nowy jestem tutaj i się jeszcze gubię :P

Aaa może sznurek zamoczyć w oleju i położyć go jako lont :D???

Olej roślinny :)

Jak coś ci się przypomina żeby dopisać do posta to edytuj swój post, oczywiście jeżeli nikt nie odpowiedział przed tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja zawszę robiłem tak jak na zdjęciu , tylko że pomiędzy petardy wsypywałęm troche prochu z piccolo , taką ścieżkę :D:D robiłem , i na koniec kawałeczek lontu żeby podpaliła tą ścieżkę ,taśmą owinąć, i jazda , i tak wychodzi najlepiej , bo lont , trzeba mieć bardzo szybko palny , albo QM żeby to ładnie wypaliło . Z prochu karabinki wychodzą świetnie , podpalają się petardy w szybkim czasie , i jest ładne combo :D . Osobiście wole robić bez lontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź lepiej poczytaj w necie jak zrobić lont domowym sposobem......zrobisz lont i już :D i to w twoim przypadku będzie najlepszy pomysł,
chyba że zrobisz jak koledzy wyżej piszą bez lontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...