Skocz do zawartości
  • 0

Jak zrobić karabinek z petard lontowych


Pawex122

Pytanie

Witam , jak w temacie , jak zrobić karabinek z petard lontowych nie mając lontu dodatkowego mam taśmę izolacyjną , zwykłą , ale nie mam opasek uciskowych :( . Chcę zrobić fp3new , a mają długie lonty więc myślę że jakoś mi się uda :D proszę o pomoc , jak to zrobić ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozsyp proch, chociażby z pikolaków, w ścieżkę i połóż z przerwami na ścieżce FP3.
Jak nie chce Ci się dłubać w pikolakach to zdrap siarkę z zapałek.
Następna opcja to kup długie zimne ognie i przymocuj do nich FP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z zimnymi ogniami odpada , bo fp3new , musza mieć między sobą troszeczkę miejsca , a zimny ogień się wolno pali ..... myślałem że macie jakiś sposób na złączenie tych lontów , no nic , pokombinuję jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a z piratek na draskę?



Układasz słoneczko, czyli na wzór słońca układasz petardy draską do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z petardami na draskę jest o tyle dobrze że odpalają się jedna od drugiej. Wystarczy ułożyć na jakiejś taśmie kilkadziesiąt petard i odpalić pierwsza:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i co dalej??



Hmmm........podpalić??xmas_w00t.gif
Możesz też układać je w "ściany" draskami do siebie. W bliskiej odległości, zapalą się także w ten sposób.
======0 0=====
Petarda z draską w prawo przerwa petarda z draską w lewo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tyle że chodzi o FP3NEW które są petardami lontowymi... ja będę próbował zrobić plecionkę z fabrycznych lontów fp3 a do odpalenia wszystkiego dołoże kawałek visco 1cm/s , cały karabinek powieszę, żeby odpalane petardy spadały na ziemie, dzięki temu nie powinny się wzajemnie detonować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem !! i powiem szczerze że bardzo łatwo mi to poszło ustawiałem poziomo fp3 new , w odstępie jakieś 3 cm , i lont z wszystkich był skierowany w jedną stronę , następnie posklejałem , początek lontu z ostatniej petardy , z końcem lontu przedostatniej itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupic 4-5 paczek pikolakow i wsypac proch do wiaderka na dno, skleic z kilka decybeli tasma i umiejscowic je lontem w strone dołu, mozna sprobowac z benzyna ale nie jestem w 100% pewny jak wyjdzie to.Najlepsza opcja to lont i cieniutka tasma i przykleic tak aby mocno sie sciskały przynajmniej z 4-5mm wzdluz lontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj jeszcze chyba odpale to wkleje filmik.Jedyna opcja jeśli chcemy to łączyć, a nie odpalać od prochu i rozkopywać.
fitts, wg mnie są za blisko siebie i może je odrzucić.Niestety najbardziej prawidłowo takie karabinki powinno się robić z lontem 10cm/s jako tego głównego i tak jak na moim zdjęciu powinny od niego odchodzić "przedłużacze" z lontu 1cm/s


85353320121229113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słabiutko.Jak nie ma się lontu 10cm/s, który zapali od razu je wszystkie, to można sobie odpuścić temat.
FP3 ma za dużą siłę odrzutu i jedna rozrzuca drugą.Z 7 odpaliły 3, z czego 2 tylko znalazłem.Reszta musiała być w większym promieniu niż 5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...