Skocz do zawartości
  • 0

pomóżcie co robić?


mateusztg

Pytanie

prosze o pomoc moja babcia nie daje mi kieszonkowych bo dowiedziała się że wydam to na fajerwerki a nazbierało się już 215 zł które powinna mi dać. niedługo będą fajerwerki w biedronce a ja nie mam pieniędzy jedyne co udało mi się uzbierać to 30 zł bo sprzedałem wszystkie podręczniki do szkoły. a mój tata powiedział że nie da mi nawet grosza dopóki nie przestane interesować się petardami i fajerwerkami tylko mówi mi jedzo i to samo że petardy mi jeść nie dają i że mam do niego przyjść jak zmądrzeje bo wydawanie na to pieniędzy to głupota. prosze was o to żebyście napisali jak ich przekonać do tego żeby mi dali jakieś pieniądze lub jak zarobić.próbowałem już sprzedać nawet gry ale babcia jak się o tym dowiedziała to schowała mi wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

powiedziałem właśnie to co radziliście i odpowiedziała mi że nie da mi bo to jest niebezpieczne i mam jej dać spokój.macie jeszcze jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to zapytaj czy lepiej jak to ci interesuje a nie np. narkotyki, alkohol czy bójki. Dobrze ktoś wyżej napisał przecież to jest w zasadzie 1 dzień w roku. Takie pytanko czym interesuje się twój tata lub babcia na co dużo pieniędzy wydają mimo że to marnotrawienie pieniędzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytaj się babci lub taty dlaczego masz nie wydawać pieniędzy na fajerwerki jak one sprawiają ci najwięcej przyjemności? Podaj przykład palacza że on to dopiero marnuje pieniądze bo pali szkodząc sobie i innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

teraz babcia już nie wie sama co powiedzieć bo nie chce dać mi pieniędzy na fajerwerki ale jednak jej udowodniłem że mam racje i się teraz zastanawia. dobre pomysły macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

13... i Ty sie dziwisz, z ebabcia sie boi? ja mam 20 lat a gdybym przed jej oczami odpalal to by zawalu dostala.. takie s ababcie i co sie dziwic.

Glupio zrobiles, ze wypeplales na co zbierasz, trzeba bylo sciemnic, ze na aparat czy cos wymyslec czego nie masz.
Teraz to w takim wieku.. hmm powiem inaczej
Gdybys byl starszy czyli ok 16 mglby do ojca np powiedziec.. Ty jak kupujesz piwo czy papierosy jak pali, to ze ty mu nie wyliczasz, i ze dla ciebie alkohol to wydawanie pieniedzy w bloto, i ze alkohol chleba nie da.
Babci powiedZ: to wolisz, zebym Cie oklamywal i zaczal cpac? powiedz, ze lepiej jak raz wydasz kase ktora SAM postanowila ci dawac, i z enie mowila. ze tego mas znie kupowac czy tamtego. TWOJA KASA TWOJ WYBOR. Jak Ci powiedza, ze nie zarabiasz... to powiedz : po co mi woogle dajecie pieniadze jak mowicie co moge a czego nie.
Ostrzejsza wersja... powiedz, jak tak bardzo chcecie, zaczne cpac palic i pic, i zobaczymy na co pojdzie wiecje kasy, czy jak raz w roku kupie fajerwerki czy jak bede po kryjomu bral i pil.
heh,jak bym miał taką sytułacje odrazu ostatnia wersja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

13... i Ty sie dziwisz, z ebabcia sie boi? ja mam 20 lat a gdybym przed jej oczami odpalal to by zawalu dostala.. takie s ababcie i co sie dziwic.


Otóż to.


Ostrzejsza wersja... powiedz, jak tak bardzo chcecie, zaczne cpac palic i pic, i zobaczymy na co pojdzie wiecje kasy, czy jak raz w roku kupie fajerwerki czy jak bede po kryjomu bral i pil.



Jak to by powiedział to by była najgłupsza rzecz jaką zrobił :D Za tak głupi szantaż pewnie dostałby jakąś kare i rodzina mogłaby stracić zaufanie do niego.

Ale próbuj, że to cie naprawdę pasjonuje, że zdajesz sobie sprawę, że bezpieczne to to nie jest, ale obchodzisz się z tym ostrożnie, że to 1 dzień w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

13... i Ty sie dziwisz, z ebabcia sie boi? ja mam 20 lat a gdybym przed jej oczami odpalal to by zawalu dostala.. takie s ababcie i co sie dziwic.

Glupio zrobiles, ze wypeplales na co zbierasz, trzeba bylo sciemnic, ze na aparat czy cos wymyslec czego nie masz.
Teraz to w takim wieku.. hmm powiem inaczej
Gdybys byl starszy czyli ok 16 mglby do ojca np powiedziec.. Ty jak kupujesz piwo czy papierosy jak pali, to ze ty mu nie wyliczasz, i ze dla ciebie alkohol to wydawanie pieniedzy w bloto, i ze alkohol chleba nie da.
Babci powiedZ: to wolisz, zebym Cie oklamywal i zaczal cpac? powiedz, ze lepiej jak raz wydasz kase ktora SAM postanowila ci dawac, i z enie mowila. ze tego mas znie kupowac czy tamtego. TWOJA KASA TWOJ WYBOR. Jak Ci powiedza, ze nie zarabiasz... to powiedz : po co mi woogle dajecie pieniadze jak mowicie co moge a czego nie.

Ja bym powiedział hardcorowa :P
Ostrzejsza wersja... powiedz, jak tak bardzo chcecie, zaczne cpac palic i pic, i zobaczymy na co pojdzie wiecje kasy, czy jak raz w roku kupie fajerwerki czy jak bede po kryjomu bral i pil.



jakbym powiedział tom ostrzejszą wersję tacie to odrazu miał bym taki wpieprz że bym miał kości połamanie i nawet bym nie wydał tej forsy na petardy którą mam zresztą i tak już ojciec krzyczy że się uparłem na fajerwerki i że w tym roku mi nie kupi :( hyba babcie już prędzej namówie jak tate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jakbym powiedział tom ostrzejszą wersję tacie to odrazu miał bym taki wpieprz że bym miał kości połamanie i nawet bym nie wydał tej forsy na petardy którą mam zresztą i tak już ojciec krzyczy że się uparłem na fajerwerki i że w tym roku mi nie kupi :( hyba babcie już prędzej namówie jak tate.


Co się odwlecze to nie uciecze, nie mów nic na temat fajerwerków, poczekaj do gwiazdki nie wierzę że nie dostaniesz od wszystkich z 100 zł, wtedy 27 grudnia zakupisz całość. Pozdrawiam B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli nic to nie da to powiedz że chociaż część wydasz na fajerwerki a za część kupisz buty, kurtkę lub coś w tym stylu .
bo te 30zł dużo nie da ci zabawy ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wersje z: ty palisz/pijesz/jesz slodycze etc. a ja nie moge miec fajerwerkow tez juz przerabialem i 99% przypadków konczy sie powiedzeniem: Jak bedziesz sam zarabial to bedziesz mógł sobie kupić co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co się odwlecze to nie uciecze, nie mów nic na temat fajerwerków, poczekaj do gwiazdki nie wierzę że nie dostaniesz od wszystkich z 100 zł, wtedy 27 grudnia zakupisz całość. Pozdrawiam B)


zrobił bym tak tylko że nigdy na gwiazdke nie dostaje pieniędzy bo każdy wie że wydał bym to na fajerwerki. chociaż spróbuje jeszcze pogadać z babcią na ten temat może mi się uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

teraz jest jeszcze gorzej bo babcia rozmawiała ze znajomymi i też jej powiedzieli żeby mi nie dawała pieniędzy. może macie jakieś rady jak jeszcze zarobić? mam jeszcze jedno mieszkanie w którym mieszkałem kiedyś tylko tam mieszkałem z mamom a mama mi zmarła i tam nie mieszkam ale mam tam bardzo dużo książek które bym mógł sprzedać w antykwariacie tylko jest problem z tym że babcia nie chce mi dać kluczy do tego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uzyktownik jak dla mnie co najmniej dziwny. W jednym temacie pisze, ze w tamtym roku wydal 1100 zl na fajerwerki, a w tym babcia nie moze mu pozwolic na zakup za 200zl.. Cos chyba nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uzyktownik jak dla mnie co najmniej dziwny. W jednym temacie pisze, ze w tamtym roku wydal 1100 zl na fajerwerki, a w tym babcia nie moze mu pozwolic na zakup za 200zl.. Cos chyba nie tak?


no bo w tamtym roku moja mama żyła a teraz mi umarła i mieszkam z babciom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...