Skocz do zawartości

Rozporządzenie wojewody podkarpackiego w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych 2010-2011


mateo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Według nowego rozporządzenia wydanego przez Małgorzatę Chomycz – wojewodę podkarpackiego, już od soboty (11 grudnia) obowiązywać będzie zakaz odpalania petard na terenie Podkarpacia.

Wyjątkiem będzie Sylwester i Nowy rok, oraz imprezy których organizatorzy uzyskają specjalną zgodę na używanie artykułów pirotechnicznych od lokalnych władz.

Zakaz dotyczy miejsc publicznych. Za jego złamanie, będzie grozić kara grzywny. Rozporządzenie obowiązywało będzie do 10 stycznia 2011 roku.

Według mnie głupota,pewnie innym było szkoda że sobie strzelają i dlatego jest takie rozporządzenie...

Źródło:
http://lancut.org/2010/12/09/zakaz-odpalania-petard-juz-od-11-grudnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE PORZĄDKOWE NR 12/10
WOJEWODY PODKARPACKIEGO
z dnia 7 grudnia 2010 r.

w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa podkarpackiego.

Na podstawie art. 60 ust.1 i 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie (Dz. U. z 2009 r. Nr 31, poz. 206) zarządza się co następuje:

§ 1. W celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa podkarpackiego.

§ 2. Zakaz, o którym mowa w §1, nie obowiązuje w dniu 31 grudnia 2010 r. oraz w dniu 1 stycznia 2011 r., a także nie obejmuje organizatorów imprez i przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i szkoleniowych, którzy organizując takie imprezy i przedsięwzięcia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, uzyskali zezwolenie właściwych organów.

§ 3. Zakaz, o którym mowa w § 1, nie dotyczy używania przez właściwe służby, jednostki ratownicze i osoby wzywające pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu oraz pozostałych artykułów pirotechnicznych z wyłączeniem ogni sztucznych tj. oznaczonych symbolem 20.51.14 wg. Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług ( Dz. U. z 2008 r. Nr 207, poz.1293,
Nr 220, poz. 1435, z 2009 Nr 33, poz. 256, Nr 222, poz. 1753).

§ 4. Kto narusza zakaz określony w § 1 podlega karze grzywny wymierzonej na zasadach
i trybie określonym w prawie o wykroczeniach, na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia ( tekst jednolity Dz. U.z 2008 r. Nr 133, poz. 848, Nr 214, poz. 1344, Nr 237, poz. 1651, z 2009 r. nr 190, poz. 1474, Nr 178, poz. 1375, nr 206, poz. 1589) oraz ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 275, Nr 152, poz. 1018, Nr 106, poz. 672, Nr 152, poz. 1017).

§ 5. Rozporządzenie obowiązuje do dnia 10 stycznia 2011 r.

§ 6. Rozporządzenie ogłasza się w drodze obwieszczenia i podaje do wiadomości środkach masowego przekazu.

§7. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 3 dni od dnia ogłoszenia
w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.


WOJEWODA PODKARPACKI Małgorzata Chomycz


Zwróć uwagę, że nie ma zakazu strzelania w miejscach prywatnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wedlug gazet od jakos teraz do 10stycznia obowiazuje zakaz uzywania fajerwerkow, kara wynosi do 500zl. Nie dotyczy terenow prywatnych. Fatalna wiadomosc :(


Co się tak dziwisz?? Każdy tak ma, hehe B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mantis a możesz sprawdzić jak w mazowieckim sprawa się ma? Ja kiedyś próbowałem szukać na google ale nic nie znalazłem :blink:

Z tego co wiem we wszystkich województwach można strzelać fajerwerki w miejscach prywatnych o ile nie naraża się na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, mienia oraz środowiska. Za wyjątkiem województwa dolnośląskiego, bo tam od 7 marca 2009 roku do 14 lutego 2010 roku nie można było w ogóle używać fajerwerków włącznie z dniem 31 grudnia i 1 stycznia.

ROZPORZĄDZENIE NR 5 WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO z dnia 2 grudnia 2009r. w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych

Nie widzę natomiast nowego rozporządzania wojewody dolnośląskiego obowiązującego po 14 lutym 2010r. Czy to oznacza, że można tam walić przez cały rok nawet w miejscach publicznych? Po super zakazie strzelania nadszedł czas na super pozwolenie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


włącznie z dniem 31 grudnia i 1 stycznia

No chyba zartujesz, po pierwsze to by bylo niemozliwe po drugie wedlug ustawy o wyrobach pirotechnicznych(no nie pamietm nazwy dokladnej :D) mozna zakazac zawsze oprocz tych dwoch dni wlasnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No chyba zartujesz, po pierwsze to by bylo niemozliwe po drugie wedlug ustawy o wyrobach pirotechnicznych(no nie pamietm nazwy dokladnej :D) mozna zakazac zawsze oprocz tych dwoch dni wlasnie!!

Nie żartuję. Pamiętam jak mówili w Wiadomościach (czy w jakimś informacyjnym) o tym właśnie przypadku województwa dolnośląskiego, które bezwzględnie zakazuje używania pirotechniki nawet podczas witania nowego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Nie żartuję. Pamiętam jak mówili w Wiadomościach (czy w jakimś informacyjnym) o tym właśnie przypadku województwa dolnośląskiego, które bezwzględnie zakazuje używania pirotechniki nawet podczas witania nowego roku.


Dokładnie tak było,zakaz był ale i tak jak co roku miasto świętowało hucznie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto rozporządzenie wojewody dolnośląskiego z dnia 20 grudnia 2010r.-http://www2.stpadmin.website.pl/images/stories/image0025.pdf.
Nie widzę tam nic na temat zakazu używania wyrobów pirotechnicznych na terenie prywatnym,czyli takiego po prostu nie ma? :)Zerknijcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Heh ale dzisiaj miałem ubaw
Poszedłem strzelac (jakies 10min temu) petardy mialem chyba 10 piccolo,6 niebieskich petard(v-power czy jakos tak) 6 korsarzy i 1 małego achtunga (wszytko z hestii)
No i już po 5 petardzie sasiedzi dzwonili na policje(mieszkam na wsi,dolnyslask),no i juz miała jechać policja,burmistrz dzwonil do mnie i wgl ^^

Mam rozumiec że jak jestem na swoim terenie,fajerwerki nie wymagaja pozwolenia(NWP),uzywam ich zgodnie z instrukcją i nie zakłocam ciszy nocnej to moge strzelac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polska to dziwny kraj... Byłem w Portugalii 2 tygodnie i można było strzelać a ludzie nawet nie zwracali na mnie uwagi

 

Tak jak w Portugalii jest wszędzie w krajach cywilizowanych, ale my do nich nie należemy. Tutaj tylko dzicz i buractwo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPI orientujesz sie czy u nas jest to co bylo w 2011? ze mozna strzelac non stop?

W zachodniopomorskim tylko jest zakaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak wygląda to wszystko prawnie w WLKP w tym roku? Potrzebuję konkretne rozporządzenie i konkretne paragrafy, bo wczoraj chcieli mandatami walić za "przestępstwa" które podlegają albo pod wykroczenia albo pod nic, latały fp3 i zajechali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...