Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Kamera do fajerwerków


Reafen

Pytanie

Siemanko, wkrótce grudzień, czyli nasz kochany miesiąc, (moje urodziny, wigilia, mikołajki, sylwester) i przybędą mi fundusze.
Mam jakiś aparat ale cienki, dlatego też pomyślałem o kupnie kamery szczególnie do fajerwerków i nie tylko.

Znalazłem taką kamerę, i stąd moje pytanie czy opłaca się taką kamerę kupić ?

Toshiba Camileo H20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bierz Sony HDR-CX105E. Sam ją chciałem brać, ale zdecydowałem się na laptopa, bo stwierdziłem, że nie będzie mia raczej potrzebna, no może tylko na sylwestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Camileo H20 nie bierz bo ma problemy z focusem. Bardzo dobra jest Toshiba Camileo P30 , posiadam ja i jestem bardzo zadowolony, nie spodziewałem się tak dobrej kamery za taką cenę. Jedyne czego mogę się czepić to to , że dźwięk nie jest za super bo ma jakby mało basu, tu masz mój film nagrywany tą kamerą:
http://www.youtube.com/watch?v=hJGAenZJLfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość DreSzCzyK
capensis to już się znajdzie aparat w tej cenie, który będzie lepiej filmował


Oj tak
więc za te cene bardziej opłaca się kupić aparat masz 2.1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaka powinna być kamera do fajerwerków?

Na pewno potrzebujemy dużej rozdzielczości, ale EFEKTYWNEJ. Moja kamera nagrywa w standardowej rozdzielczości 720x576 pixli, ale rzeczywista ich liczba jest mniejsza.
Po drugie ergonomia - ilość funkcji manualnych oraz łatwość dostępu do nich. Najlepiej żeby szybko dało się dojść do ustawień ostrości i jasności, a nie grzebać gdzieś w czeluściach menu.
Funkcje manualne to po prostu konieczność. Im większe sztuczne wzmocnienie jasności, tym większe szumy - jeśli kamera ustawia jasność automatycznie to w nocy ustawi zapewne na max i nie odróżnimy cracklingu od szumu na matrycy. Trzeba mieć więc ustawienie ręczne jasności i szybki dostęp do tej funkcji.
Ostrość - ustawiana ręcznie - najlepiej pierścieniem (ale to już w lepszych kamerach, w większości pozostaje tylko małe kółeczko, ale to i tak miliard razy lepsze niż absurdalnie durna opcja ustawiania ostrości przyciskami, jak w mojej).
W nocy praktycznie żadna kamera nie nastawi prawidłowo ostrości, a nawet jeśli, to gdy skierujecie ją w niebo podążając za fajerwerkiem AutoFocus co chwila będzie się gubił.
Kolejną ważną rzeczą, przynajmniej dla mnie jest JASNOŚĆ, czyli jak dobrze kamera radzi sobie w ciemnościach. Co nam po fajerwerkach, skoro nie kamera nie widzi chodnika po którym idziemy ani wyrzutni, którą odpalamy? Film wygląda przez to dziwnie i brak na nim punktów odniesienia.

Podsumowując nie znajdziecie dobrej kamery do fajerwerków za mniej niż 2000zł.
Możecie próbować aparatami, ale jakiś debil wymyślił, żeby pakować teraz we wszystko matryce CMOS i w tanich sprzętach obraz wygląda jak galareta (tu objaśnienie o co chodzi http://dvxuser.com/jason/CMOS-CCD/ )
Tak więc kupujcie sobie te żałosne aparaciki z opcją nagrywania w HD, myśląc że sama rozdzielczość sprawi, że film będzie dobry.

Jak ktoś ma kasę to polecam:
Kamera Full HD: Sony XR500 / XR520 / XR550 / CX550 i inne z tej serii. / Panasonic TM700
Kamera SD: Panasonic NV-GS500 / NV-DS11 (ale od dawna jej nie produkują więc raczej nie dostaniecie) / Sony VX2100 - za 3000zł się znajdzie, a to już bardzo dobra półprofesjonalna kamera o genialnej jasności.
Lustrzanki: Canon 5D / Canon 7D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki za odpowiedzi, szczególnie dla ZIP'a bo sie rozpisał a mi się czytać nie chce xD
Co do tych lepszych kamer, aż tak forsą nie szastam by wydawać 1,5k, lecz nadarzyła mi się taka sytuacja grudniowa, by złożyć trochę kasy i kupić fajną kamerkę, nie potrzebuję wypasionego sprzętu bo i tak nie mam mega stuffu. Wpadłem na ten pomysł z kamerką, bo zaczynam zabawę z większym stuffem i przydało by się coś do kamerowania. DLatego znalazłem taką kamerkę, cena przystępna ale nie byłem pewien czy nada się ta kamerka do filmowania fajerwerków.
W takim razie dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi, poczekam do końca grudnia i zobaczę ile zbierze się kasy bo jak radzicie coś lepszego to nie będę się śpieszył i wtedy pomyślę nad kupnem.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siemanko, wkrótce grudzień, czyli nasz kochany miesiąc, (moje urodziny, wigilia, mikołajki, sylwester) i przybędą mi fundusze.
Mam jakiś aparat ale cienki, dlatego też pomyślałem o kupnie kamery szczególnie do fajerwerków i nie tylko.

Znalazłem taką kamerę, i stąd moje pytanie czy opłaca się taką kamerę kupić ?

Toshiba Camileo H20


Grudzień lubie z tych samych powodów co Ty.

Co do kamery to ja Ci polecam Cannona FS100 może nie jest jakaś wyczesana itp ale filmy fajerwerków robi dobre dźwięk też jest bardzo dobrej jakości chyba najlepiej z tych tańszych kamer oddaje huk wybuchu. Większość filmów z yt są nagrywane tą kamerą np
http://www.youtube.com/watch?v=s_iVW10Clv8

Kamera ma funkcje "fajerwerki" więc jej ustawienia są z góry ustawione na ten typ filmów (oczywiście inne też ma xD) mała, poręczna, tania. Nie dostrzegłem w niej minusów.

Polecam ci ją szczerze.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No firawerkoman, rzeczywiście ten canon fs100 ma bardzo dobrą jakość, szkoda że o nim wcześniej nie usłyszałem

EDIT:
może kup sobie jakąś używaną kamerę na kasetki mini DV? Potem ten film za pomocą kabla firewire można przenieść na komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...