Skocz do zawartości
  • 0

Szelki 2"


Seba

Pytanie

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zrobiłem test jednej z bomb. Włożyłem, a raczej wcisnąłem ją do tej żółtej rury i się załamałem. Nie mogłem jej za Chiny wyciągnąć. Tak ciągnąłem, że myślałem, że zaraz wyciągnę lont, a szelka zostanie w rurze. To pomyślałem, że zostawię a jak wybuchnie w rurze to trudno.
Odpaliłem i o dziwo... poleciała i to na dużą wysokość.
I teraz się też tak zastanawiam czy każdą bombkę tak upychać do końca i odpalić (i czy poleci). Sama (trzymając za lont) nie wejdzie, trzeba np. trzonkiem od młotka upchać.





Dobra dobra a film gdzie :huh:

Na zdrowy rozsądek jak lont się pali to zmniejsza się i jak szelak wylatuje to już go jest mniej- w przypadku quickmacha (bo zostaje papierowa otulina) lub go w ogóle nie ma tak jak jest w przypadku visco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lubinek widać, że nie zastosowałeś się do mojej rady. Zaklinowaną szelkę należy wytrząsnąć, a nie próbować na chama wyciągać za lont bo to najprędzej spowoduje urwanie lontu. Co do wpychania ja bym radził robić to za każdym razem bo to powoduje, że szelka wylatuje na bezpieczną odległość. Siła odrzutu jest na tyle duża, że wypchnie bombkę bez problemu. Fiberglass to materiał kompozytowy i szansa na rozerwanie rury jest bardzo mała, a nawet jeśli to nastąpi odłamki nie lecą daleko albo nawet wcale bo włókno szklane wszystko trzyma do kupy.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Filmu niestety nie nagrałem, bo odpaliłem ją na próbę, postaram się może coś na weekend :)

Co do tematu. fps bombka, była upchana do samego końca (nie była pośrodku rury), ale jak chciałem ją wyciągnąć to nie mogłem, więc musiałem ją odpalić :)
No wiadomo - logiczne, że lont się spala, że wcześniej o tym nie pomyślałem <_<
Ale już wszystko wiem. Z początku po prostu się wystraszyłem, bo tamte na Visco delikatnie i łatwo wchodziły, a te z oporem.
Także rozkminiłem już co jest :)
Aaa jeszcze.. delikatnie spiłowałem jak radziłeś firawerkoman ;) było jakby lepiej... ale dobra, nie ma co dalej tego drążyć. Dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem się was zapytać czy jak strzelaliście te bombki za 4.50 to dawały wam huk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy strzelaniu każdej szelki masz 2x huk. Pierwszy jak eksploduje lift i drugi jak rozrywa szelkę. A tak nawiasem co to za pytanie przecież na filmach wszystko słychać...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak dają huk normalne chyba nie.Ale lepiej kup szelki na quicku za 6,50 lepszy efekt mają http://www.fajerwerki.intelishop.pl/Nowosci-2010-k53/Bomba-2-Quick-Mozdzierz-p305.html i oczywiście nie odpalaj na ziemi bo to za bardzo ryzykowne kup też rury http://www.fajerwerki.intelishop.pl/Inne-k12/Rura-2-p299.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytam się ponieważ u mnie praktycznie nie było huku odpaliłem 2 i z każdą było to samo a wyleciały gdzieś z ok 40 m
a film nie odzwierciedla całego huku

a rur to mam pod dostatkiem może się skuszę na te na quicku
Chyba nie kupię bo kasy nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No te na quicku robią niezły hałas. Z tych na visco tylko red wave dają radę reszta to już średnio. Blue wave to można powiedzieć w ogóle nie wybucha tylko wypluwa gwiazdki z małym pierdnięciem...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytam się ponieważ u mnie praktycznie nie było huku odpaliłem 2 i z każdą było to samo a wyleciały gdzieś z ok 40 m
a film nie odzwierciedla całego huku

a rur to mam pod dostatkiem może się skuszę na te na quicku



Jeśli odpaliłeś je na wolnym powietrzu, wielkiej przestrzeni to huk jest mały, bo się rozchodzi dźwięk. Też tak miałem. A jak odpaliłem tak już bliżej bloków, to huk jest dość fajny, ale nie powalający. Nie próbowałem między blokami, spróbuje w dzień Sylwestra :P



Zgadza się, Red Wave jest najlepsze, aczkolwiek te na quicku nie robią takiego hałasu jak mówisz fps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolejna szelka odpalona i naprawde wielki podziw. efekt równie dobry jak red wave. do tej pory Red wave, Brocade Crown (wlasnie odpalana teraz) i Golden Willow zaskoczyly naprawde pozytywnie i je polecam.


przepraszam za jakosc filmu, ale ktos grzebal w ustawieniach aparatu i zmienił rozdzielczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...