Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

łączenie lontem


tygrys

Pytanie

Pomoże mi ktoś, da jakieś zdjęcie jak łączyć lontem wyrzutnie. Nie wiem czy lont na długośc z lontem wyrzutni czy na krzyż? Cche łączyć taśmą klejącą.Czy to prawda, że lont ze sklepu TOP10 gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak znam taki przypadek (ja nim jestem :D).

Najlepiej łączyć opaskami zaciskowymi KLIKJest to najpewniejsze rozwiązanie. Najlepszy lont jaki kupiłem można dostać u Pana Iracka w dziale sklep (przeszukaj oferty). Lont powinno się łączyć wzdłuż.
Pozwolę sobie wstawić link do filmu kameleona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AHA dzięki, a te opaski można kupić w jakimś sklepie np z pasmanteria czy takim z klejami pattex?. Jak połaczyć 3 wyrzutnie naraz, żeby razem strzelały?
Jeszcze jedno, czy do tych opasek trzeba jakieś narzędzie do zaciskania, czy da się palcami?
Chyba najlepsza jest tasma. Opaskami chyba jak nie ma sie wyczucia to spłaszczy sie lont i proch sie wysypuje i temu gasnie, albo tasma i pozniej na tesme opaska też jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie używaj samej taśmy, koniecznie musi być w towarzystwie z zipami. Wystarczy zacisnąć je do oporu ok. 3 cm przed końcem lontu i już nic się nie wysypie, ew. zakleić koniec taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam zawsze dociskam na maksa i nic się nie wysypuje. Jak nie dociśniesz mocno to może się lont wysunąć przy ustawianiu wyrzutni w terenie. Miałem tak parę razy na szczęście w porę to zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugestie ale ja będe przyklejał wyrzutnie na palecie przemysłowej a nie ustawiał w terenie. Mam jeszcze pytanie, czy klej dragon bedzie dobry, czy nie przemoczy spodu wyrzutni i nie stanie sie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dragon jest na wodzie, co nie służy wyrzutniom. najlepiej kupić długie gwoździe i po obu stronach wyrzutni je wbić tak żeby się mieściła pomiędzy i obkleić taśmą klejącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam takie małe pytanko. Nigdy nie łączyłem lontów w fajerwerkach.
Niemam lontu a więc.

1.Czy mozna połaczyc te którkie lonty np od rakiet ?
Chodzi mi o to zeby połaczyc kilka rakiet takich małych z lidla za 8 zl. chyba 12 sztuk.
Mają mały efect ale po połączeniu moze by to ładnie wyglądało ? ;/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze mówiąc to nie widzę sensu aby kupowac takie rakiety dla efektu,bo będą słabe,a nawet gdyby połączyc je to też nic ciekawego i już zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem byłoby kupic jakąś tanią wyrzutnie np. TXB603 która w tym roku była w E.Leclercu za 9zł :) a da 100razy lepszy efekt! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...