Skocz do zawartości

Petardy Draskowe


burza09

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,to prawda ponieważ od 6 lipca bieżącego roku wchodzi właśnie taki wymóg unijny dotyczący całkowitego sprowadzania petard draskowych,co za tym idzie oczywiście nie tylko tych firm co napisałeś ale wszystkich :lol:
Co do petard draskowych nie dziwię się że je wycofują ponieważ są jednak nie bezpieczne(wiem to z własnego doświadczenia) więc w tym z Unią mogę się zgodzic,a ja tak i tak nie będę za nimi płakał,a jedynie za piccolo i małymi achtungami Hestii ..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikollo też mają wycofać? No to jest już chyba jakiś żart. Powiedziałbym coś ale się jeszcze powstrzymuję. Idealna petarda na karabinek i do zabawy w lato itp. Myślałem że zakazy tyczą się tylko ilości mieszanki. cóż teraz będziemy jak niemcy, będziemy kupować fajerwerki w innym kraju- czechy, tam nawet posiadanie Prochu Czarnego nie jest zabronione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii prawo już się zaostrzyło, w Polsce to się uczyni, dlaczego miałoby nie zostać zmienione w Czechach? Zresztą zakaz importu nie równa się zakazowi sprzedaży. Fajerwerki takie do których się przyzwyczailiśmy będzie jeszcze można spokojnie kupować do wyczerpania magazynów importerów, czyli ok. 2-3 sezony. Ogólnie jest to bardzo, ale to bardzo pokręcone i wątpię żeby na początku ktokolwiek się przejął tym unijnym majaczeniem. Pożyjemy, zobaczymy. A że na FM jest wyprzedaż to można robić śmiało zapasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy drugie oświecenie i epokę kodyfikacji wszystkiego co możliwe za wszelką cenę :) A każdy przepis i dyrektywa to utrudnianie życia, ograniczanie wolności i namnażanie biurokracji. Urzędasy unijne widocznie dostają premie za wymyślanie coraz to głupszych dyrektyw.

edit: lonty w niemieckich zapałko-petardach są strasznie niestabilne i co chwila gasną i zapalają się i to one są znacznie niebezpieczniejsze od draskowców ( co za cep wkłada 0,5 czy 1 mm visco jako opóźniacz? przecież to przygasa jak świeczka ). no ale tak to już jest jak ktoś kto absolutnie nie zna się na rzeczy bierze się za gmatwanie rynku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Próbowałem nabyć trochę wiadomości odnośnie tego o to jedna z odp:


Top to jest top nie lubię o nim mówić z branży go nikt nie lubi .
A co do zakazu to jak nie wie to nie powinien pisać .
Towar wprowadzony przed 10 września 2010 r. może być w obrocie u importerów wyłącznie do dnia wygaśnięcia prolongaty wydanej przez odpowiednie ministerstwo .
Niektórzy importerzy mają prolongatę na niektóre towary do 2022 r inni do 2017 a ci którzy sprowadzają nowe towary po 10 września 2010 muszą dostosowywać towar do przepisów Unijnych , czyli steku bzdur .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...