Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

DisplayFireworks1 - filmy od amerykańskiego pirotechnika


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Większość pewnie już widziała ten kanał, ale pomimo wszystko zrobię o nim osobny temat. Dave jest entuzjastą pirotechniki widowiskowej i oprowadza nas po amerykańskim świecie fajerwerków. Wiele filmów o przygotowywaniu pokazów, pikników pirotechnicznych, masa przydatnych informacji. Można siedzieć tam dosłownie godzinami i ciągle dowiadywać się czegoś nowego. Filmy z narracją oczywiście po angielsku.

Ostatnio zobaczyłem film ze znakomitymi rakietami homemade. Efekty wgniatają w ziemię. Na uwagę zasługuje innowacyjny efekt salutów wybuchających w okręgu po kolei w krótkich odstępach czasowych. Zobaczcie sami cz. 1 -

oraz cz. 2


LINK DO KANAŁU - http://www.youtube.com/user/displayfireworks1

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten kanał na yt zasubskrybowałem dobre 1.5 roku temu. Filmy dodaj średnio co tydzień, czasami rzadziej. Zawsze można się sporo rzeczy dowiedzieć. Szczerze polecam. Dzięki niemu dowiedziałem się między innymi jak QM łączyć, jak ElectricMarche wkładać i wiązać do moździerza. Dostarcza filmów z imprez tzw Piropikników. W stanach jest to popularne, u nas- sami wiecie. Facet ma sporą wiedzę i zapał do robienia filmów, każdy jego film ma dużą oglądalność. Można obejrzeć pokazy od kulis oraz testy zwykłych fajerwerków np. jak przyśpieszyć strzelanie bateri (szybkostrzelność), co się dzieję z szelką komercyjną po 2 tygodniowym moczeniu w wodzie itp itd.


Polecam każdemu maniakowi fajerwerków.

Z podobnych użytkowników to:
METAL1ON
888pyrobug
ale to już nie to samo, jednak polecam :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te efekty, jak napisał velibrum - wgniatają w ziemie!
Ten gość po prostu daje do zrozumienia, że jeśli się na czymś zna to można każdy efekt ułożyć z fajerwerków - naprawde wielki szacunek dla niego.
Od nowego roku zbytnio nie chciało mi się oglądać pokazów itp. troche mnie znudziły, ale to przykuło moją uwage, to jest kawał świetnej roboty.
Mi sie również bardzo podobał ten efekt z 1 filmu podczas 7:20, super jest ten dźwięk :D A te saluty w okręgu to majstersztyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości obejrzalem pierwszą część i przyznaję, że gość to klasa sama w sobie. Tacy jak oni wyznaczają standardy w dzisiejszej pirotechnice. A efekt startujący w 8:15 min. 1-szej części jest nieprawdopodobny. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...