Skocz do zawartości
  • 0

Różne pytania


Alexandro96

Pytanie

Mam kilka pytań odnośnie kilku rodzajów petard:
-super piccolo i piccolo corsair ?
1. Czy są bezpieczne (nie mówcie mi że zadne nie są do końca bezpieczne) ?
2. Jak mocna jest siła wybuchu ?
3. Po jakim czasie od potarcia o draskę wybuchają ?
4. Jak jest z trwałością draski ?
5. Czy można je odpalać też zapalniczką ?
-Żuki
1. Czy są bezpieczne (nie mówcie mi że zadne nie są do końca bezpieczne) ?
2. Jak mocna jest siła wybuchu ?
3. Po jakim czasie od zapalenia wybuchają ?
-tzw Karabinki
1. Czy są bezpieczne (nie mówcie mi że zadne nie są do końca bezpieczne) ?
2. Jak mocna jest siła wybuchu ?
3. Po jakim czasie od zapalenia wybuchają ?
-małe wulkany
1. Czy są bezpieczne (nie mówcie mi że zadne nie są do końca bezpieczne) ?
2. Po jakim czasie od zapalenia zaczyna się pokaz ;-) ?
-kulki dymne
1. Czy są bezpieczne (nie mówcie mi że zadne nie są do końca bezpieczne) ?
2. Jak mocna jest siła wybuchu ?
3. Po jakim czasie od zapalenia wybuchają ?

A i jeszcze które firmy petard i fajerwerków są najlepsze. Tzn mają najbezpieczniejsze petardy i fajerwerki, najmniej niewypałów itp...

Proszę o szybkie odpowiedzi. Zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszystkie fajerwerki, które tu wymieniłeś sa bezpieczne gdy używasz ich wg. zasad bezpieczeństwa i instrukcji.
2.Siła wybuchu korsarzy jest adekwatna do ich rozmiarów. Huk nie robi zamieszania wśród sąsiadów iitd. Jest słyszalny, ale zarówno neutralny.
3.Średnio po 3-5 sek wybuchają.
4. Draska na opakowaniu nie starczy Ci na wystrzelanie całego opakowania korsarzy.
5. Jasen, że można odpalać je zapalniczką.

2. Żuki walą przyzwoicie jak K2o4.

2. Karabinki są różne te najmniejsze mają wybuchy słabsze od K2o1, te większe są porównywalne z K2o2.
3. Strzelać zaczynają około 5 sekund po odpaleniu.

2. Jak inne materiały po około 5s zaczynają pluć.

2. Kulki dymne NIE WYBUCHAJĄ tylko dymią.
3. Zaczynają dymić po 3-5 s.

Nie można jednogłośnie określić jakie firmy sa najlepsze. Można za to wskazać jakie są pewniejsze i mniej pewne źródła pochodzenia fajerwerek, a co za tym idzie zasugerować, które są pewniejsze choćby ze względu na znikomą liczbe niewypałów, bądź oszukanych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie petardy i inne artykuły spełniają normy bezpieczeństwa ADR.

Lont musi się minimum palić 3sek. :wink: wiec nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie. Dziwię się, że niektórzy boją się odpalać dużych siarkowców. Przecież tak jak mówi Mpi, wszystkie fajerwerki muszą spełniać normy ADR, więc nie ma obawy o jakieś wypadki. Wiadomo, że mogą zdarzyć się wadliwe sztuki, ale jeśli ktoś jest ostrożny i uważa na to co robi, nikomu nie powinna stać się krzywda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przy tych większych na draskę to lepiej dołączyć lont, tak dla większego bezpieczeństwa. Bo powiem, że sam się boję. Po prostu nie widzę co jest pod draską. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No z tym masz trochę racji, ale w niektórych przypadkach można się zanudzić czasem odpalania xD. Dla przykładu He0208: od odpalenia do wybuchu w dwóch moich przypadkach ten czas trwał 5-7 sekund. To jest bardzo dużo czasu na ucieczkę ;). Mpi mówisz, że nie widzisz co jest pod draską, a co powiesz jeśli lont zacznie się szybciej palić ? Przecież może się tak zdarzyć, z różnych przyczyn. Najczęściej jak wiadomo jest to złe przechowywanie takich artykułów (wilgoć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co do tej draski mpi :D to ja tez tak mam np jak odpalałem "superpaetardy" z reala te 4 szt w jednym opakowaniu to powiem wam ze tez się bałem ale .... :D podpaliłem picolakiem i uciekłem nigdy nie wiadomo co sie może stać!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe ;). Dodam tylko tak offtopem, żebyście pod żadnym pozorem nie kupowali piratek itp petard na bazarach. Ja niestety popełniłem taki błąd i wracając do tematu, zakupiona przezemnie Srebrna Piratka wybuchła niemal natychmiast po odpaleniu. Nic mi się nie stało, ale tak jak mówiłem, nawet lont może zawodzić ;). To wszystko co chciałem dodać xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli żeby nie kupować na stoiskach petard,,, to gdzie kolo mnie nie ma żadnych sklepów z petardami a w realach biedronkach dają w zestawach a ja nie chce w zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie zostaje Ci tylko zamawianie z internetu, bądź udanie się do najbliższej hurtowni lub oznakowanego namiotu. Na bazarze naprawde nie polecam, bo nie dość, że ceny z kosmosu to jeszcze, większość produktów jest wadliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znaczy wiesz jak sprzedają na sztuki to chyba większe ryzyko ze cos nie wypali a jak kupujesz paczke to chyba powinno być wszystko w jak najlepszym porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ooo właśnie się zorientowałem że koło miejsca w którym spędzam sylwestra... w olsztynie jest hurtownia hestii pretor. Na wojska polskiego. Wie ktos coś o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...