Skocz do zawartości
  • 0

tuning moździerza


neone

Pytanie

Mam takie pytanie czy da się coś zrobić aby szelki leciały wyżej??
Np: czy dałoby coś gdybym zrobił dłuższą lub ciaśniejszą rurkę?może macie inne sposoby czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale po co chcesz tak zrobic????jesli wszystko pójdzie dobrze to przez to ze za wysoko poleci szelka,bedzie mniejszy i gorszy efekt.Jesli zle dostosujesz szelke do rury (bedzie za szeroka) to pewnie poleci na mniejsza odleglosc(nawet nad czubkami Twojej głowy,za to jak bedzie za wąska mozliwe ze rozerwie rure i bedzie płacz bo nie bedzie w co pozostalych szelek wsadzic
lub czyms dostaniesz albo sie opazysz.Dlatego nie kombinował bym z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popieram poprzednika. Wydaje mi się że produkt który kupujesz jest optymalnie dopasowany. A co za tym idzie raczej nie uzyskasz lepszych efektów po własnych modyfikacjach. Nie radził bym nic grzebać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Eksperymentowanie z wielkościa rury jest niebezpieczne,tak jak poprzednicy napisali.Jedynym sposobem jest dodanie wiekszej ilości prochu,który zapala się najpierw powodując wyrzucenie szelki z moździerza,ale to także niebezpieczna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja bym się do tego inaczej zabrał wydaje mi się 2 racjonalne sposoby tuningu oczywiście na własna rękę i nie polecam tego sposobu !!!
więc można by było obkleić shell'kę taśmą izolacyjną nie dużo z 2 góra 3 warstwy wtedy zrekompensuje to wysokość rury (uszczelnisz bardziej octemp pomiędzy moździerzem a ściankami rury)
albo dosypać prochu ale naprawdę minimalnie :twisted:
oczywiście odradzam tego typu zabaw mi tam pasuje wysokość jaka jest fabryczna :wink:

[ Dodano: 2009-12-22, 22:08 ]

Eksperymentowanie z wielkością rury jest niebezpieczne,tak jak poprzednicy napisali.Jedynym sposobem jest dodanie większej ilości prochu,który zapala się najpierw powodując wyrzucenie szelki z moździerza,ale to także niebezpieczna zabawa.


z wysokością nie powiedział bym im wyższa tym wyżej poleci bo gazy powstające ze spalania dłużej oddziałują na ładunek który mamy wznieść a co do szerokości to się mogę zgodzić :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Eksperymentowanie z wielkościa rury jest niebezpieczne,tak jak poprzednicy napisali.Jedynym sposobem jest dodanie wiekszej ilości prochu,który zapala się najpierw powodując wyrzucenie szelki z moździerza,ale to także niebezpieczna zabawa.


Z tym prochem to trzeba uważać bo jak za dużo się go da to ładunek rozerwie na ziemi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
więc można by było obkleić shell'kę taśmą izolacyjną nie dużo z 2 góra 3 warstwy wtedy zrekompensuje to wysokość rury (uszczelnisz bardziej octemp pomiędzy moździerzem a ściankami rury)

Zrobiłem tak rok temu licząc bardziej, że szelka mocniej wybuchnie, niż poleci wyżej. :mrgreen: Ale to nic nie dało... :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a gdyby rura była dłuzsza ?? np na tą nałożyłbym troszeczkę szerszą... dosłownie na nią nałożył to dałoby to coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś gdzieś już o tym pisał... Im rura jest grubsza i niższa tym szeleczka niżej poleci. Im rura jest wyższa tym pocisk poleci o wiele wyżej no ale tym zepsujesz sobie cały efekt a i zdrowie możesz stracić. Tak więc jak poprzednicy nie polecam Ci eksperymentować z tymi rurami ;P
Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co Wy myślicie że jak dacie 2 metrową rurę to poleci szelka na 100m?? BZDURA!! Będzie takie tarcie że poleci jeszcze niżej niż jak kupujesz w sklepie. Długość rury nie może być za duża ani za mała. Myślę że nie ma co eksperymentować. Jak chcesz żeby wyżej poleciało to strzel z dachu budynku i będzie wysoko... Oczywiście to był żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ktoś gdzieś już o tym pisał... Im rura jest grubsza i niższa tym szeleczka niżej poleci. Im rura jest wyższa tym pocisk poleci o wiele wyżej no ale tym zepsujesz sobie cały efekt a i zdrowie możesz stracić. Tak więc jak poprzednicy nie polecam Ci eksperymentować z tymi rurami ;P
Pzdr ;)

Ja o tym pisałem! :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...