Skocz do zawartości

0008 Shark Slayer (Śmieszek)


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Symbol: 0008
Nazwa: Shark Slayer
Opis: 12 kul 30 mm
Zdjęcie: ss850012.jpg
Film:


Cena detaliczna: 15,99 zł

Od razu wyjaśnię kwestię filmiku, a właściwie to efektu moździerza. Nie, nie został on źle nakręcony, tylko po po prostu go nie było! Zapaliły się 2-3 zielone gwiazdki. Więc duże nie straciliście :razz: Może to tylko wadliwy ładunek, spodziewam się że pozostałe kulki pokażą coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel a może po prostu to była szelka salute? Żartuję oczywiście. Przy moździerzach 1,2" najłatwiej o wadliwy ładunek. Mam nadzieję, że pozostałe spiszą się lepiej... Ja to ogólnie wyleczyłem się już z moździerzy amatorskich, niestety nie spełniły moich oczekiwań, no może poza jednym wyjątkiem, ale to było dawno i podejrzewam, że obecnie nie dałoby się takiego produktu (2" 50g) pod NWP podciągnąć. Cóż kiedyś można było kupić różne cuda...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś jeszcze jedną odpalić... Co do jakości moździerzy to pozytywnie zaskoczył mnie SP0017 ogromny rozprysk. Efektu tego 0008 nie komentuję bo go nie ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to już rozumiem!



Wspaniała kula z zestawu. Chyba dokupię jeszcze jeden taki moździerz, szczególnie patrząc na jego cenę - 15,99 zł za 12 ładunków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt nie powala na kolana. Tym bardziej że leci on bardzo nisko, a przecież moździerz powinien leciec na sporą wysokość i dawac ładny rozprysk, długo utrzymujący się na niebie. Wiem że po jednym pocisku nie ma co oceniać, na żywo lepiej itd. ale patrząc na porównanie tego moździerza z tym z biedronki czy z lidla ( cena 25zł ) to nie dorasta im do kolan. Takie jest moje zdanie.
Ocena 3/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem milan co ty chcesz od tego moździerza... Pierwszy wystrzał co prawda jakiś felerny, no albo lekkie salute :wink: Co do drugiego ładunku odpalonego przez Veliego, to bardzo piękny efekt, a że wysoko nie leci to też większy rozprysk i nie jest to na pewno jego wadą, a zaletą. Za 16 zł to na pewno bardzo opłacalny moździerz i oceniłbym go na max :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milan07 No wiesz ten mozdzierz kosztuje 15,99 do tego 12 kul, wydaje mi sie ze jak za ta cene to calkiem spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan widać jakie masz pojęcie. Lecieć wysoko i dawać długo utrzymujący się efekt to szelki profi mogą. Czego się spodziewałeś po 1,2"? Wybuchu o średnicy 100m ? Jak dla mnie solidny efekt, ale bez rewelacji. Jak za te pieniądze opłaca się, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy moździerz o takich samych parametrach będzie w 99.99 % identyczny. Technika produkcyjna jest taka sama, co np. takiego z Jorge, skład mieszanki również ( może promile różnicy w proporcjach w zależności od mieszania poszczególnej partii ). Zobacz sobie np. ten film - http://www.youtube.com/watch?v=kOzFQ48Xt8I

Nie trudno zauważyć że pierwsza szelka jest dokładnie taka sama jak ze Sharka. Różny jest sposób ułożenia gwiazdek co jest normalne. To nie jest taka precyzja jak we włoskim cylindrze, że każda gwiazdka ma obierać ściśle określony kierunek.

Poza tym szelka o efekcie peonii, będzie miała efekt peonii. Z samej definicji efektu wynika że to jest peonia, a nie jakiś waterfall, czy brocade crown żeby długo zostawać na niebie. Moździerz z lidla ma 1,5", więc o wiele łatwiej jest zmieścić tam dłużej palące się gwiazdki.

EDIT: Owszem, są moździerze lecące na ponad 80 metrów, dające wielki efekt i do tego długo palące się, np.


Ale to jest 200 mm, a nie 30 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok może za te 16zł się opłaca. Ale ja i tak wole dołożyć te 9zł i zakupic moździerz z Lidla lub Biedronki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisij 2x ten moździerz i dobrze, z chęcią bym kupił teraz x3. Odpaliłem jedną szelkę ( z białą nitką) z ziemi. Efekt był niesamowity, o wiele lepsz od tego z biedronki. Piękna czerwona peonia a z każdej gwiadki ciągnący się złoto-srebrny ogon z iskier. Równomierny i przypominający kulę. Promień tego efektu był tak na 2-3piętra bloku. (odpalałem z ziemi więc zwróciłem uwagę).

polecam, za tą cenę lepiej nie traficie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zauważyłem ze tam na etykietkach są dwie róznie szelki pisze small festival balls a na drugich 6 nie ma więc inne efekty pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...