Skocz do zawartości

Amatorski PyroSystem


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

FireMan- Życzę powodzenia i udanych efektów :wink:

kable to rzeczywiście na allegro można znaleźć, a i w castoramie widziałem wczoraj całkiem tanie przewody (a jak szukałem kiedyś to sie cen przestraszyłem :D)

Co do radiówki to naprawdę fajna rzecz (nawet chciałem się za to zabrać) ale z tego co pamiętam to nie podłączysz zbyt wielu kanałów, jest problem z częstotliwością no i trzeba jakoś zabezpieczyć to żeby przypadkowo inny sygnał nie odpalił nam czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radiówką podłączysz ile chcesz możesz 50 możesz 200 zależy od sprzętu a jak dobry to zabezpieczenie ma ;) tylko że to już nie robota na 1dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie na przeciętną kieszeń :wink:
W sumie wolał bym chyba wydać to na fireworksy, ale z drugiej strony taki systemik miało by się już na lata. Ja chyba zrobię sobie coś taniego jak kameleon.

PS. orientuje się ktoś jaki drut oporowy do odpalania był by dobrym rozwiązaniem? i czy w ogóle się do tego nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MÓJ NIE DZIAŁA, WIĘC ZROBIENIE TAKIEGO CO BY DZIAŁAŁ JUŻ NIE JEST TAKIE TANIE :mrgreen: W przyszłym tygodniu spróbuje go jeszcze naprawić, bo coś mi się zdaje że jest za dużo diod led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może weź większe napięcie i wykorzystaj wyświetlacz LCD na którym pokażesz np 1. i jak ładunek odpalony to pokazuje przy nim OK jak nie to nic samą 1 i tak dla każdego ładunku tylko to już nie takie proste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może weź większe napięcie i wykorzystaj wyświetlacz LCD na którym pokażesz np 1. i jak ładunek odpalony to pokazuje przy nim OK jak nie to nic samą 1 i tak dla każdego ładunku tylko to już nie takie proste :P


Podłączałem nawet do akumulatora od samochodu i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz napięcie na wyjściu i czy nie ma przerwy w układzie (najbardziej prawdopodobne), LEDy nie zabiły by akku a już na pewno nie samochodowego, jak masz możliwość to podłącz pod wyższe napięcie i sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to podłącz pod wyższe napięcie i sprawdz

tak podłącz od razu pod 230 z gniazdka może zadziała :D lepiej wziąć miernik i sprawdzić napięcie i tak dojść gdzie je gubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podłącz od razu pod 230 z gniazdka może zadziała :D lepiej wziąć miernik i sprawdzić napięcie i tak dojść gdzie je gubi


:shock: słyszałeś o czymś takim jak zasilacz? Nieraz napięcie jest zbyt niskie mimo że wcześniej działało perfekcyjnie (znam takie przypadki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co da wyższe napięcie ?? skoro działało mu na małej odległości dobrze a na dużej wcale to problemem zapewne nie jest napięcie tylko coś innego a miernik to chyba lepsze rozwiązanie niż zwiększanie napięcia i przy okazji spali sobie LED :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co da wyższe napięcie ?? skoro działało mu na małej odległości dobrze a na dużej wcale to problemem zapewne nie jest napięcie tylko coś innego


aha, czyli wg. Ciebie napięcie z akku na wyjściu (na końcu przewodu) będzie takie samo przy przewodzie 20cm jak i przy przewodzie 2m. A o spadkach napięć, rezystancji przewodu, prawie Ohma słyszał?

...a miernik to chyba lepsze rozwiązanie niż zwiększanie napięcia i przy okazji spali sobie LED


O mierniku pisałem. Co do spalenia LED, jedno magiczne słowo REZYSTOR, myślę że skoro kameleon zbudował taki systemik to wie co to jest i do czego służy, oraz wie jakie napięcie wytrzymają diody.



napięcie w gniazdach jest takie same jak prosto z akumulatora.Naprawdę nie wiem co jest nie tak



Nie mierz napięcia w gniazdach, podepnij przewody i zmierz napięcie na końcach przewodów, w gniazdach będzie ok, podepnij na początek tylko jeden kanał bo możliwe że jest za duże obciążenie źródła. Skoro napięcie w gniazdach jest ok to znaczy ze nie ma przerwy w układzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, dziś postanowiłem zastanowić się nad tym co powiedział mi mój Tata, a mianowicie powiedział mi że używam zbyt cienkiego przewodu.Spróbowałem przetestować na grubszym przewodzie o długości 10 metrów, i zadziałało :smile: 10 metrów to jeszcze nie aż tak dłużo ale lepsze to niż 0,5 metra :mrgreen: Będe próbował odpalić na 20 metrach.Niestety koszty obu przewodów się różnią, ten cienki kosztuje 12 groszy a grubszy 50 groszy :mad: Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony, i mam nadzieje że na 20 metrach równierz pociągnie.
POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio zrobiłem nowy mini system ;) Różni się on tym od poprzedniego, że nie trzeba rozciągać kilku przewodów, tylko 1 wspólny.System już przetestowałem i działa bez zarzutów.
http://img97.imageshack.us/img97/8422/img7210w.jpg

W okolicach czerwca/lipca powstanie nowy system 28 kanałowy oparty na tej samej technice. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej lekturze , naradach , rozmyśleniach , poszukiwaniach i pomysłach uzyskałem wreszcie jakąś koncepcje i powoli zabieram się za tworzenie "Projektu Tornado"...

Zamierzam stworzyć 15-20 kanałowy w pełni programowalny , niezawodny system , oparty najprawdopodobniej na rewelacyjnym procesorze ATmega(nie wiem jeszcze którym).
Narazie stworzę samą jednostke centralną na jednej płycie drukowanej z kolorowym wyświetlaczem i 1 kanałem dla testu.
Jak wszystko dobrze pójdzie , projekt może będzie gotowy nawet do końca października...
Narazie zastanawiam się jakiego materiału użyć do montowania obudowy - PCV jest zbyt "miękki" , ale dobry w obróbce , myślałem za to nad ABS-em...

Wersja pierwotna będzie wyposarzona w złącze usb i być może czytnik kart pamięci.
W finalnej wyeliminuje czytnik , a w jego "miejsce" może dam klawiature...



JĘZYKIEM JAK SMYKIEM, coś chyba projekt tornado przerósł już go w planach...



Chcę przedstawić Wam mój system, prosty bez bajerów czy niezawodny tego nie wiem. Postaram się zrobić jakieś testy w przeciągu miesiąca.

Obudowa sterowania jest metalowa jak nie trudno zauważyć, terminale są z ABSu. Na zdjęciach jest ciężko połapać się co i jak idzie ale mimo wszystko pokaże środek.

Link do albumu http://img830.imageshack.us/gal.php?g=img4690.jpg

System wymaga jeszcze kosmetycznych poprawek typu podpisanie kanałów itp oraz brakuje kabla łączącego terminale i dowodzenie.

Jeszcze zdjęcie palących się diod, litery KU http://img833.imageshack.us/i/img4700.jpg/

Komentujcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla firawerkomana, że także postanowił zrobić system a nie poprostu kupić :) Ogólnie wszystko jest ok użyłeś bardzo dobrych przewodów oraz innych części i dobrze to połączyłeś.Martwi mnie tylko 1 rzecz a mianowicie chodzi mi o otwory wentylacyjne i nie oizolowane przewody.Zimą często pasa śneg i śnieg z deszczem i łatwo będzie mogła dostać się tam wilgość co może spowodować zwarcie.Zobaczymy jak system sprawdzi się w praktyce.Za około 2 tygodnie zaprezentuje mój nowy system opierający się na tej samej zasadzie działania co firawerkomana.
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!
Przedstawiam Wam kolejny system z mojej serii.Z system było baaaaaaaaardzo dużo problemów, początkowo stopiłem około 15 przycisków podczas lutowania a dowiedziałem się o tym jak już wszystko pozostałe polutowałem.Kolejnym problemem było zasilanie.Tak jak we wszystkich poprzednich udało mi się rozwiązać ten problem, wszystko było spowodowane zbyt niskim natężeniem prądu w przewodach.Na szczęście udało mi się z tego wybrnąć poporaz założenie 2 akumulatorów połączonych szeregowo, które tworzą razem 24v.Koszt systemu to 350 zł z hakiem (jak na moje domowe warunki) tak to cena była by o wiele wyższa.Na zdjęciach są same najważniejsze elementy nie fotografowałem przewodów bo chyba każdy wie jak wyglądają :) System ma łącznie 28 kanałów, które mogę być odpalane na długości 50m.System już został sprzedany(w przyszłym tygodniu go wysyłam) :) Dlatego mówię już, że wkrótce przedstawię nowy system na zupełnie innej technologi który będzie miał minimum 42 kanały.
Pozdrawiam
Film :



Zdjęcia :
system4.th.jpg img9489e.th.jpg img9486n.th.jpg


czekam na ocenki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...