Skocz do zawartości

Niebezpieczne historie i zdarzenia (ku przestrodze)


Snaperius

Rekomendowane odpowiedzi

w artykule na tvn24 który to podał mateo nie pisze ani czy był trzeźwy ani gdzie kupował fajerwerki. Gazety nie czytałem, bo nie chciało mi się mięśni szyi naciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie po prostu bachory nie potrafia sie obslugiwac petardami itd. i o to skutek,mi to akurat zwisa ze ktos tam zginal od wybuchu szelki petardy rakietki. nie potrafil odpalic to po cholere wogole to dotykal o jednego kretyna mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pada pytanie. Kupił szelkę dajmy na to 5". Na taką trzeba mieć pozwolenie. Jeśli ten pan legalnie strzelał, to zginął mając pozwolenie na profi. Taka osoba nie powinna być czasem przeszkolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ludzie po prostu bachory nie potrafia sie obslugiwac petardami itd. i o to skutek,mi to akurat zwisa ze ktos tam zginal od wybuchu szelki petardy rakietki. nie potrafil odpalic to po cholere wogole to dotykal o jednego kretyna mniej


Po pierwsze ten człowiek miał 46 lat więc nie był bachorem
Po drugie może potrafił obsługiwać fajerwerki tylko w szelce był QM i odpalając pocisk wyleciał po chwili i nawet nie zdążył się odsunąć
Po trzecie jakim cudem może Cie nie obchodzić śmierć człowieka a do tego w takiej sytuacji? Życzę Ci aby ludzie z twojej wsi/miasta też mieli Cię w d*pie.
Po czwarte jak możesz mówić o jednego kretyna mniej?! POWIEDZ to jego ŻONIE lub DZIECIOM! W internecie każdy może pisać co chce ale w życiu jest inaczej. Przypomina mi się jeden demot. Jesteś w necie pitbullem a w życiu małym cziłała.
Po piąte nie należy obrażać zmarłych, już lepiej nic nie mówić

Podsumowanie. 95% użytkowników forum nie chce się nawet przeczytać artykułów o tej śmierci. I te 95% ją komentuje z 0 wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucaj się tak bo właśnie 95% przeczytała a ty brniesz w swojej głupocie.

Co do QM tak człowieku w każdej szelce profi są QM powinien wiedzieć co jest QM a co lontem biorąc taką szelkę. Z relacji rodziny wynika, że oni kompletnie nie wiedzieli co robią. I to właśnie świadczy o głupocie tego co to kupił, każda rozsądna osoba nie kupiła by takiego czegoś nie wiedząc jak się odpala.

PS: Co 4sek ginie osoba na świecie ty też modlisz się za każdą?? :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sb masz zablokowane to teraz tutaj będziesz pisać te swoje mądrości życiowe? Echh żałosne.

Według Ciebie podlizuję się mpiwowskiemu, ale powiedz mi jedno PO CO mam to robić ??? :blink:
Mpiwowski ma rację, koleś był zwykłym kretynem, że tak skończył.Jest wiele powodów dla których można tak sądzić.

Następnie
"Po czwarte jak możesz mówić o jednego kretyna mniej?! POWIEDZ to jego ŻONIE lub DZIECIOM! W internecie każdy może pisać co chce ale w życiu jest inaczej. Przypomina mi się jeden demot. Jesteś w necie pitbullem a w życiu małym cziłała."

Przez swoją głupotę osierocił dzieci i zostawił żonę, a więc powiedz czy jest tu w ogóle o czym dyskutować?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sb masz zablokowane to teraz tutaj będziesz pisać te swoje mądrości życiowe? Echh żałosne.

Według Ciebie podlizuję się mpiwowskiemu, ale powiedz mi jedno PO CO mam to robić ??? :blink:
Mpiwowski ma rację, koleś był zwykłym kretynem, że tak skończył.Jest wiele powodów dla których można tak sądzić.

Następnie
"Po czwarte jak możesz mówić o jednego kretyna mniej?! POWIEDZ to jego ŻONIE lub DZIECIOM! W internecie każdy może pisać co chce ale w życiu jest inaczej. Przypomina mi się jeden demot. Jesteś w necie pitbullem a w życiu małym cziłała."

Przez swoją głupotę osierocił dzieci i zostawił żonę, a więc powiedz czy jest tu w ogóle o czym dyskutować?

...



ta? zadzwonił byś do jego żony i powiedział, że mąż to kretyn? tak na prawdę pewnie nikt z tego forum by tego nie zrobił

p.s. sb mam już odblokowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak koledzy mówią ci, że jesteś spoko a tak naprawdę uważają cie za kretyna. :lol::lol: Liczy się prawda a nie obłuda.

PS: Są dobre kłamstwa i złe kłamstwa to też polecam rozpatrzeć. Rodzinie nie powiesz co myślisz a prawda byłaby bolesna. Pewnie by nawet nie uwierzyli, że ojciec był taki lekkomyślny, przecież lepiej pisać do chin o odszkodowanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To tak jak koledzy mówią ci, że jesteś spoko a tak naprawdę uważają cie za kretyna. :lol::lol: Liczy się prawda a nie obłuda.

PS: Są dobre kłamstwa i złe kłamstwa to też polecam rozpatrzeć. Rodzinie nie powiesz co myślisz a prawda byłaby bolesna. Pewnie by nawet nie uwierzyli, że ojciec był taki lekkomyślny, przecież lepiej pisać do chin o odszkodowanie. :lol:

To smutne ale prawdziwe. To tak jak stanie sie coś tragicznego, np. pijani rodzice spowodują pożar i zginą w nim dzieci. Spytają ich sąsiadów: jacy to byli ludzie? To zawsze słyszymy, że to mili ludzie, uczynni kulturalni itd. itp. i że nie wiedzą jak to się stało. Zawsze tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawiązując do tematu jednego trzezwego idioty mniej - taka naturalna selekcja...
To pewnie tak ku przestrodze dla reszty poświecił się...
Własnie przez takich bezmuzgów niektóre rzeczy są mniej dostepne w sprzedaży i są pewne ograniczenia.

To tyle z mojej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówiła rzeczniczka policji: http://www.tvn24.pl/0,1687943,0,1,petarda-zabila--46_latka,wiadomosc.html
wynika, że kolo sam sobie winny - przykre ale prawdziwe, że za głupotę zapłacił życiem. Kto przy zdrowych zmysłach zagląda do rury z niewypałem? Koleś po prostu miał zero pojęcia o piro i w cale nie musiał to być wyrób profi. Amatorska szelka też może zabić w końcu waży swoje a wylatuje z moździerza z prędkością grubo ponad 100m/s.
Ek = 1/2mv^2 dla uproszczenia przyjmijmy, że szelka wylatuje z prędkością 100m/s i waży 50g (tyle mniej więcej ważą szelki NWP) czyli zgodnie ze wzorem otrzymujemy Ek = 0,5*0,05kg*10000m2/s2 = 250J - co wystarczy, żeby zabić człowieka. Dodam może tylko, że max dopuszczalna energia kinetyczna śrutu wystrzeliwanego z wiatrówki nie wymagającej pozwolenia to 17J a taki śrut może spokojnie przebić czaszkę. Biorąc nawet pod uwagę większą powierzchnię styczną na granicy czaszka - szelka nie ma się co dziwić, że koleś zginął.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek ? Zakladaj google zanim zajrzysz do tubki.... chyba ze zlote jajeczko tam sie swieci i iskrzy... :laugh:


Użytkownik Tensor dnia 06 January 2011 - 20:33 napisał
ludzie po prostu bachory nie potrafia sie obslugiwac petardami itd. i o to skutek,mi to akurat zwisa ze ktos tam zginal od wybuchu szelki petardy rakietki. nie potrafil odpalic to po cholere wogole to dotykal o jednego kretyna mniej

Z tego co pokazuja w tvp po sylwestrze to wiecej starych nawalonych po 30 leży,polowa pewnie po % walila i tlumacza sie wadliwymi produktami.
Mówią ze to straszne,ze nigdy nie kupia,ze wadliwe ale zaden idiota publicznie sie nie przyzna.


Do housemdt
Co do kilka postów w/w żal jak zawsze czlowieka czy zwierzaka , co nie zmienia faktu ze był idiota :)
A co do dzwonienia zwisa i powiewa mi to kalafiorem,nie moja sprawa.
Żonie nie trzeba komentować tego doslownie,szczególy poznala lub zobaczyla osobiscie... jesli ma swój rozum to wie ze była z idiotą który zostawil rodzine... teraz ona cierpi nie on o dzieciach nie wspomne...

Co do 17J wystarczy by przebić czaszke na bron iweb była fotka po przeswietleniu :)

A 100J w 5,5mm przebija calutka ksiązke telefoniczna lub 7-9cm meblowej sklejki.Mialem kiedys careera shinsun 707 to dopiero armata na 300-350m tłuc butelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A 100J w 5,5mm przebija calutka ksiązke telefoniczna lub 7-9cm meblowej sklejki.Mialem kiedys careera shinsun 707 to dopiero armata na 300-350m tłuc butelki :)

Ale się uśmiałem - wiatrówka i 300m zasięgu dobre. Raz, że to ze względu na masę i prędkość początkową pocisku fizycznie niemożliwe, a 2 że z 300m z wiatrówki to ciężko w stodołę trafić a co dopiero w butelkę... Widać, że zielonego pojęcia nie masz o broni i balistyce caeera to pewnie widziałeś, ale na zdjęciu :D

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit


Ale się uśmiałem
fps


Jako reprezentant forum powinieneś by pewny tego co piszesz - jesteś bajkopisarzem w tym momencie ;)



wiatrówka i 300m zasięgu dobre
fps


Mocnych wiatrówek pcp zasieg skuteczny moze wyniesc 300-400m a srut poleci ponad 500m im wiekszy kaliber tym mniejszy zasieg a wieksza energia w tak zwanych J - Julach.
W sprezynowych mocnych np webley patriot , theoben eliminator zasieg skuteczny ok 200m a srut poleci spokojnie na 300-400m



Raz, że to ze względu na masę i prędkość początkową pocisku fizycznie niemożliwe,
fps


Poredkosc początkowa w najmocniejszych seryjnych pcp z jaka ja sie spotkalem bylo to ok.390m/s 5,5 ale podejrzewam ze sa takie co maja ponad 450m/s
Czyli predkosc naddzwiekowa.
Dla przykladu sprezynowy patriot ma 360m/s w kal 4,5

Ze względu na mase ? masa jest wielka w stosunku do objetosci.
Srut jest z ołowiu w 90% i 10 % inny metal utwardzajacy.


a 2 że z 300m z wiatrówki to ciężko w stodołę trafić a co dopiero w butelkę...
fps


Z precyzynych wiatrowek wali sie tylko na optyce bo nie wykorzystasz ich potencjalu w muszce i szczerbince.
Osobiscie z hw97 tluklem na 70m butelki litrowe na musze.
W seri 10 strzalowej na 50m w celownikiem uzyskasz serie 10 strzalowe o skupieniu monety 2 zl.

Na 300m przy duzej energi i ciezkim srucie wiatr nie wplynie tak znacząco mocno jak przy wiatrówkach 17j dla ponad przecietnego wyjadacza z forum z dobra lunetka rozbicie butelki na 300m to nie jest wielki wyczyn. -_-


Widać, że zielonego pojęcia nie masz o broni i balistyce

fps



Twoja wiedza ogranicza sie do tego co uslyszaleś w CIA a o balistyce z toba dyskutować nie bede... -_-



caeera to pewnie widziałeś, ale na zdjęciu :D
fps


Nie tylko careera widziałem i testowałem , wpadnij do mnie to ci pokaze kilka lusek i kulke do gloka 19 która zachowalem na pamiątke B) Mieszkam na bemowie.Natomiast swego czasu careera mozna bylo kupic w korei za niecaly 1000zl.Kilka ludzi swego czasu sciagalo.
http://www.youtube.com/watch?v=M_nuW2hxUAI

Wiekszość pocisków to ten sam kaliber co w palnej, niektore waza tylko troszke wiecej...

Więcej chyba uwag ja nie mam a ty pytań....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage teraz to mnie już totalnie rozwaliłeś. Jak chcesz to Ci wyślę pocztą wiadro łusek z AK47, magnum 357 i innych. A co do zasięgu skutecznego to sobie spróbuj trafić w butelkę z 300m to pogadamy :D Jak ja miałem w rękach bocki i sztucery to ty jeszcze na chleb beb mówiłeś :P
I racja kameleon to jest offtop.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ben_sage teraz to mnie już totalnie rozwaliłeś. Jak chcesz to Ci wyślę pocztą wiadro łusek z AK47, spróbuj trafić w butelkę z 300m to pogadamy :D

fps


Czy uciekasz już od zmiany tematu do kolejnego. -_-

Szczerze nie obraz sie ale s..m do wiadra z łuskami.
Za dużo ryb się naobierałeś. :happy:
Nie mam zamiaru cie rozwalać - sam to zrobiłeś publicznie. :( nalewając sie z faktów.
Pogadaj sobie z lustrem, bo na takim poziomie ja nie specjalnie mam przyjemność...

Kameleonie spytaj moderatora bo chyba do zlej osoby kierujesz pytanie. :!

Jeśli masz ochote mozesz skasować zeby nie bylo off topa albo zostawić dla wglądu dla reszty. B)

ps.Wybacz ale jestem dosyć bezposredni oczywiscie z usmiechem, gdyż nie biore na serio tej rozmowy.

EDIT# fps żyj sobie w swoim małym świecie ASG :D W dyskusje z neonami się nie wdaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na Niebezpieczne historie i zdarzenia (ku przestrodze)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...