Skocz do zawartości

06.06.2009 - Kraków - IX Wielka Parada Smoków


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Data - 06.06.2009
Godzina - od 21:45
Miejsce - Zakole Wisły pod Wawelem
Czas trwania - 60 min. :!:
Wykonawcy - Pirotechnika Nakaja Art, Lasery i oświetlenie Mediam, Podkład muzyczny, scenariusz i reżyseria Teatr Groteska - wszyscy z Krakowa
Widzów - ok. 50 tys.
FILMY:
Film 1



Film 4




mała uwaga. Filmiki przedstawiają w sumie ok. 60 - 70% użytych materiałów piro i mniej więcej 50% całego widowiska.

Komentarz
Jak zwykle i w tym roku widowisku z okazji święta tak Krakowa oprócz smoków i fajerwerków towarzyszyły niestety opady deszczu. Na całe szczęście kierunek wiatru był dobry i dym nie zasłaniał efektów. Podczas pokazu użyto ok 150 bomb 4 - 6", ponad 100 wyrzutni, kilkanaście wachlarzy, ok. 100 rzymskich ogni 1,5" w 7 rodzajach, kilkadziesiąt min kal. 3" i sporo galanterii. W sumie nie był to konwencjonalny pokaz, ale widowisko multimedialne, któremu oprócz fajerwerków towarzyszyły potężne 15W lasery, kolorowe oświetlenie i kurtyny wodne. Wszystko to tworzyło fantastyczne tło dla przepływających po Wiśle smoków.
Ogólnie widowisko wypadł bardzo dobrze, wg. mnie była to najlepsza odsłona Parady Smoków od 3 lat. Muzyka świetnie współgrała z fajerwerkami, światłem oraz smokami. Publiczność była pod wrażeniem i przez całą godzinę nie mogła oderwać wzroku od tafli wody oraz nieba bo spektakl odbywał się nie tylko na wodzie ale i w powietrzu.
Wszystkie użyte materiały mimo deszczu odpaliły w 100% :!: zgodnie z planem. Było na prawdę na co popatrzeć. Część z użytych efektów widziałem po raz pierwszy na żywo a zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wianki zapowiadają się więc na prawde ciekawie.

Moja ocena
Ze względu na charakter wydarzenia ograniczę się do oceny ogólnej, jako punkt odniesienia biorę poprzednie edycje Parady.
Ocena 9/10 w pełni zasłużona
Już za rok X jubileuszowa Parada jeśli dorówna tej V to będzie na prawdę mocny power.

Pozdrawiam
fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...