Skocz do zawartości
  • 0

Dziwne petardy


pokepim

Pytanie

Byłem dzisiaj w praktikerze i zobaczyłem fajny zestaw petard o nazwie Black Stars firmy Hestia. Były tam: 2xopakowania Piratek 1xPirat i 1xWiking[opkaowania]. kosztował on 9 zł
Uwazałem ze sa tanie więc je kupiłem. Czy ktos wie jakie maja efekty, bo na forum taki kod jak zauwazylem na kodzie kreskowym, a mianowicie KL510B ma całkiem co innego.. czy to błąd sklepu czy co? Są to dosyc duze petardy i nie wiem jak z hukiem :P. Chciałbym oszybką opdowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Domyślam się o jaki zestaw chodzi , lecz nie mam pewności.
Jakbyś dał jakąś fotke , byłoby nam łatwiej powiedzieć ocb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukałem na stronie hestii i znalazłem niemal identczyny zestaw z tym, że nazwy opakowań są inne, ale wielkosc chyba ta sama ,a i chyba to winna sklepu z tym kodem po w sklepie było KL510B a na stronie hestii jest zestaw KL510A, chociaz pewnosci nie mam :P
tu link KL510A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czerwone , duże petardy lontowe , często sypiące się , o huku a`la piccolo / mini piccolo.
Kiedyś miałem taki zestaw i po prostu porażka za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm w moim zestawie te czerwone nazywaja sie piratka a te wieksze to pirat, a najwieksze to wiking, podobno sa one bardzo głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hmm w moim zestawie te czerwone nazywaja sie piratka a te wieksze to pirat, a najwieksze to wiking, podobno sa one bardzo głośne



Bardzo głośne są :wink: takie jak k0202 <rotfl> <---mowa o petardach pseudo mocniejszych "Wiking"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hmm w moim zestawie te czerwone nazywaja sie piratka a te wieksze to pirat, a najwieksze to wiking, podobno sa one bardzo głośne



Bardzo głośne są :wink: takie jak k0202 <rotfl> <---mowa o petardach pseudo mocniejszych "Wiking"


A ja mowilem o piracie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Analogicznie myśląc im większe tym lepsze :cry:

Pirata porównał bym tak między K0201 a K0202 ;D rewelacji nie ma sie czego spodziewać po Hesti w tego rodzaju produktach jak petardy hukowe no oczywiście oprócz Achtunga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem ten zestaw myśląc że będzie to coś porządnego (wielkość petard na to wskazywała) ale po odpaleniu zawiodłem się i to bardzo. Narazie odpaliłem 1 piratke i 2 piraty, hukiem faktycznie przypominają piccolo.

Ja dla lepszego huku okleiłem je folią aluminiowa i taśmą klejącą ale i z tym efekty są mizerne

Zestawu nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie w hurtowni są po 6zł. Miałem je kupić ale zrezygnowałem i wziąłem 2 ballety.
Całe szczęście :P
Dobrze że nie wziąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem te petardy i nie polecam. Huk tak jak napisali poprzednicy można porównać do K202 lub K203. Radze nie kierować się przy ich zakupie wielkością. Jedynym nikłym plusem dla nich jest to że wytwarzają dosyć dużo dymu i przy wybuchu powstaje sporo iskier które przy odpalaniu nocą dają jakimś tam efekt ale petarda ma dawać huk a nie iskrzyć :wink: . A jeśli chodzi o wykonanie to jest ono bardzo lipne, tekturowy korpus wygląda jak by był parę razy zamoczony i się papier "pstroszy" a zatyczki wykonane są z jak by sproszkowanej cegły z dodatkiem żywicy co sie przy najmniejszych ruchach po prostu kruszy. Jako że jestem ciekawski to postanowiłem rozebrać tą średnią petardę z tego zestawu i zauważyłem że zastosowano proch czarny (to on powoduje to pomarańczowe iskrzenie) i zapewne wpływa na słaby huk. Powszechnie we wszystkich petardach draskowych stosowany jest proch tzw. fotobłyskowy który jest zdecydowanie mocniejszy (ten srebrny metaliczny proszek w środku korsarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też je maiłem w tamtym roku w zestawach rożnych z Auchan , Tesco i Biedronki.
Na nowy rok jak co roku wychodzę oblookać co się działo w nocy i znalazłem "makulature" na całym podwórku. Zdecydowanie nie polecam , chyba że ktoś lubi pobawić się przed północą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...