Skocz do zawartości

[ZDJĘCIA] Moja wyrzutnia rzymskich ogni


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W tym roku postanowiłem zrobić sobie małą konstrukcję składającą się z rzymskich ogni. Jest to trudniejsze niż przypuszczałem.

Stan ukończenia na teraz określam na 40 %.

Dopiero zainstalowałem 16 hydr hummer. Pozostałych 24 sztuk chyba nie dam już rady połączyć :razz: Bo zostało mi kilka paczek innych rzymiaków. A to wszystko trzeba będzie jeszcze połączyć lontem.

Foty:

- http://www.photofireworks.pl/images/313_ss850225.jpg
- http://photofireworks.pl/images/244_ss850221.jpg

stan ukończenia 85 %
- http://www.photofireworks.pl/view.php?file...96_pict0002.jpg

PS: Jeśli chodzi o bezpieczeństwo:
W sklejkowej skrzynce po owocach wypiłowałem miejsce na kartonową półkę. W półce wyciąłem w obu końcach nacięcia na rzymskie, które obkleiłem duużą ilością taśmy do pakowania. Tą półkę również dokleiłem do skrzynki. Wszystko to trzyma się dosyć solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne ładne, ide o zakłąd, że zaraz będą kometarze typu: "fajne, ale nie dorównuje wyrzutni mpiwowskiego". Velbrum, dodaj ze 2 colorful peony na koniec i za 2 rzymskie z kolorowymi kulkami, dobrze połącz lonty i będzie za***ista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xSound, dlaczego tylko 2 colorful peony?

Do Hydr doszły 3 Red Lighty. Zrobiłem też 2 skrzynki z colorful peony, do których dojdą silver rainy i to byłoby na tyle :razz:

- http://www.photofireworks.pl/view.php?file...96_pict0002.jpg ( sorry za jakość, ale robiłem zdjęcie czym popadnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne elementy czyli np. 4 rzymskie ognie colorful peony, 3 red lighty będą połączone lontem 10 cm/sek. A sekwencje między sobą będą miały odstępy czasowe w postaci lontu zwykłego 1 cm/sek. Tak więc rzymskie ognie tego samego rodzaju będą strzelały jednocześnie.
Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No veli zobaczymy jak Ci się to uda. wygląda ładnie miejmy na dzieje, że równie ładnie będzie na niebie.

PS: a przedłużyłeś trochę lonty tak by wziąć pod uwagę ich zawilgotnienie (bo przyspieszają). Niczym przecież nie będą zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież lonty są na górze, nie będą się stykać z ziemią.
Jeśli będzie padać to przykryję to folią aluminiową. Bo jak nie to nic im się nie stanie jak pobędą kilka minut na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne, że są na górze. Wiem ze swojego doświadczenia. U mnie coś miało trwać 5min a trwało 3min i to przez to, że lonty zawilgotniały. I były właśnie w takiej pozycji w jakiej ty masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne, że są na górze. Wiem ze swojego doświadczenia. U mnie coś miało trwać 5min a trwało 3min i to przez to, że lonty zawilgotniały. I były właśnie w takiej pozycji w jakiej ty masz.


a podaj 1 powód że to przez wilgoć...

veli, nie przesadzaj że nie dasz rady, dobrze Ci idzie! to jest wstep do amatorki gdzie trzeba się trochę namęczyć... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1
Nostra no to przez co mogło być skoro wszystko było wyliczone i zabezpieczone. I powinno być 5min.


Może z matematyki nie jesteś dobry... Nostra ma rację :wink: (zawsze jeżeli o ciebie chodzi)

velibrum hmm ładnie ja sam mam te Hydra Hummer do połączenia i będę to robił podobnie ale tobie to dużo miejsca zajmuje bo na 5 rzymiaków jedna skrzyneczka ja postaram się to trochę inaczej zrobić. Ale mam nadzieję że wszystko ci wypali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velibrum, bardzo fajny pomysł :wink:

Masz bardzo dużo rzymskich ogni w tym roku, więc nie ma co ich marnować i odpalać pojedynczo - Twój pomysł na konstrukcję jest naprawdę niezły. Wygląda ona solidnie, sam zrobiłbym podobną, gdybym tylko dysponował lontem oraz dużą ilością rzymskich. Czekam na zdjęcie finalnego produktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostra no to przez co mogło być skoro wszystko było wyliczone i zabezpieczone. I powinno być 5min.


Ty nie podasz mi żadnego argumentu, ale ja podam: visco 10cm/s lubi przyspieszyć i zwolnić... to tylko kawałek sznurka robionego seryjnie w kilometrach. Jak wyliczałeś biorąc pod uwagę 10cm w sekundę to nijak się to ma do rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli visco 1cm/1sek a nie 8-12sek/1metr

bo ten szybkopal. to tak szybko się spala, że to nie ma różnicy

PS: I jakoś nie wierze w to, że lont mógłby mieć wadę 120cm przy 300cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z matematyki nie jesteś dobry...



No więc to... :grin:

Usłyszałeś bajke, że visco przyspiesza od wilgosci i teraz każdemu powtarzasz. Owszem, przyspiesza, ale nie jak wyniesiesz wyrzutnię na parę minut na podwórko, a ziemi nie dotyka...
Choćby w wyrzutni, visco z czymś tam doczepionym łączący poszczególne rurki może się "potarmosić", przez co przyspieszy, to dużo realniejszy powód. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No veli musze powiedzieć że włożyłeś w to dużo pracy co prawda wygląd troche odstrasza ale najważniejszy jest efekt :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł.Też mniałem coś w tym stylu robić ale niestety nieposiadam takiej ilości lontu..A raczej już nigdzie niekupie :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia ukończona w 99 %.
Dodałem silver rainy i wszystko to dokładniej umocowałem. Ponadto zrobiłem mały podest na fontanny. Planuję jeszcze umocnić te hydry, żeby były stabilniejsze.

Fotki:

- http://www.photofireworks.pl/view.php?file...37_ss850247.jpg ( całość )
- http://www.photofireworks.pl/view.php?file...97_ss850248.jpg ( fontanny )
- http://www.photofireworks.pl/view.php?file...32_ss850251.jpg ( rzymskie od tyłu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

No wygląda bardzo ładnie ale zajmuję sporo miejsca, konstrukcja dla fontann jest całkiem dobra na pewno ładnie będzie wyglądać |/. Teraz zapraszam cię do mnie pomożesz mi łączyć rzymskie bo mam coś ponad 200 szt :mrgreen: (tzn jak przywiozą ;() Mam nadzieję że wszystko poprawnie wypali i czekam na film :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No veli niezła konstrukcja, ciekaw jestem czy ci wszystko poprawnie wypali, ale mam nadzieję że tak bo wtedy efekt napewno bd ciekawy :D
Powodzenia w odpalaniu ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veli, kurcze, aż ja się wkurzam, bo szukałem dzisiaj na mieście lontu i nie było, jak bym kupił to zrobiłbym jakąś podobną konstrukcję, a tak to lipa :wink:

Cóż, na zdjęciach wygląda to fajnie. Sama konstrukcja jednak moim zdaniem nie jest wielkim wyczynem, bo w sumie to tutaj są te skrzynki i kawałki tektury.. ja jakbym był na Twoim miejscu zrobiłbym drewniany stolarz, który na pewno byłby solidniejszy :)

Czekam na film tej wyrzutni, mam nadzieję że wszystko wypali i będzie ładny efekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mogłem zrobić tej konstrukcji z drewna, gdyż nie mam desek i narzędzi potrzebnych do jego obróbki. Takie coś powinno wystarczyć.

Koszt tej wyrzutni to w sumie 25 zł. Czyli przeciętna mała wyrzutnia. Zobaczymy czy okaże się lepsza. Mam nadzieję że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...