Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Pomoc w rozpoznaniu produktu


Marian

Pytanie

Siema, w ostatniego sylwka ktoś przed północą odpalił "coś" czego efektem było bardzo jasne "oświetlenie" terenu (tak jakby zachód słońca o 23:40 :shock: ) było to dość daleko od mojego miejsca strzelania mimo to światło docierało tam i to całkiem intensywnie, spodobało mi się to i chciałem takie coś mieć w tym roku lecz nie wiem co to dokładnie było możliwe że to flara? znalazłem 3 flary na stronie Jorge ale tam napisane jest że czas trwania to minuta a tamto paliło się jakieś 10 minut jak ktoś ma pomysł co to mogło być to proszę o pomoc.
PS: to nie był żaden reflektor albo coś temu podobnego :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Felix1

Może pożar :mrgreen: nie wiem co to mogło być mega stroboskop raczej nie, skoro duże oświetlenie tak jak słońce to też nie mega flara. Trzeba było nagrać film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tym "czymś" zapewne była raca sygnalizacyjna drogowa. Takie coś właśnie wg. producenta pali się 10 - 12 min i daje czerwono-pomarańczową poświatę. Race te mają gabaryty zbliżone do rac stadionowych, ale znacznie dłuższy czas palenia. Widziałem coś takiego w sklepie z militariami cena bodajże 26 zł. Wg. mnie nie opłaci się za tę cenę kupować, ale to twój wybór. Robi to jakaś niemiecka firma nazwy nie wspomnę bo nie pamiętam, może jutro się wybiorę do tego sklepu i dam bliższe info. W sumie główne przeznaczenie tego wyrobu to oświetlenie miejsca wypadku/awarii na drodze w mało widocznym miejscu lub w czasie złej pogody.
Edit# Mogła to też być zapalarka do fajerwerków, one mają czas palenia ok 15 min i występują w różnych kolorach, najczęściej czerwonym lub zielonym.
Właśnie znalazłem stronę, gdzie można je kupić 1 szt. czas palenia 15 min. = 16 zł
SKLEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O właśnie fpshooter możliwe że to jest to taki właśnie był kolor i czas palenia jak nie będziesz miał nic lepszego do roboty to podejdź i zobacz jaką to nazwę ma będę bardzo wdzięczny, cena trochę wysoka bo za to miał bym jakąś wyrzutnie ale może jakiś sponsor się znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Flara ostrzegawcza 15 - to niezwykle skuteczny środek ostrzegawczy i sygnalizacyjny stosowany w sytuacji kolizji lub awarii na drodze, wodzie, torach i przejazdach kolejowych lub podczas wypadków w górach, w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Są niezastąpione zwłaszcza w deszczu, mgle, śnieżycy, w terenie górskim.

Odbiorcami FLAR OSTRZEGAWCZYCH są m.in.: policja, straż pożarna, wojsko, żegluga morska i rzeczna, lotniska polowe, pomoc drogowa, jednostki ratownictwa górskiego i wod-nego, warsztaty samochodowe oraz dealerzy samochodów, stacje paliw, sklepy z art. piro-technicznymi i motoryzacyjnymi. Indywidualnymi odbiorcami - użytkownikami są m.in.: kierowcy, turyści górscy, użytkownicy jachtów, łodzi motorowych.

FLARY OSTRZEGAWCZE zostały dopuszczone do obrotu handlowego na terenie Polski na podstawie decyzji Ministra Gospodarki i posiadają wymagany Certyfikat Klasyfikacyjny (Certyfikat Bezpieczeństwa) Instytutu Przemysłu Organicznego Nr 072/IPO/99.

Czas spalania: 15 minut


Opis produktu z podanej strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...